המדינה לבג"צ: "הליך חקיקה בסוגיית היציבות צפוי להביא בסבירות גבוהה לכדי סיכולו של המתווה כולו" - הנה הנימוק

בדרך למסלול התנגשות, המדינה השיבה: "אין מקום לחקיקה לשם עיגון סעיף היציבות"; המניות מגיבות בחיוב
|
(39)
בינימין נתניהו, צילום: אורי פורת

המדינה הגישה לבג"ץ היום (א') תגובה במסגרת הדיון בעתירות בעניין מתווה משק הגז הטבעי. בשבוע שעבר הסתיים הדיון בבג"צ (לאחר עדות ראש הממשלה) כאשר הרכב השופטים החליט כך: "אנו מתמקדים לעת הזאת בסוגיית היציבות, ובשאלה האם הוראות המתווה בעניין זה אפשריות בלא חקיקה ראשית. השאלה שאנו מציגים היא, האם אין מקום, לשם הסרת ספקות אפשריים, ותוך הבאתה בחשבון של שאלה זו, לנקוט בחקיקה בנושא זה. המדינה תשיב בתוך שבוע". 

היום מגיעה תגובת המדינה. בתמצית, בתגובה נאמר כי עמדת המדינה היא שאין מקום לנקוט בדרך של חקיקה לשם עיגון הוראות פרק היציבות שנקבעו בהחלטת הממשלה מס' 476. בהודעה נאמר עוד, כי הצעת בית המשפט בעניין זה נבחנה ונשקלה ע"י גורמי המדינה המשפטיים והמדיניים הבכירים ביותר – ראש הממשלה, שר האנרגיה והיועץ המשפטי לממשלה. מדד הגז-נפט קפץ 2% ברקע לדברים. 

וכך נכתב בתגובת המדינה לבג"צ: "הוראות פרק היציבות מהוות הסדר סביר וראוי בנסיבות המקרה, שבלעדיו מתעורר חשש כבד כי לא ניתן יהיה לפתח את מאגרי הגז הטבעי במדינות ישראל." החלטת הממשלה, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בתגובה לבג"צ, מתבססת על שלושה דברים - סמכות הממשלה, אישור הכנסת וחוסר הההתאמה של חקיקה ראשית. בעניין הסוגייה השלישית, נכתב כי "המדינה תטען כי פניה לקידום הליכי חקיקה בסוגיית היציבות צפויה להביא בסבירות גבוהה לכדי סיכולו של המתווה כולו - וזאת לאחר עיכובים של שנים בפיתוח מאגרי הגז. ההערכה היא שאין מדובר בחוק שניתן לחוקק בזמן קצר".

עוד מתוך אותו סעיף:

באופן זה, מנסה הממשלה להימנע מביצוע חקיקה - לפי המלצת בג"צ - חקיקה שהינה בעייתית מבחינה פוליטית: הקואליציה מונה 61 ח"כים בלבד, וכששני שרים שהינם חברי כנסת (חיים כץ ויואב גלנט) - הקואליציה בעצם נמצאת במיעוט. גם תמיכתם העקרונית של מפלגת ישראל ביתנו והעומד בראשה, אביגדור ליברמן, במתווה - הייתה עשויה שלא להספיק להשגת רוב, היות ואלו לא התחייבו שלתמוך בממשלה במקרה זה.

נציין כי תשובת המדינה מהווה סיכון מסויים עבור הממשלה: בית המשפט העליון עשוי לקבל את העתירות בנושא (שהוגשו על ידי מספר ארגונים חברתיים ומפלגות מהאופוזיציה) ולבטל את ההבטחה השלטונית בנושא היציבות שניתנה לחברות הגז. ביטול שכזה, במידה ואכן יקרה, עשוי להוביל לביטול המתווה כולו. מנגד, קיימת כמובן גם האפשרות כי העתירות יידחו - והמתוה כולו יאושר.

תגובת המניות:
עקב תשובת המדינה, שכאמור - תנסה שלא להגיע להעלאת הצבעה בנושא, תגובת מניות שותפויות הגז חיובית: רציו יהש +0.12% רציו יהש 240.4 +0.12% רציו יהש בסיס:240.1 פתיחה:239.6 גבוה:242.5 נמוך:237.6 תמורה:7,344,626 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לדוגמא, נסחרה טרם פרסום תשובת המדינה בעליות של פחות מ-0.8%, וכעת עולה 1.65%. גם {אבנר יהש} עלתה 0.7% בלבד טרם שחרור ההודעה, וכעת מטפסץ כ-1.4%.

תגובות לכתבה(39):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 22.
  מצב נובל אנוש החזירה ל ארצות הברית 850 מליון דולר
  YL 22/02/2016 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דירוג מנית נובל דורגה אחת לפני מנית זבל לכן תמוה ש הפילוסוף צועק בחוצות כ שליחו של ביבי **חובה לתת לנובל מונופול על הגז ב לויתן**מה ש הפילוסוף לא אומר נובל לא מסוגלת היום להשקיע דולר בודד היא מרוסקת ובנוסף חשוב שהציבור ידע את האמת נובל עברה על חוקי מדינת ישראל למרות שהוזהרה כבר ב 2010 כמדומני העליון עלה על השקר של ביבי ולכן כ פיצוי הועלתה הצעת הקזינו פיצוי להמונים מסכן גם זה לא עבד***מה קרה לביבי אבד לא שרביט הקסמים?????
  סגור
 • 21.
  בג״צ לא נבחר להנהיג את המדינה. יש גבול להתערבות בג״צ
  אחד העם 21/02/2016 21:07
  הגב לתגובה זו
  6 0
  בג״צ לא נבחר להנהיג את המדינה. יש גבול להתערבות בג״צ בהחלטות הממשלה , ראש הממשלה והכנסת. הכל נעשה על פי חוק ותפקיד הממשלה לקבל החלטות ולבצע וזאת באופן כללי ומעבר לכך שהמתווה באמת קריטי לעתיד המדינה . התערבות בג״צ כרגע תגרום לאובדן כלכלי של מאות מיליארדים למדינה ותסכן את המדינה בטחונית. לא תפקידו של בג״צ להתערב כאן
  סגור
 • 20.
  ללא אישור נמתווה נזק עצום למדינה
  יש לכבד הסכמים 21/02/2016 20:45
  הגב לתגובה זו
  7 0
  וחוץ מזה לא זכורה לי מפלגת בג"ץ בקלפי. הכנסת והממשלה אישרו את המתווה !!!
  סגור
 • 19.
  לא מאמין שבגץ ינתק עצמו מהאמת על מחיר הגז וומהרווח בדוח
  gg 21/02/2016 17:17
  הגב לתגובה זו
  2 30
  ומהרווח האבסורדי של מאות מליוני דולרים בדוחות בדוחות נובל אנרגי שכולם באים מקידוח עלוב בישראל שנקרא תמר (עלוב ביחס לשאר הקידוחים שלהם בעולם) ועוד רוצים על זה גושפנקא של בגץ בשם האמת והצדק - הלוואי שידחו את המתווה לתמיד ושהגז ישאר באדמה בין כה וכה לא נראה מזה כלום כי למרות שיש גז מתמר ולמרות שמחיר הגז בעולם ירד יותר מ 50% בשנתיים אנחנו הציבור רק משלמים יותר על חשמל וגז ולכן ילכו קיבינימט זה עסק לעשירי הארץ בלבד שיקברו יחד עם הגז באדמה - נתניהו תשכח מעוד קדנציה
  סגור
 • 18.
  הממשלה צריכה לנפנף את בג"ץ לכל הרוחות בעניין הגז (ל"ת)
  גדי 21/02/2016 14:45
  הגב לתגובה זו
  14 4
  סגור
 • טען עוד
 • העם ינפנף את שקרניהו הביתה. הוא חושה שהוא מעל החוק.
  שמטוב 21/02/2016 22:02
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ביבי חושב שעל ידי קומבינות הוא יחייב את הממשלות הבאות 10 שנים קדימה, על סמך רוב דחוק של ממשלה הנשענת על 61 חברי כנסת ועל הצבעה של חברי כנסת שמספרם פחות מ 61 . כאשר בית המשפט דורש מביבי שהחלטה לשנים רבות תתמך בחקיקה על ידי 61 חברי כנסת ביבי מתחיל לנאום נאומים (כי אין לשקרן הזה 61 חברי כנסת תומכים).
  סגור
 • 17.
  בואו נחשוב ביחד: אם בגץ חשב שהיציבות
  הגולש 21/02/2016 14:34
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ראויה להחקק כחוקהאם סביר שיפסול אותה במתווה?
  סגור
 • בית המשפט רוצה שביבי לא יקמבן את המדינה. ביבי לא יכול.
  שמטוב 21/02/2016 22:03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לשקר אין רגליים.
  סגור
 • 16.
  כבר יש לה מה להגיד שתגובת המדינה שקרית
  שלי יחימוביץ 21/02/2016 14:00
  הגב לתגובה זו
  17 1
  ואם היא תהיה שרה אז היא לא תהיה מחוייבת. תגובתה מראה בדיוק למה החברות צריכות להתעקש על סעיף היציבות. כי זאת מדינה לא יציבה גם בטחונית וגם מנטלית אי אפשר לסמוך על אף אחד במדינה הזאת. צריך להוסיף לדגל ישראל בננה משני צידי המגן דוד. שלי היא הסיבה שלא הצבעתי למחנה הבזיוני . טוב שלא עזר להם להוסיף את שפיר ההזויה ושמולי מחמם הכסא. חוץ מנזקים לאזרחים הם לא עשו כלום שלי היא הראשונה עם ההסתה שלה נגד הטייקונים שפגעה לכולם בתיקי הפנסיה . עם הבולשביקים שלה שאסור למכור את כיל כדי שועד העובדים שם ימשיך לממן את ההסתדרות ולחזק את שלטונה הדמיוני. כל הכבוד לה שהיא רוצה להחליף את הרצוג. מי יתן ותצליח להבריח אותו ואז הצבור השפוי ימחוק את המפלגה לגמרי עם 5 מנדטים היא תצטרף לפוטין
  סגור
 • תגובת ביבי שקרית. שום החלטת ממשלה של ביבי לא מחייבת
  שמטוב 22/02/2016 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ללא חקיקה מלאה. מסתבר שלביבי אין יכולת לחוקק חקיקה מלאה. ההסתדרות מזמן לא משפיעה על התעשיה במדינה, לעומת זאת הטייקונים שקנו את ביבי גונבים לנו את אוצרות המדינה. ליתר דיוק קונים את אוצרות המדינה בנזיד עדשים. ביבי הוא קלקלן שמשחית את המשק, ביבי הוא אסון לכלכלת המדינה. ביבי מונע שוק חופשי ומנהיג כלכלה פאודלית שבה כל טייקון מקבל פיסה מהמדינה והופך אזרחים לווסלים שלו. למה ביבי עושה זאת ? כי כמו בימי הפאודלים השליט המרכזי היה חלש לכן הוא חילק צ'ופרים לאצילים כדי שיתמכו בו (ושיעבד עצמו להם).
  סגור
 • 15.
  בג"צ שכח שלא הוא נבחר להנהיג את המדינה
  א 21/02/2016 13:47
  הגב לתגובה זו
  20 4
  המתווה עבר גם בממשלה גם בכנסת, גם נגידת בנק ישראל אמרה שזהו מתווה סביר שמעלה במידה מסוימת את התחרותיות, ובנסיבות שנוצרו כל עיקוב נוסף יכול להביא להליכתם של נכסי מדינה לטמיון. הגיע הזמן לעשות את הדבר הנכון, ולא לאפשר לשמאל להכשיל מהלך מצוין לכלכת ישראל, באמצעות בג"צ במקום שאין שום בעיה משפטית. זה שהשמאל רועד מפחד מזה שכלכלת ישראל תקבל עירוי "חיצוני" חיובי ומפתיע בזמן שלטון הליכוד, דבר שיקבור אותם (כולל שלי) באופוזיציה לעוד שנים ארוכות - לא רלוונטי מבחינת כלל הציבור. הגיע זמן לשים סוף לשלטון בג"צ בעניינים שאינם שיפוטיים. לא הכול שפיט.
  סגור
 • 14.
  ההתחיבות ביבי להגן על מחיר גז מופקע אינה מתווה
  לילי 21/02/2016 13:40
  הגב לתגובה זו
  5 18
  ביבי מגן על מונופול שאינו מתחייב לפתח את לויתן זה לא מתווה ולא הסכם - יום אחד נדע את הסיבה כמו שראינו מפלצת בירושלים ואולמרט אמר שזה פודל
  סגור
 • 13.
  איזה כותרת "הולכים להתנגשות"...
  עוזי 21/02/2016 12:59
  הגב לתגובה זו
  23 5
  אין שום התנגשות תפסיקו להצית ....הכל ימשיך כרגיל ויתחילו בחוזים שחשוב למדינה
  סגור
 • מתווה
  דברי ימים 21/02/2016 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 9
  אחד מונרך אמר בעבר - מדינה זה אני . כיוצא מזה מה שטוב לי - טוב למדינה . האם זה לא מזכיר מצב נוכחי .
  סגור
 • 12.
  מתווה דמיקולו (שווה לתחת)
  משה 21/02/2016 12:50
  הגב לתגובה זו
  5 16
  ראו איך מחירי הגז בעולם יורדים והם עוד ימשיכו לרדת כי תגלית הגז אינה ייחודית לישראל ויש עוד שפע מקומות בעולם בהם מתגלה ויתגלה גז. אז מה קורה כאן? מחירי הגז ימשיכו לרדת ואנחנו נשלם לנובל ותשובה מחירים מופקעים? למה? כי כך החליט הקיסר ביבי? קובעי המדיניות כאן הם המיץ של הזבל. פושעים ומתנהגים כמו עולם תחתון. המדינה והעם מעניינים אותם כקליפת השום!
  סגור
 • תרגע דמיקולו תמלוגים60% (ל"ת)
  עדי 21/02/2016 13:32
  הגב לתגובה זו
  11 3
  סגור
 • אוי איפה היית כשחילקו שכל?
  משה 21/02/2016 13:49
  הגב לתגובה זו
  5 7
  את התמלוגים האלה משלם עם ישראל וחבל שאתה לא מבין זאת. לפי אותו הגיון שלך, כדאי להעלות את מס הבלו על הדלק כי אז נקבל תקבולים פנטסטיים למדינה. נו, ומי אלה שייקנו את הדלק? נכון, זה אתה, אני ועוד 4 מיליון. ברור לך שנובל ותשובה לא יצליחו לייצא את הגז במחירים דמיוניים כאלה. את ההפרש הזה יממן עם ישראל.
  סגור
 • לדמיקילו הבלו חוזר לעם בדרך אחורית כמו התמלוגים לגז
  עדי 21/02/2016 18:50
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ואל תגיד שלא קונים מכוניות ומשלם את המחיר על הדלק עםהמיסים הנילווים וכך יהיה עם הגז והמדינה תקבל 60% וזה לא יהיה היום זה יהיה בעוד 4 שנים ואז המחיר ישתנה ואם בחו"ל יהיה נמוך אז גם פה יש תקרה למחיר והשכל שלך נמצא היכן שהדמיקילו נמצא שחצן בזוי שכמוך.
  סגור
 • כי אתה משלם מס שישנסקי . אמנם שלי יחימוביץ
  למה? 21/02/2016 13:31
  הגב לתגובה זו
  7 1
  ציירה לכולם עולם ורוד שבו הממשלה לוקחת תמלוגים מהגז ומכיל ושולחת שיק לכל אזרח בסוף השנה. או לפחות מעלה קצבאות או משקיעה בבריאות והעם השתתף איתה נגד חברות הגז ונגד כיל. שישנסקי זה כמו מע"מ מתגלגל על הקונה. לכן הגז יקר יחסית. כשהיא הבינה שהיא בעצם עזרה לטייקונים ולממשלה היא התחילה להתנגד למתווה. העם צריך לדעת שאין גז בזול עם שישנסקי. אם העם מעדיף שהכסף יגיע לממשלה והממשלה אם תרצה תתן לעם פרורים במקום לזכות ישר בהנחה לכיסו ולשלם בזול על הצריכה שלו. אז העם קיבל מה שרצה. תשלמו והרבה.
  סגור
 • התשובה שלך זרועה בדיסנאינפורמציה
  לטוקבקיסט של תשובה 21/02/2016 15:02
  הגב לתגובה זו
  2 4
  מס שישינסקי יגבה לאחר שתשובה יחזיר את ההשקעה. אין קשר בין מס שישינסקי למחיר הגז המופקע שביבי רוצה שאזרחי ישראל ישלמו.
  סגור
 • לא חשוב מתי זה יגבה . זה על האזרחים (ל"ת)
  מס שישנסקי 21/02/2016 17:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 11.
  לא ברור מה חשבו לעצמם הנוכלים?
  בגץ זה לא הקטמונים 21/02/2016 12:41
  הגב לתגובה זו
  2 9
  בעבי התרגל לעשות מניפולציות על אנאלפביתים,שזה מגיע לשופטים אינטליגנטים זורקים אותו מהמדרגות.
  סגור
 • 10.
  בגץ יבטך את תקפות המיתווה בשל אי חוקיות.
  שמטוב 21/02/2016 12:33
  הגב לתגובה זו
  1 14
  הממשלה אינה מעל החוק, לא משנה אם ביבי נחוש או נחש או צלופח. התווה מחייב את כל הממשלות בעשר השנים הקרובות, לכו אינו יכול להיות מבוסס על רוב מקרי של פחות מ- 61 חברי כנסת. יש סיכוי לבחירות מוקדמות בגלל התרגילים המסריחים של ביבי.
  סגור
 • הממשלה היא המחוקק
  גולם 22/02/2016 08:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה קשור מעל החוק!
  סגור
 • הסכם הוא הסכם והוא צריך להיות מחייב לכל הממשלות
  שטויות במיץ 21/02/2016 13:41
  הגב לתגובה זו
  9 1
  אם ממשלה מהווה דוגמא לאזרח בהפרת חוזה אז מדוע שלא כל אזרח יפר חוזה כשמתחשק לו? ההתנהגות הזאת של הממשלה מבריחה ותבריח משקיעים ובצדק . הממשלה הזאת מפרה חוקים יותר מידי. שישינסקי בגז ובכיל זה בהחלט הפרת הסכם מה גם שלכיל למשל הובטח שאם תשלם את קציר המלח לא יועלו התמלוגים. לא רק החברות מפסידות מהתנהלות הרפובליקה אלא גם האזרח מפסיד. לכן סעיף היציבות חשוב לחברות הם למדו לקח . ועל כך נאמר תפסת מרובה לא תפסת המתווה אכן צריך לחייב את כל הממשלות והעובדה שזה רוב של 61 זה עדיין רוב. וגם ממשלה של 70 היא רוב מקרי כך שהטיעונים שלך ממש לא לעניין. חוזה הוא חוזה. הסכם יש לכבד. לא רק הסכמי שלום אלא גם הסכמים כלכליים. אפילו שזאת ממשלת קזינו היא מחוייבת. רציתם שישנסקי חפשו את הכסף בסיבוב
  סגור
 • הסכם לא חוקי אינו הסכם. וביבי צריך ללכת הביתה על מעשיו
  שמטוב 21/02/2016 14:06
  הגב לתגובה זו
  3 10
  אף אחד לא במדינה לא צריך לסבול אם ביבי חתם ללא סמכות על נזק למשק. אין לממשלה רוב לחקיקה של 61 וביבי מנסה קומבינה להתחמק מרוב כזה. את התווה לא צריך לתפוס, הוא לא שווה כלום. אם לנובל יש כסף לפתח את שדה הגז לטובת ייצוא שישלמו מכיסם, במקום זאת המיתווה אמור לפטור אותם מחובת תשלום עלך פיתוח ולחייב את אזרחי ישראל לשלם במקומם. למה אין לנובל-תשובה כסף לשלם עבור הפיתוח ? כי אף בנק לא מוכן להלוות להם. למה אף בנק לא מוכן להלוות להם ? כי הם עומדים להפסיד ולא יוכלו לשלם עבור ההלוואה. למה הם לא יוכלו לשלם עבור ההלוואה ? כי אין קונים (יש רק סיפורי בדים על קונים דמיקולו).. הטוב ביותר היה לו המדינה מחזיקה את הבעלות על לוויתן, מוכרת לתעשיה המקומית גז במחיר נמוך כדי שהתעשיה המקומית תפרח ותייצא. במקום זאת, התעשיה המקומית תנבול ב 15 השנים הקרובות ולא תכניס כסף לאוצר המדינה. כל סיפור הגז בישראל הוא חלמאי. ברגע שהיה ברור שיש גז בתווה תמר, לא היה צריך למהר לתת זכיונות לכל דיכפין. המדינה היתה יכולה לקחת לידיה את שדה תמר שהמבטיח גז לישראל ב 10 עד 15 שנים הקרובות. לאחר מכן אפשר היה לפעול ללא לחץ זמן
  סגור
 • אף אחד לא מכריח את השני לחתום בכוח
  מה לא חוקי בהסכם? 21/02/2016 17:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זה מזכיר לי את חוק השכירות של שפיר. מגדירה מה זה דירה וכו.. אם שני אנשים רוצים ומסכימים וחותמים על משהו אז מה הבעיה? אם מישהו רוצה לשכור מלונה בחצר של מישהו וקורא לזה דירה למי זה מפריע? ההצעה שלך שהמדינה תפתח את לויתן זה מכספנו. זה עוד רשות הגז עוד משכורות עתק. עוד תשלומים להסתדרות ועוד סכסוכי עבודה. ואם אין למי למכור את לויתן אז גם למדינה אין צורך לפתח אותו.
  סגור
 • 9.
  הגיע הזמן שיהיה מתווה לטובת המדינה שלנו (ל"ת)
  דוקטור 21/02/2016 12:31
  הגב לתגובה זו
  7 4
  סגור
 • 8.
  סולם לבג"ץ שיירד מהעץ שעליו תיפס. (ל"ת)
  משה ב 21/02/2016 12:30
  הגב לתגובה זו
  21 2
  סגור
 • 7.
  יש תקווה
  אורן 21/02/2016 12:25
  הגב לתגובה זו
  2 14
  סוף סוף יש מי שעוצר את הטירוף של ביביהו והפודל שלו
  סגור
 • הפוך טיפש!! המתווה מעולה ורק עוכרי ישראל נגד (ל"ת)
  טלי 21/02/2016 13:16
  הגב לתגובה זו
  14 3
  סגור
 • 6.
  מתווה גז
  אמיר 21/02/2016 12:24
  הגב לתגובה זו
  5 16
  מתווה גז נוכחי טוב לתשובה , נובל אנרגי ולמחזיקי תעודות השתתפות ( לכן הם כל כך להוטים לקבל פירורים מארחה של גדולים ) . לכל השאר זה עישוק , כמו ברוב חלקי של חיינו . אדיף ששלי תנצח , אף מסיבה ש׳הוגי דעות ׳ לא יכתיבו את את חיינו .
  סגור
 • היא תמכה בשישנסקי ושיכנעה את העם שזה טוב בשבילו
  שלי ניצחה 21/02/2016 13:46
  הגב לתגובה זו
  7 2
  רק שהעם לא הבין ששישנסקי זה עליו. שלי היא נכס לליכוד נלחמה על מיסים להעשיר את הממשלה . היא גם חשבה שתביא שני יהלומים למפלגה את שפיר ושמולי ואז השלטון והכסף יפלו בידיה והיא נכשלה . היא גם יודעת שהכסף לא יגיע לצבור ולא שמעו אותה מעולם מדברת על בועת הנדלן ולא על העלאת גיל הפרישה. שלי ניצחה את העם אבל לא את החברות איתה יותר גרוע מביבי. לצבור עדיף שההנחה תגיע אליו ישירות ולא דרך ממשלה כלשהי גם לא של יחימוביץ . מסתבר שהיא לא כזאת חכמה אבל היא תומכת נלהבת של ביבי. הפה שלה אומר משהו אחר ומעשיה עוזרים לביבי. לכן טוב לביבי הצדקנים של המחנה הבזיוני שדואגים להעשיר לו את הקופה והעם לא מצייץ כי זה עם של הבלות
  סגור
 • 5.
  ביבי אל תתן לאידיוטיזם להשתלט עלינו (ל"ת)
  רקד 21/02/2016 12:21
  הגב לתגובה זו
  14 2
  סגור
 • 4.
  אוי לנו שגם בגצ פוחד מפרולטריון בולשביקי (ל"ת)
  אר 21/02/2016 12:20
  הגב לתגובה זו
  13 1
  סגור
 • 3.
  המתווה כבר אוש ר בכנסת
  ארקדי 21/02/2016 12:17
  הגב לתגובה זו
  12 2
  המתווה כבר אושר בכנסת כוללו כולל סעיף יציבות מה עוד צריך למה רוצים לעשות רק כשים
  סגור
 • 2.
  ביבי נחוש וזאת התוצאה ככה זה כשעושים משחקים
  עוד כשלון 21/02/2016 11:47
  הגב לתגובה זו
  7 7
  מפירים חוזים מביאים את שישנסקי וגוזרים על הצבור המון מיסים בושה ששלי יחימוביץ ניצחה
  סגור
 • 1.
  מי שנגד המתווה אין לו מושג בכלכלה והדוגמה
  תמי 21/02/2016 11:47
  הגב לתגובה זו
  23 3
  הכי טובה זה ארז צדוק ההזויי
  סגור
 • מבין שהמתווה לא טוב וזאת האמת
  מי שנגד המתווה 21/02/2016 13:49
  הגב לתגובה זו
  5 7
  מבין שהוא צריך לשלם את מס שישנסקי ולכן זה יותר יקר
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות