מחיר הנפט עלה 1.8% וסיים שבוע רביעי בעליות

|
אפקט דראגי
מחיר הנפט המשיך להיסחר בתנודתיות חדה נוכח הארועים בשווקים. אמש ירד הנפט ב-1.3% על רקע הספקות שעלו לגבי פגישת יצרניות הנפט בהמשך החודש, והיום מחיר הנפט טיפס 1.8% 2.2% לרמה של 38.5 דולרים לחבית.
העלייה הבוקר מיוחסת להחלשות הדולר מול סל המטבעות בעולם, בעוד האירו מגיב בתנודתיות להודעת הבנק המרכזי של אירופה על הפחתת ריבית והרחבת התכנית המונטירית. דראגי שלף אמש את התותחים הכבדים, כפי שהבטיח, ובניסיונו לתמוך בפעילות הכלכלית בשווקים, גרר תנודה חזקה במטבע האירופי. האירו התרסק אתמול לאחר הודעת הריבית אך דראגי סייג את המהלך בדברים שנשא לאחר ההודעה ואמר כי נוכח התנאים שהציג, נראה כי לא יהיו הורדות ריבית נוספות. האירו בתגובה שינה כיוון וסיים את יום המסחר בעלייה לאחר התאוששות מרשימה. הבוקר האירו מאבד 0.4% מול הדולר ונסחר ברמה של 1.11 דולרים.
מהלך נוסף שצפוי לתת את הטון במחיר הנפט נוגע למפגש הפסגה של יצרניות אופ"ק בחודש הקרוב. אתמול עלו ספקות לגבי קיום פגישה שכזו והנפט הגיב בירידה של 1.3%. בעוד רוסיה, סעודיה ויצרניות נוספות הביעו נכונות להקפיא תפוקה - נראה כי יהיה זה קשה עד בלתי אפשרי לגרום לאירן לעשות כך, שכן רק עכשיו החלה הרפובךיקה האיסלמית ליהנות מייצוא הנפט לאירופה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות