לקראת פרסום דו"ח המלאים והשריפה בקנדה - הנפט מטפס 2%

 | 
מומנטום חיובי
יום המסחר הנוכחי מתאפיין בעליות מחירים בשוק הנפט כאשר מחיר חבית נפט עולה 1.7% למחיר של 44.2 דולר. העליות מגיעות לאור החיזוי כי שריפות הענק בקנדה יגרמו לשיבוש אספקת הנפט לשאר צפון אמריקה. נציין כי השריפות מתחוללות ליד מחוז אלברטה המפורסם בקידוחי הנפט שלו וההנחה היא שהפגיעה בסקטור במדינה מעכבת אספקה של 2.5 מיליון חביות. 
לאחר סיום המסחר בניו יורק ידווח סקר ארגון הנפט האמריקני (API) שיצביע על תחזית השינוי במלאי הנפט האמריקני. בשבוע שעבר הסקר הראה עליה בנפט הגולמי וירידה בדלקים המזוקקים. תוצאה שחזרה על עצמה בדו"ח המלאים הרשמי של משרד הנפט האמריקני.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מחוץ לארה"ב, חברות קרטל אופ"ק ממשיכות לשבור שיאי תפוקה. לאחר שערב הסעודית ורוסיה הודיעו על תוכניות להעלאת תפוקה כל אחת בתורה לשיא כל הזמנים (בין 11 ל-12 מיליון חביות ליום) הגיעה היום תורה של כווית. המדינה הקטנה, השוכנת לחוץ המפרץ הפרסי וגובלת עם עירק וערב הסעודית, הודיעה כי תגדיל את התפוקה היומית שלה לכדי 4 מיליון חביות ליום. לא רע בשביל מדינה עם אוכ' שמונה 2.7 מיליון בלבד. 
מדובר על העלאת התפוקה במדינה בשיעור של יותר מ-50% במשך ארבע השנים הקרובות. המדינה תנהג כך בכדי להגדיל את הצמיחה הכלכלית במדינה ולמרבה האירוניה להקטין את תלות המדינה בהכנסות ממכירת הזהב השחור. כווית מתכננת לייצב את קצב הקידוח האמור במשך עשור עד לשנת 2030. נציין כי בעקבות הירידה במחיר הנפט, המדינה הקטינה לאחרונה את כמות התפוקה לכדי 1.5 מיליון חביות בלבד. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה