נובל תשקיע 12 מיליון שקל בהקמת מרכז ידע והכשרה במכללת רופין

נובל תשקיע בפרוייקט אשר יחל לפעול באוקטובר 2014 סכום של 12 מיליון שקל. המרכז יציע תוכניות להכשרה מקצועית, סדנאות וימי עיון עבור השוק הישראלי, כמו גם מסלול להנדסאי מכונות עם התמחות בגז טבעי
 | 
(5)
תמר, צילום: אלבטרוס
חברת האנרגיה נובל אנרג'י חוברת למכללת רופין בהקמת מרכז ידע והכשרה ארצי לאנרגיה. נובל תשקיע בפרוייקט אשר יחל לפעול באוקטובר 2014 סכום של 12 מיליון שקל. המרכז יציע תוכניות להכשרה מקצועית, סדנאות וימי עיון עבור השוק הישראלי, כמו גם מסלול להנדסאי מכונות עם התמחות בגז טבעי.

ביני זומר, דירקטור לענייני חוץ ושותפויות בנובל אנרג'י: "התחלת הזרמת הגז מ"תמר" באפריל האחרון הובילה לזינוק בביקושים לעובדים מוסמכים במקצועות הגז והנפט. ההכשרות המקצועיות שמציע המרכז החדש נועדו לענות על הגידול בביקושים, עם המשך תהליך ההסבה לשימוש בגז טבעי, פיתוח מאגר לוויתן ועוד".

תמי צוקרמן מנכ"ל המכללה הטכנולוגית רופין: "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אחת מחברות האנרגיה הגדולות בעולם ומודים על נכונותה להשקיע משאבים ידע וניסיון על מנת לקדם את הכשרת כוח האדם המקצועי שישתלב בתעשיית הגז הטבעי בישראל באמצעותנו".

בסיס החזון של המרכז החדש הינו הובלת ההכשרות המקצועיות בתחום אנרגיית הגז הטבעי, העברת ידע מקצועי לגורמים השונים בשוק וסיוע בפיתוח תעשיית הגז הטבעי בארץ. בשלב ראשון של פעילותו יכשיר המרכז אנשי מקצוע על פי תוכניות ההכשרה שפותחו על ידי רשות הגז והאגף להכשרה מקצועית שבמשרד הכלכלה כולל מסלול הנדסאים. בשלב שני של פעילותו יכשיר המרכז אנשי מקצוע לעבודות באתרי הקידוח בים וברשתות ההולכה מהים ליבשה.
.
תכניות הלימודים נבנו בשיתוף ובאישור משרד הכלכלה ורשות הגז מטעם משרד האנרגיה ומבוססות על הערכות של גורמים אלו לצורך של לפחות 3,000 עובדים בחמש השנים הקרובות.

במסגרת ההסכם נובל תספק את הידע המקצועי להרכבת תוכניות לימודים מעשיות, מרצים אורחים וציוד מקצועי בהיקף כולל של כ- 12 מיליון שקל. כחלק מההתקשרות האסטרטגית בין שני הגופים יבנה מרכז הכשרה חדשני בתוך המכללה הטכנולוגית שישמש את חברת נובל העולמית להטמיע את הידע, השיטות והכלים לשימוש בגז הטבעי הנדרשים למשק ישראלי.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אהבתי מאוד :)
  אלון 25/02/2014 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישר כוח
  סגור
 • 3.
  עם כל הכבוד, לא נראה לי מאהבת מרדכי..
  מיכה 24/02/2014 16:52
  הגב לתגובה זו
  1 2
  יותר נראה כמו מהלך PR שמאחוריו פנייה לדעת הקהל לשנות את גישתם נגד הקמת מתקן הגז בעמק חפר כמה מקרי, רופין...
  סגור
 • 2.
  פריירים-להשקיע כאן? אחרי המרורים ששטייניץ האכיל אותם? (ל"ת)
  עודד 24/02/2014 14:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • זה הגישה הנוצרית להיות בסדר על אף החלאתיות של שטייניץ (ל"ת)
  פניה המכוערות של ישר 24/02/2014 15:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  בשורה טובה אחת מיני רבות עוד סיבה להוריד
  מצויין עוד 24/02/2014 14:38
  הגב לתגובה זו
  2 2
  את מניות ליויתן ורציו מנווילםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות