שינוי כיוון בנפט? המחיר מטפס ב-1% - מתבסס מעל 50 דולר לחבית

מחירו של הנפט מתחזק בשבועות האחרונים, בעיקר בעקבות קיטון במספר אסדות הקידוח הפעילות
 | 
קידוח נפט גז, צילום: Getty images Israel
שינוי כיוון בנפט? בשעה זו הנפט מטפס כ-1%, לאחר שבשבועות האחרונים נסחר סביב 50 דולר. במהלך פברואר התאושש הנפט ורשם עליה של 8.7% בהשוואה לחודש ינואר. כזכור - מאז חודש יולי השיל הנפט כ-60% מערכו. 
העליות בנפט בשבועות האחרונים מיוחסות למספר גורמים: עצירת פרויקטים של אקספורציה ופצלי שמן בשל פגיעה בכדאיות הכלכלית של ההפקה בעקבות המחיר הנמוך, חשיפה גוברת של משקיעים לנפט ונתוני מאקרו חיוביים באירופה ובארה"ב, אשר הצביעו על שיפור מסוים בכלכלותיהן - מה שעשוי להגביר את הביקוש העתידי לזהב השחור. 
חברת Baker Hughes הפועלת בתחומי השירותים והסקירה של שוקי האנרגיה פרסמה ביום שישי האחרון כי מספר אסדות הנפט והגז הפעילות הצטמצם ב-43 לאחרונה ל-1,267. זהו מספר הנמוך ב-502 בהשוואה לתאריך מקביל בשנה שעברה. הקיטון הנ"ל במספר אסדות הנפט עזר לנפט להתאושש מנקודת השפל שנרשמה בסוף חודש ינואר. עם זאת, היצעי הנפט הגדולים מונעים ממחירו להמשיך ולהתחזק. 
לאחרונה אנו עדים להרחבת הפער בין מחירי ה-BRENT  ל-WTI שנובע בעיקר בשל גידול מתמשך בהיצע הנפט האמריקאי למרות סביבת המחירים הנמוכה. מחירו של ה-BRENT מושפע יותר מהביקושים האמריקניים לאנרגיה, בעוד שמחיר ה-WTI נסחר בעיקר על רקע הביקושים הגלובאליים. 
מחר צפוי להתפרסם דוח המלאים השבועי ע"י ה-EIA. דוח המלאים בשבוע שעבר הצביע על עליה נוספת במלאי הנפט הגולמי בארה"ב בהיקף של 8 מיליון חביות (בהשוואה לשבוע שלפניו).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה