מרידור: "פיתוח לווייתן - זו המטרה שמובילה את הממשלה"

עם החזרה לשולחן הדיונים לגיבוש מתווה גז חדש, מנכ"ל משרד האנרגיה ממשיך להביע דחיפות בכל הנוגע לפיתוח לוויתן
|
(9)
שאול מרידור, צילום: יח"צ
יותר משבוע לאחר שבג"צ החזיר את מתווה הגז לשולחן הדיונים, גורמי הממשלה ממשיכים להביע את ההכרח שבפיתוח מאגר לוויתן. צוותי הממשלה כבר עמלים על גיבוש מתווה חדש שתקבל על בג"צ ומקבלי ההחלטות ממשיכים להזכיר את הדחיפות שבפיתוח לוויתן.
מנכ"ל משרד האנרגיה, שאול מרידור אמר היום בוועידה הלאומית ה-8 של המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה: "עבודת המטה שעושה הממשלה כעת בעקבות החלטת בג"צ בנושא הגז הטבעי, תציג מודל נכון יותר שבסופו של דבר יוביל לפיתוח לוויתן ולפיתוח משק הגז הטבעי בישראל, זו המטרה שמובילה את הממשלה ועל החברות להבין את זה. אנחנו שוקלים את כל האפשרויות ברצינות ובמקצועיות כשהתכלית היא מה יביא את פיתוח לוויתן מהר יותר למשק הישראלי והעמדת המתווה על הרגלים על ידי ביסוס כלי יציב שיוביל לפיתוח". 
 
לגבי חיבור המפעלים לגז טבעי ציין מרידור כי בשלב זה של משק הגז הטבעי צריך את הממשלה כספונסר וכמנטור ודורש השקעות רבות. "התפקיד שלנו לשנות את הדרך שהייתה עד כה, להאיץ את פיתוח המשק לצד פיתוח השדות". 
 
בעניין הרפורמה במשק החשמל הזכיר מרידור את המטרה העליונה של משרד האנרגיה, והיא: "לבסס משק חשמל יציב, אמין שיספק חשמל בכל עת ובכל צורה. בנוסף, המטרה היא לשמור על חברת החשמל כמקצועית, אמינה ויציבה. וכך, במהות התחרות ברפורמה יהיה להוביל לתחרות את מרבית הייצור בגז טבעי. אבל חייבים לזכור כי גם הרפורמה המתוכננת לא בהכרח תוביל להוזלת מחירי החשמל. יש משק אוטופי ויש מצב קיים וצריך להגיע למצב שהיברה תהייה יציבה ושהחשמל יגיע לציבור באמינות", סיכם מרידור.
יובל שטייניץ, שר האנרגיה, אמר מוקדם יותר בוועידה כי הממשלה אמורה לפצות את חברות הגז נוכח ביטול המתווה. שטייניץ כינה את ההחלטה בעייתית ולא נכונה. "יצא שפסיקת בג"ץ היא לטובת חברות הגז שיקבלו משהו שלא רצינו לתת להם קודם. אנחנו חייבים לפתח את לווייתן וזה יהיה לא אחראי לזנוח את פיתוח שדה הגז או האחרים שיבואו אחרים, אחרת נאבד את הביטחון האנרגטי שלנו".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  חובה לחקור את ראש הממשלה וכל הפודלים
  אלון 07/04/2016 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 2
  חברת החשמל מקבלת אספקת גז ב אוניות צובר מיוחדות עד פתח חברת החשמל בחדרה במחיר 4.90$ ל יחידת גז לאומת זאת**חבורת הצדיק תשובה ונובל*** מחייבים את חברת החשמל בגז מתמר במחיר של 5.90$ נו......אכשיו תגידו חזירים או לא!!!! מה שנישאר זה ש שטייניץ ו ביבי יממנו על חשבוננו את פיתוח לויתן ו כמובן ש נשלם על גרעון נובל בשנה אחרונה כ 2 מליארד דולר
  סגור
 • 5.
  לא יעלה על הדעת כי בעקבות שגיאה דיונית בבג"צ יופר הסכם.
  מייק 06/04/2016 10:45
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מסתבר לכאורה, כי בעקבות שגיאה דיונית (בדעת מיעוט) שהתקבלה בבג"צ ,בסוגיית סעיף יציבות במתווה גז ,יופר הסכם כתוב שעליו עמלו רבות בעלי מקצוע ומשפטנים, וכתוצאה מכך יהיה על המדינה לפצות עתה את חב' הגז בגין הםרה זו. לכן, אם בג"צ אכן שגה כאן, מן הדין שיחזור בו ויתקן את שגיאתו...זו תהיה גדולתו של בית משפט עליון.
  סגור
 • 4.
  האם זה נכון שעל המדינה לפצות עתה את חב' הגז ??
  אליעז 06/04/2016 09:44
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לית מאן דה-פליג שבית המשפט העליון הוא מגן הדמוקרטיה בארץ הקודש, אלא שאם אכן זה נכון, שעל המדינה יהיה עתה לפצות את חב' הגז בגלל שגיאת בג"צ , לגבי סעיף היציבות במתווה,הרי מאי נפקא מתקנתם של חכמי המשפט המלומדים בירושלים עיר הקודש. מהתערבותם בהחלטות ממשלה.??
  סגור
 • אכן כן חובה לפצות בגין *הקטנת עמלות ב פנמה*
  YL 06/04/2016 13:11
  הגב לתגובה זו
  5 1
  זה לא יאומן ממנים פילוסוף שכל יחודו ב ליקוק עמוק לבוס הישיר שלו ש מר דגן אמר את דעתו הנחרצת עליו. לאומת זאת לא ראינו מי מ צוות השרים ופקידי ממשלה שאנו מ מנים את שכרם ש יחלמו למחיר הוגן ליחידת גז האם אזרחי/עבדי ישראל לשם דיוק אמורים לממן את הפסדי נובל ב USA כ 2 מליארד דולר רק השנה? לדעתם של שני הלוזרים כנראה שכן
  סגור
 • YL : לית מאן דה-פליג שאתה טיפש ועם הארץ !! (ל"ת)
  מייק 07/04/2016 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 3.
  שקרן
  קטן גדול 05/04/2016 13:39
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מרידור שקרן כמו המורה שלו ישראל הדוחה כץ או לחלופין ביבי
  סגור
 • 2.
  שאול בחור מקסים אבל ...תמים
  YL 05/04/2016 12:26
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לאור דבריו של הענק מאיר דגן זל על מר נתניהו סוכן רהיטי רים לשעבר ו בהווה ראש הממשלה הרשה לי לחשוד ניסוח חוזה המתוה הגז ש דרושה חקירת משטרה מעמיקה ובמיוחד רשות המסים ברשות משה שאול***האם המחיר ל יחידת גז כוללת עמלת חברים ??????? האם צמרת הממשלה/השרים פתחו חברה הרשומה ב......פנמה???? ואם לא אז מדוע כבר היום אנו משלמים מחיר מופקע
  סגור
 • 1.
  ביבי רוצה להטיל מיסים כדי לממן את חברות הגז
  שמטוב 05/04/2016 11:54
  הגב לתגובה זו
  4 4
  אבל אנו נעיף את ביבי הביתה
  סגור
 • כשיפסיקו לממן פרזיטים מכל הסוגים יהיה כסף לכולם (ל"ת)
  עמך 06/04/2016 19:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות