צעד משמעותי: תשובה מתחיל בהליך למיזוג השותפויות אבנר ודלק קידוחים

אתמול התקיימו ישיבות דירקטוריון בנושא ונקבעו צוותים שהוסמכו לבחון את המהלך
 |  (2)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו
קבוצת דלק מדווחת היום (ו') לבורסה על מינוי ועדה בלתי תלויה לבחינת אפשרות שינוי מבני בדרך של מיזוג. מדובר בדיווח שהינו צעד מעשי ראשון בעניין אחרי הדיווח בדו"חות האחרונים לפיו השותפויות של דלק מחפשות דרכים לשיפור מיצובן ויכולותיהן בשוק ההון, כולל אפשרויות לשינויים מבניים - לרבות מיזוגן של השותפויות.

לפי הדיווח מהיום, הדירקטוריון של השותף הכללי בדלק קידוחים ובאבנר קידוחים קיימו אתמול ישיבות בדבר אפשרות מיזוגן של השותפויות, אשר תכליתו הינה, בין היתר, לאפשר לשותפויות לממש את הזהות בין נכסיהן ופעילותן, ליהנות מיתרון לגודל, לרבות באמצעות הגדלת היקפי סחירות יחידות ההשתתפות שלהן ומשיכת משקיעים נוספים מקומיים וזרים, לייעל ולפשט תהליכים מימוניים הנוגעים לפרויקטים שונים אותם הן מקדמות, ובראשם תכנית הפיתוח למאגר לוויתן, לייעל תהליכים ארגוניים ולחסוך בעלויות ניהולם.

הסיפור המרכזי הוא ככל הנראה הגעה להסכמות בדבר תמלוג העל המשותף, שכן כיום יש פערים בין תמלוגי העל להן זכאי השותף הכללי באבנר מול דלק קידוחים. אך יש נושאים נוספים על הפרק. כך או כל, מדובר במהלך חשוב לפישוט הפירמידה של תשובה. בסופו של תהליך, תימחק אחת מהחברות מהמסחר כמובן.

{אבנר יהש}
דלק קידוחים יהש -2.42% דלק קידוחים 942 -2.42% דלק קידוחים יהש בסיס:965.4 פתיחה:960 גבוה:969.8 נמוך:935.4 תמורה:15,354,583 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה זה תמלוגי על.
  עברית שפה קשה 15/04/2016 13:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רוצים לעשות מיזוג? נראה אותכם חושבים בכיוון כשיחימוביץ תתחיל איתכם
  סגור
 • זו שיטה בה המדינה מעבירה הרבה כסף לחברות של תשובה הנוכל (ל"ת)
  ישראלי 15/04/2016 19:18
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור