רוח גבית לגלוב? השותף הכללי הקים קרן השקעות זרה שתזרים כסף לרישיונות שלה

שותפות הנפט מנסה לקדם פיתוח של הרישיונות שלה ומנסה לעשות זאת בדרך חדשה - הקמת קרן השקעות זרה שתשקיע ברישיונות שלה
 |  (4)
צבי דרין ברוך דרין, צילום: Bizportal
אחד מהאתגרים הגדולים איתם מתמודדת שותפות הנפט {גלוב אקספ יהש} הוא כיצד להשיג מימון לטובת הרישיונות שלה. לאחר שלפני מספר חודשים נפל מו"מ עם משקיע בינלאומי בשותפות הנפט מנסים לגייס את הכסף דרך הקמת קרן להשקעה בתחום האנרגיה. בגלוב מעוניינים לנתב את הכסף שתגייס הקרן לטובת השקעה ברישיונות שבהן מחזיקה השותפות.
הדיווח של שותפות הנפט מעט סתום עבור השותף המוגבל שמניותיו נסחרות בבורסה לפי שווי של 2.8 מיליון שקל - אך הפוטנציאל הוא גדול. השותפות עדכנה היום כי הוקמה קרן השקעות זרה בתחום האנרגיה והסחורות אשר תנוהל על ידי גורם שאינו קשור לשותף הכללי של החברה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בגלוב ציינו בעבר כי מחצית מהיקף הגיוס של הקרן מיועד להשקעה ברישיונות של גלוב כנגד החזקה ברישיון. מובן מאליו שאם הכסף יזרום לטובת מימון קידוח ברישיונות של גלוב - ידולל החלק של גלוב אך לעת עתה לא ברור עד כמה ומהו השווי על פיו ייגזר שווי הרישיונות.
מי שהוביל את המהלך מבחינתה של גלוב הוא איש העסקים צביקה בורודצקי המחזיק ב-36% ממניות השותף הכללי. בעבר הצהיר בורודצקי כי לאחר שנים כמשקיע בשותפויות מוגבלות הוא מעוניין להיות חלק משותף כללי ולדאוג לזכויות של השותף המוגבל. כעת נראה שבורודצקי יחד עם מנכ"ל השותפות צבי דרין מנסים להוביל קו חדש אשר יוביל לגיוס כספים ללא דילול משמעותי של השותף המוגבל. 
אמנם, גלוב ביצעה בעבר לא מעט גיוסים אשר פגעו במשקיעים - וככל הנראה תידרש לבצע עוד גיוסים כחלק מהקמת הקרן. כמו כן, נציין כי עצם הקמת הקרן לא מבטיח לגלוב מימון. ככל הנראה דברים יתחילו 'לזוז' רק אחרי שהקרן תגייס כספים ותחתום על הסכמים מחייבים להשקעה ברישיונות של גלוב. 
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ניראה רציני הפעם (ל"ת)
  רונן 26/04/2015 19:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  סתם הרצה , לא שווה את הסיכון !!!! (ל"ת)
  עשר 26/04/2015 12:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  לא מאמין באיש אבל מעריך את הנחישות שלו
  הכי ותיק 38 26/04/2015 11:17
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אן ספק צבי שרף את עצמו ביום ש****איחר*** לדווח לציבור ש פועלי אתר הקידוח טסו ל רומניה או כל מדינה אחרת. אן בושה ב כישלון אבל יש בושה ו***נקמה** מצד ציבור המשקיעים ש....... לא מדווחים לו אמת בזמן ולכן הוא לא רואה פרוטה מ הציבור שנתן בו אמון
  סגור
 • צודק אבל
  יצחק 26/04/2015 23:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפעם זה ניראה הרבה יותר רציני מקווה שאני לא טועה .....
  סגור