מחיר הנפט ירד 1%, אך רשם שבוע שלישי של עליה במחיר חבית

 | 
הזהב השחור
יום המסחר האחרון לשבוע מביא לירידה במחיר הנפט של כ-1% אל מחיר של 57.1 דולר. בשלושת השבועות האחרונים, מחיר הנפט עלה באופן חד של קרוב ל-20%, אם כי מאז חודש יולי מחיר הנפט צלל קרוב ל-50%. 
מחיר הנפט אומנם ירד היום, אך בסיכום שבועי, זהו השבוע השלישי בו הנפט מציג עלייה במחירו. המנוע העיקרי לעליה במחירי הנפט הוא המשך הלחימה בעוצמה נמוכה במדינת תימן, כנגד המורדים התימנים בתמיכת איראן.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
המורדים בתימן ממשיכים לאיים על יציבות האזור. מסביב לתימן, נמצאות הטריטוריות החשובות ביותר לייצוא הנפט של ערב הסעודית: הים האדום, תעלת סואץ והמפרץ אל הים התיכון. אתמול, חיל הים האמריקני פרסם כי הוא שלח נושאת מטוסים ונושאת טילים למים הקרובים למדינת תימן בכדי לאבטח את האזור.
בנוסף לאי השקט באזורינו, מנוע נוסף לעליה במחיר הנפט הוא החולשה היחסית שמגלה הדולר לאחרונה אל מול סל המטבעות העולמי. הנפט שנסחר מחוץ לארה"ב ומתומחר בדולר הופך זול יותר בעקבות הירידה בשווי הדולר. העליה האחרונה בשווי הנפט מגיעה למרות ההודעה של ארגון אופ"ק כי על פי ניתוחו עולם הנפט סובל מהיצע יתר של 2 מיליון חביות מיום.
העלייה במחירי הנפט בחודש האחרון מציגה מחלוקת בין יצרני הנפט לבין המשקיעים בוול סטריט לגבי השיקום במחירי הנפט. בעוד המשקיעים מהמרים כי הנפט יכול לחזור אל מחירו אשתקד כבר בחודשים הקרובים, יצרני הנפט חולקים עליהם. אנליסטים רבים ובעלי אסדות טוענים כי הם מצפים שמחיר הנפט יתנהל סביב ה-60 דולר בחמש השנים הקרובות. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה