יוסי אבו: "יש עוד פוטנציאל, בעיקר בשכבה העמוקה של חולות תמר"

מנכ"ל אבנר גדעון תדמור: "היתרונות המסחריים והכלכליים של גילויי הגז יגברו על המחלוקות הפוליטיות"
|
(8)
אסדת לוויתן, צילום: אלבטרוס
בעלי השליטה ומנהלי חברות הגז ונפט ממשיכים לתקוף את הרגולטור על רקע העיכוב בהשלמת עסקת וודסייד. "הממשלה צריכה להתאים את הרגולציה המקומית לפרקטיקה הנהוגה בתעשיית הגז-נפט העולמית. זו הדרך היחידה לעודד את התעשייה, וליצור וודאות שתביא לכאן חברות בינ"ל עם יכולות טכניות ומימוניות, שיגלו ויפתחו עוד תגליות", כך אמר היום מנכ"ל דלק קידוחים יהש -0.86% דלק קידוחים 894 -0.86% דלק קידוחים יהש בסיס:901.8 פתיחה:902 גבוה:906.6 נמוך:892 תמורה:795,122 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: יוסי אבו בכנס בתל אביב.

הרקע למתקפה על הרגולטור הוא העיכוב בהשלמת העסקה לפיה תרכוש ענקית האנרגיה, וודסייד האוסטרלית נתח ממאגר לוויתן.

יוסי אבו: "יש עוד פוטנציאל אדיר לתגליות נוספות באגן הלבנט, בעיקר בשכבה העמוקה של 'חולות תמר'. עד עכשיו כיסינו רק חלק קטן מ'חולות תמר'. גם במאגר לוויתן אנחנו ממשיכים לבחון את הפוטנציאל להימצאות נפט ואנחנו מתכוונים להמשיך בפעילות האקספלורציה לגילוי נפט במאגר לוויתן כבר ברבעון הרביעי של 2014".

אגן הלבנט - הוא החלק המזרחי של אגן הים התיכון.

גדעון תדמור: "פיתוח ה-FLNG יאפשר להפוך את הסיפור שלנו לעולמי"

מנכ"ל {אבנר יהש} ויו"ר דלק קידוחים, גדעון תדמור: "התשתית שנבנה בלוויתן תבטיח את יתירות המערכת ותספק ביטחון אנרגטי למדינת ישראל. יש לנו כיום כמעט 40 TCF של גז טבעי- זה מעביר אותנו מהגדרה של 'סיפור אזורי' לסיפור גלובאלי- נפתחו לשותפות לוויתן אופציות לשיתופי פעולה מסחריים ופוליטיים, גם בשכונה המאתגרת שלנו. בהסתכלות אזורית - הרשות הפלסטינית, ירדן מצרים תורכיה וקפריסין - כולם יעדי ייצוא אזוריים רלוונטיים מבחינתנו. הגז הטבעי יהיה גשר בין המדינות וגורם מייצב במזה"ת".

"ביחד עם השינוי הטכנולוגי שיאפשר פיתוח ה-FLNG יאפשרו להפוך את הסיפור שלנו לעולמי. הן יאפשרו לנו לייצא את הגז ולהפוך לשחקן דומיננטי גם באסיה. אנחנו לא מחפשים רק להשיא ערך לבעלי המניות שלנו אלא להיות שותפים בשינוי משמעותי עבור מדינות רבות באזור, בעיקר למען מדינת ישראל. היתרונות המסחריים והכלכליים של גילויי הגז יגברו על המחלוקות הפוליטיות, מדובר בסיטואציה שיכול להועיל לכולם, לא רק מסחרית אלא גם גיאו-פוליטית".

מנכ"ל נובל אנרג'י, צ'ארלס דייוידסון: "תגלית תמר הייתה רק התחלה"

מנכ"ל נובל אנרג'י, צ'ארלס דייוידסון: "תגלית תמר הייתה רק התחלה. הממדים של תגלית לוויתן ידרשו כבר שווקים חיצוניים. נצטרך להשיג את הרגולציה הנדרשת כדי שנוכל לפתח את המאגר – כי בניגוד ל'תמר', הוא כבר לא יוכל לעמוד רק על שוק ביתי.

'לווייתן' זקוק לכל הרגולציה הנדרשת כדי לזוז קדימה, ונתקלנו בקשיים בשל כך. הוא כבר עוכב במשך שנה עד שהמדיניות בישראל אושרה. לפני שחברות יוכלו להשקיע מיליארדי דולרים בפרויקטים גלובליים אנחנו זקוקים לוודאות – כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להשקיע מיליארדים ואז לגלות שמשהו לא היה בטוח והשתנה".

על תכניות שיווק הגז מ'לוויתן' אמר דייוידסון:

"אנחנו רואים את 'לוויתן' מספק גז בשלב הראשון לישראל ולמדינות האזור – ובשלב השני מייצא גז נוזלי. אנחנו מקווים שנוכל לסגור בקרוב את עסקת וודסייד, ואנו מעוניינים בכך בגלל ניסיונם הבינלאומי, יכולותיהם בתחום הגז הנוזלי ויכולתם הפיננסית הנדרשת בגלל היקפי הפיתוח בפרויקט".

דייוידסון הצטרף להערכה של מנכ"ל דלק קידוחים ביחס לפוטנציאל לתגליות נוספות בחופי ישראל: "יש עוד הרבה פעילות אקספלורציה לפנינו. הכל עוד בשלב המוקדם. הלוואי והייתה לנו בעולם הצלחה כמו זו שנחלנו בישראל. לפנינו עוד קידוחים עמוקים למטרות נפט – שיהיו יקרים, עמוקים ומסוכנים יותר. אבל למצוא נפט בתת-הים באזור לא יהיה Game Changer – אלא World Changer".

הדברים נאמרו במסגרת הוועידה השנייה EMGasConferennce, שנערכה בחסות Gulf Publishing Company.
מתוך מצגת של משרד התשתיות הלאומיות
מתוך מצגת של משרד התשתיות הלאומיות
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  ילה רציו עופי למעלה . שם מקומך חלפי על פני שער ישראמקו
  רציו אהובתי 11/03/2014 16:57
  הגב לתגובה זו
  8 1
  והמשיכי לכיוון השער של אבנר . כי לחופש נולדת!!!!
  סגור
 • 7.
  נפט שחור זה בליוויתן (ל"ת)
  שרלו-ק 11/03/2014 16:18
  הגב לתגובה זו
  10 1
  סגור
 • 6.
  גל זה חולות תמר (ל"ת)
  שרלו-ק 11/03/2014 16:12
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 5.
  להמשיך בפעילות לגילוי נפט במאגר לוויתן כבר ב2014
  רציו 11/03/2014 16:05
  הגב לתגובה זו
  11 1
  בשכבות העמוקות של לוויתן יש סבירות גבוהה להימצאות נפט, ואנחנו מתכוונים להמשיך בפעילות האקספלורציה לגילוי נפט במאגר לוויתן כבר ברבעון הרביעי של 2014". רציו לשחקים !!!
  סגור
 • 4.
  מה קרה אישרו לכם להוציא הודעה חיובית ??? (ל"ת)
  קורא בקפה 11/03/2014 16:01
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 3.
  צופה שעד פסח רציו תגיע בערך ל שער 75- כל האנדיקציות !
  מבין 100 11/03/2014 15:57
  הגב לתגובה זו
  7 2
  רציו: כל האינדיקציות מראות כי הולכת להיות פריצה מעלה בגדול 1. בניתוח גראפי. בימי ירידה מחזורים קטנים. בימי עליה מחזורים ענקיים. 2. תנודה הולכת וקטנה בין רך גבוה לרף נמוך שהולכת וקטנה המשמעות לפני פריצה מעלה . עסקת ווסטווד מגלמת אפסייד של 40% מעלה. חוזי יצוא שיתחילו להגיע מכיוון שפיתוח לוויתן מקבל זריקת השקעה. כל הודעה כזאת משמעותה עליות. פרסום תוצאות גל חיוביות בקרוב. הודעות על תאריך חידוש קידוחי הנפט ( קידוח יתחיל ב רבעון 1 שנה הבאה ) לא צריך לדלל את המשקיעים כדי לפתח את ליוויתן. למרות השמועות - הנורמליזציה עם תורכיה תחתם בקרוב. ( המקלות הן שלב במשא ומתן מצד התורכים כי להשיג יותר). בקיצור - מה מחכה: פריצת שער 51. ומשם תנועה ישירה עד שער 67. התמהמהות של שבוע שבועיים סביב שער 67 ומשם פריצת שיא כל הזמניים תוביל לקראת יעד שער מניה תלת ספרתי . צופה שעד פסח רציו תגיע כבר בערך ל שער 75
  סגור
 • 2.
  עודף הרגולציה והשחיתות מבריחים מפה פעילות!
  רגולציה = שחיתות! 11/03/2014 15:25
  הגב לתגובה זו
  17 0
  כל המשק תקוע בשל עודף הרגולציה הבלתי נתפס! די! נמאס!
  סגור
 • 1.
  אסור לחלק רשיונות לאנשים ללא ידע, נסיון, מימון. אדיוטי
  פול 11/03/2014 15:20
  הגב לתגובה זו
  12 0
  ממונה ומועצת הנפט נכשלו כשלון טוטאלי. נס שלא נגרם לנו נזק בלתי הפיך בים, בחופי מדינות האזור. בינתיים, רק טירונים הפסידו הרבה כסף. אין מקום לחובבנים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות