לאחר הירידות דו"ח המלאים האמריקני דחף את הנפט בחדות מעלה

 | 
הנוזל השחור
מחיר הנפט שבר היום בחדות למעלה ועבר להיסחר בעליות מחירים לאחר שדו"ח המלאים האמריקני הציג ירידה חדה מהצפוי הן במלאי הנפט הגולמי. הירידה בכמות המלאי מקטינה את החששות מפני עלייה בכמות ההיצע העולמי של הנוזל השחור אל מול הביקוש הקבוע יחסית שנרשם עד כה בקיץ. 
מחיר הנפט עלה היום בשיעור של 0.5% לכדי מחיר של 44.8 דולר לחבית. זאת לאחר שנסחר בשעות הצהריים המוקדמות בירידות של כ-2% במחירו והגיע לשפל של חודשיים במחירו. משרד האנרגיה האמריקני פרסם כי מלאי הנפט הגולמי ירד בכמות של 2.3 מיליון חביות בשבוע האחרון. כמות הדלק עלתה באותו הזמן בכמות של 0.9 מיליון חביות. 
בשוק ההיצע העולמי, שר הנפט הרוסי הודיע כי אין בנמצא תוכנית לתאם את תפוקתה של רוסיה עם מדינות אחרות בכדי להקטין את ההיצע העולמי. רוסיה היא היצואנית הגדולה בעולם. 
השר הרוסי התראיין ברשת החדשות רויטרס וטען כי רוסיה אינה מקיימת מגעים עם קרטל אופ"ק. כמו כן טען כי התפוקה של רוסיה תעלה השנה לכדי 542-544 מיליון טונות. מדובר בשיא של כל הזמנים באימפריה. 
כאשר חושבים על ההיצע העולמי, לא נהוג להתייחס לסין כמפיקת נפט אשר משפיעה באופן משמעותי על העולם. סין, למרות מעמדה הכלכלי בעולם נתפשת יותר כצרכנית ולא יצרנית של הנוזל השחור. אם כי גם למעצמה המזרחית יש מקום בשוק ההיצע. הסינים הגדילו לאחרונה את כושר התפוקה שלהם והגיעו לכדי 3.1 מיליון חביות ליום ביוני. מדובר על עלייה של 11% מול אותו הזמן אשתקד וכזה שמגיע לכמעט שליש מהתפוקה הרוסית. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה