לאור הירידות בסקטור: לא תאמינו מי מהמר על עלייה במחיר הנפט

|
השיקום הגדול
מחיר חבית נפט נסחר בירידות קלות לאורך היום ומגיע לשווי של 32.8 דולר לחבית. אם כי בשבועיים האחרונים מחיר חבית עלה ב-13% לאור הערכות כי מתקרב ההסכם לגבי הקפאת הגידול בתפוקת הקידוחים. ההסכם אמור להערך בין ערב הסעודית, רוסיה, קטאר וונצואלה.
אפשרות כי אירן תצטרף להסכם עדיין בסימן שאלה. במיוחד לאור העבודה ששר הנפט האיראני טען היום שמדינתו תגדיל את התפוקה בקידוח במיליון חביות ליום. "אנו רוצים להשיב את רמת התפוקה שלנו לרמה שקדמה לתקופת הסנקציות", כך אמר. 

נציין כי העליות במחיר מגיעות גם בעקבות תפוקת הנפט האמריקנית שיורדת מזה חמישה שבועות רצופים, כך על פי משרד האנרגיה האמריקני. מספר האסדות הפעילות בארה"ב ירד בשבוע שעבר לכדי 400 בארות בלבד. בתוך כך התפוקה בארה"ב ירדה לכדי 9.1 מיליון חביות ליום. ירידה של 33 אלף חביות. 
בשבוע האחרון מנהלי קרנות הגידור בארה"ב הגדילו את פוזיציית הלונג שלהם ב-14% לכדי הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה בשוק מאז נובמבר האחרון. סך החוזים מגיעים לכדי 110,550.
נציין כי התכנותו של הסכם ההקפאה גודלו ותקפותו עדיין ניצבים בפני סימן שאלה גדול, אם כי השפעתו כפי שנראה, החלו להשפיע על השווקים. בשבוע שעבר שר הנפט הסעודי טען כי הדרך אל הסכם הקפאה עדיין ארוכה, אך כרגע בקרב מדינות קרטל הנפט אופ"ק, נרשמת יותר הסכמה מאשר התנגדויות. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות