בדקה ה-90: הדיון בבג"צ יצוא הגז נדחה למועד אחר - הרכב השופטים יורחב

הדיון אמור היה להתקיים הבוקר. השופט אשר גרוניס: "עד 5 באוגוסט המדינה תשיב". מה אומרים ב'מטה המאבק לשמירה על הגז'?
|
(42)
אסי ברטפלד יוסי אבו, צילום: אבי שאולי

דרמה של ממש הבוקר בבית המשפט העליון בירושלים. הדיון בעתירה נגד
אישור הממשלה לייצוא הגז הטבעי נדחה למועד אחר, כאשר הכוונה היא לקיימו בהרכב שופטים מורחב. הרכב השופטים הנוכחי בעתירה הוא אשר גרוניס, אליקים רובינשטיין ונועם סולברג. השופט גרוניס הבהיר שהנושא חשוב ולכן יידון בהרכב של 7 עד 11 שופטים. מניית הנפט נסחרות היום בירידה: רציו יהש +0.12% רציו יהש 240.4 +0.12% רציו יהש בסיס:240.1 פתיחה:239.6 גבוה:242.5 נמוך:237.6 תמורה:7,344,626 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , {אבנר יהש} ו- דלק קידוחים יהש -1.27% דלק קידוחים 862.1 -1.27% דלק קידוחים יהש בסיס:873.2 פתיחה:873.2 גבוה:875.9 נמוך:860.1 תמורה:5,205,997 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: .

העותרים הם ארגונים לשמירה על הסביבה ואיכות השלטון וכן חברי הכנסת שלי יחימוביץ' (יו"ר האופוזיציה), אבישי ברוורמן (יו"ר ועדת הכלכלה), רובי ריבלין ומשה גפני (יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה). להערכתם הצעד בו נקט הבוקר בית המשפט העליון מהווה ניצחון כיוון שהוא יכול היה לדחות את העתירה על הסף. עם זאת, בית המשפט הדגיש כי אין בדחייה בכדי ללמד על עמדת השופטים לגופו של עניין. עוד הבהירו השופטים כי הם מודעים לדחיפות שבקיום הדיון, ולכן נתנו למדינה עד ה-5 באוגוסט בלבד (יום ב' הקרוב) להשיב למהלך זה להרחבת הרכב השופטים.

כל המשיבים, למעט בא כוחה של המדינה, מסרו כי מקובל עליהם שהדיון בעתירות כאילו הוצא צו על תנאי. בית המשפט: "אין ללמוד מהצעתנו הדיונית ומכך שבכוונתנו להרחיב ההרכב באשר לעמדתנו לגופן של העתירות".

שלי יחימוביץ' בתגובה לאחר הדיון: "מתברר שמי שמאמינים שההכרעה על הגז היא החלטה בקנה מידה הסטורי לעתידה של המדינה – לא הזויים ולא פופוליסטים. בוקר בבג"צ היה בוקר נהדר. נשיא בית המשפט העליון גרוניס הודיע מייד בפתח הדיון בעתירה שלנו שהנושא הוא כה משמעותי עד שיש להרחיב את הרכב השופטים לשבעה במקום שלושה, ושהדיון יתקיים כאילו הוצא צו מניעה נגד החלטת הממשלה. אנחנו כמובן לא יודעים איך יפסוק בג"צ בסוף, אבל החלטת הביניים הזאת היא לא פחות מדרמטית".

הבג"צ שהגישו מספר חברי כנסת ובראשם יו"ר האופוזיציה, יחימוביץ', ביקש לדון בסוגייה האם צריך היה להביא את ההכרעה בעניין יצוא הגז לאישור מליאת הכנסת, כפי שביקשו עותרים. זאת לאחר שבפועל החליטה הממשלה ברוב של 18 שרים מול 3 מתנגדים כי שיעור יצוא הגז מישראל יעמוד על 40%, בהתאם להצעה של שר האנרגיה והמים, סילבן שלום ובניגוד לדעת האופוזיציה.

תגובת מטה המאבק לשמירה על הגז הישראלי: "מברך על ההחלטה. מדובר בהחלטה כבדה על עתיד כולנו שלא יכולה להתקבל במחטף של הממשלה. החלטת בג"צ להרחיב ולדון בנושא בהרכב מורחב משמעה כי בית המשפט העליון הכריז על היותה של הסוגיה חשובה ומרחיקת לכת. ההצעה לדון בעתירה כאילו ניתן צו על תנאי משמעותה הטלת צל כבד על החלטת הממשלה מבחינה משפטית. ההחלטה מוכיחה את גודל החשיבות הציבורית של הנושא ומחזקת את ההצדקה שבמאבק הציבורי רחב ההיקף שקיימנו עד כה".

פרופ' אבישי ברוורמן, התייחס להחלטת בג"ץ ואמר: "ההחלטה מביעה תמיכה בעמדתנו לפיה מדובר בסוגיה כבדת משקל שיש לקיים בה דיון ציבורי פתוח ושקוף. רוב חברי ועדת הכלכלה בראשותי התחייבו בחתימתם, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לקיים את הדיון בוועדה בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי, לכן במקום לקיים כעת דיונים ארוכים בבג"ץ, בשאלת סמכות הממשלה לקבל את ההחלטה בנושא היצוא, אני קורא לראש הממשלה נתניהו להגיש בהקדם את הצעת חוק ולהביאה לדיון בוועדת הכלכלה".

כאשר הדיון אכן יתקיים, מה צפוי לקרות?

עדיין לא ברור אם מדובר יהיה בדיון מקדמי או בדיון ענייני אך גם בית המשפט מבין שיש פה עניין בעל דחיפות של ממש ולכן סביר שלא ירצה להשאיר את הכדור אצלו כך שהוא יתפס כמי שמעכב את התהליך. לכן, סביר שבית המשפט ינסה לדחוף את הצדדים לפיתרון כלשהוא, מבלי שיהיה צורך בפסק דין, דבר שלוקח זמן רב. אם לא היה במקרה זה עניין של הליך מזורז, מדובר היה בתהליך שנה שנה עד שנה וחצי, וכמובן שהממשלה לא מעוניינת בתהליך ארוך כל כך. לכתבה המלאה

קרדיט: אבי שאולי
קרדיט: אבי שאולי

קרדיט: אבי שאולי
קרדיט: אבי שאולי

יוסי אבו ואסי ברטפלד מדלק. קרדיט: אבי שאולי
יוסי אבו ואסי ברטפלד מדלק. קרדיט: אבי שאולי


העותרים בבג"צ מלבד חברי הכנסת הם: המרכז האקדמי למשפט, הפורום הישראלי לאנרגיה, העמותה לכלכלה בת-קיימא, אדם טבע ודין והתנועה למען איכות השלטון בישראל.

את העותרים ייצגו עורכי הדין: אפי מיכאלי; ערן צין; ד"ר עופר סיטבון; דנה טבצ'ניק; עמית ברכה; אליעד שרגא ומיקה קופר-קרטן. את הממשלה והכנסת ייצגו עורכי הדין ענר הלמן וד"ר גור בליי.

תגובות לכתבה(42):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 33.
  שלי יחימוביץ' =חייזר שנחת על כדור הארץ ומתחיל לנהל אותו
  cvc 01/08/2013 17:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איפה היית כאשר נמצאו קידוחים יבשים וכסף המשקיעים הלך לטימיון? צרות עין כזאת דוחה לא ראיתי מזמן. אולי תתרכזי בפולטיקה ותפסיקי לשחק אותה מבינה בדברים שאין לך מושג בהם!!!
  סגור
 • 32.
  לדחות על הסף
  אידיוטולוג 01/08/2013 12:22
  הגב לתגובה זו
  9 0
  כמומחה לאידיוטים אני פונה לגורם היחדי שאולי עוד קצת נשאר שפוי במדינה- נשיא בית המשפט העליון....אתה שתמיד הטפת שאל לה לרשות השופטת לנתערב בסמכויות הרות המבצעת אל תצטרף למקהלת העותרים שחושבים שאם יצעקו יוצתר חזק הם יותר צודקים...יש לדחות את העתירה על הסף װמהר
  סגור
 • 31.
  מדינת חלם
  זהבי עצבני 01/08/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  12 0
  עד עכשיו התאפקתי...אבל אני צובט את עצמי אם אני חי בחלם או בחלום הזוי או חלום בלהות על שלקחו לי את המדינה ושמו ללעג את חוקי הממשל והדמוקרטיה....לא ידעתי שאנחנו חיים תחת עינו הפקוחה של "האח הגדול"..כל פלצן שלא ימצא חן בעיניו החלטה של הממשלה יגיש עתירה לבג"צ שיעבירו הדיון לכנסת...תעצרו את הגלגל אני רוצה לרדת...שלי..???????היא עוד תהפוך אותי להומו...יש למישהו כדור נגד בחילה?
  סגור
 • 30.
  לחפש ולנבור
  ארכיאולוג 01/08/2013 11:49
  הגב לתגובה זו
  7 0
  מי שיש לו זמן לזה- שיחפש וינבור בכל החלטות הממשלה מהקמת המדינה- באיזה מקרים היתה החלטת ממשלה שהובאה להכרעת בג"צ באם יש לה או אין לה את הסמכות.....ממשלה נבחרת והמשימה שלה להחליט אלא אם כן מישהו החליט שזו ממשלת בובות....שיבא נשיא בית המשפט העליון ויגיד שזו ממשלת בובות...
  סגור
 • 29.
  חוק יסוד הממשלה
  משפטן 01/08/2013 11:47
  הגב לתגובה זו
  11 1
  אני מתפלא על בג"צ ועל נשיא בית המשפט העייון שלא דחה על הסף את העתירה.... לא צריך להיות משפטן או מומחה לחוק כ די לקרא בפשטות מה אומר סעיף 32 לחוק יסוד הממשלה: סעיף 32: הממשלה מוסמכת בשם המדינה לבצע כל פעולה שאינה מוטלת על רשות אחרת"....ובכן???? האם הסוגיה של יצוא הגז היא בתחום המטלות של הרשות המחוקקת? של הרשות השופטת?? ברור שלא......ממתי הרחוב מכתיב לבית המשפט העליון מה לעשות?? הכל כתוב
  סגור
 • טען עוד
 • 28.
  מי מייצג אותנו ,המשקיעים הקטנים!!
  משה 01/08/2013 11:28
  הגב לתגובה זו
  6 1
  בכספינו ,ובהמתנה מורטת עצבים , נערכו החיפושים. וכשסוף סוף נמצאו מאגרים הם רוצים לנכס אותם לעצמם . אם היינו יודעים מראש לא היינו משקיעים ולא היה גז כלל!!! איך אפשר לעולל לנו את העוול הנורא הזה. מי מייצג אותנו בבג"צ?....
  סגור
 • הם כולם ערלי לב ,אין להם בכלל רגישות
  איציק 01/08/2013 12:11
  הגב לתגובה זו
  9 1
  תראה את החיוכים מלאי שביעות הרצון ,מההמולה שיצרו.הכל לשם פרסום עצמי . לאף אחד לא ממש אכפת מי חיפש ,מי השקיע ,ומי מצא את הגז-וכמה תסכולים והפסדים היו לו. לפתע כולם שותפים ובתאווה חולנית הם צורחים שהגז הוא שלהם,ומי שהשקיע ניזרק לקרן זווית ואפילו לא מזכירים אותו ואת זכויותיו. זה היכל הצדק של מדינת ישראל. אחריו הם יכתבו מאמרים ופיסקי דין של מאות עמודים ואנחנו בנתיים הפסדנו את כל כספינו -גועל נפש של מדינה...!!1
  סגור
 • כמה שאתה צודק ...הלב נשבר!
  גיל 01/08/2013 12:41
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הכי מעצבן שאני כלוא בהשקעה עם הפסד על הנייר ולא יודע מה לעשות.
  סגור
 • 27.
  התרופה לשלי
  ד"ר רות 01/08/2013 11:27
  הגב לתגובה זו
  16 1
  כמומחית לעיניין אני ממליצה לשלי משהו שכנראה לא חוותה מזמן- אורגזמה טובה תעורר אותה מהחלום ההזוי בו היא שקועה
  סגור
 • 26.
  מתאבדים
  ליויתן 01/08/2013 11:21
  הגב לתגובה זו
  16 0
  אין מומחים מליויתנים בהתאבדות אל החוף....באים מומחים מחו"ל ומנסים להדוף את הליויתנים בחזרה אל הים(כמו האמריקאים והאוסטרלים) אבל הליויתנים מתעקשים להתאבד... שלי..את זוכרת את נאום הליויתנים של רמון? הוא היפנה אותו למפלגת העבודה......ההסטוריה תוכיח כמה צדק ובבחירות הבאות אתם יורדים לארבעה מנדטים...את האסון והטרגדיה של המפלגה שפעם אהבתי
  סגור
 • 25.
  אני מאשים
  אמיל זולא 01/08/2013 11:15
  הגב לתגובה זו
  19 0
  אני מאשים את יו"ר מפלת העבודה בדמגוגיה פופוליסטית שכל מטרתה לנגח את הממשלה ...אני מאשים את חנין וחבורתו בשנאה לשמה לאינטרסים של מדינת ישראל וכל מניעיו בטח לא מאהבת המדינה... אני מאשים את ח"כ ברוורמן שמתהדר בנוצות של פרופסור לכלכה ונכנע ליצרים של אחת שלחלוטין בורה בעינייני כלכלה ואנרגיה...אני מאשים את בית המשפט העליון שיודע טוב מאוד שאין שום עילה לבג"צ כל הדיון הוא פרסה או טרגי קומדיה שמערערת את כלללי הדמוקרטיה והממשל בארץ...וההסטוריה תשפוט
  סגור
 • 24.
  שלי רוצי לקנות רציו . (ל"ת)
  בא 01/08/2013 11:09
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • 23.
  כך נדחתה החלטת הממשלה לצאת למלחמה
  הסטוריון 01/08/2013 11:09
  הגב לתגובה זו
  8 0
  כותרת בעוד 5 חודשים: החלטת הממשלה לצאת למלחמה הוגשה לבג"צ שיחליט ע"י העותרים נגד ובג"צ החליט על הרכב מורחב שידון בסוגיה..תגובת העותרים להחלטת בג"צ: "מברך על ההחלטה. מדובר בהחלטה כבדה על עתיד כולנו שלא יכולה להתקבל במחטף של הממשלה. החלטת בג"צ להרחיב ולדון בנושא בהרכב מורחב משמעה כי בית המשפט העליון הכריז על היותה של הסוגיה חשובה ומרחיקת לכת. ההצעה לדון בעתירה כאילו ניתן צו על תנאי משמעותה הטלת צל כבד על החלטת הממשלה מבחינה משפטית. ההחלטה מוכיחה את גודל החשיבות הציבורית של הנושא ומחזקת את ההצדקה שבמאבק הציבורי רחב ההיקף שקיימנו עד כה.". בעקבות כך החליט צה"ל לבטל את כל ההכנות ונכנס לכוננות ספיגה.
  סגור
 • 22.
  בכנסת יש לממשלה רוב ,הכול קישקוש וביזבוז זמן . (ל"ת)
  בא 01/08/2013 11:04
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • ממש לא נכון. קרא ולמד
  סוף מעשה במחשבה תחיל 01/08/2013 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שני הבדלים קריטיים: 1. הממשלה מחליטה בפורום צר, שלכל היותר כולל את כל השרים. במרבית המקרים רק חלקם. בכנסת יכולים להתנגד חברי קואליציה ובכך להכשיל את המהלך. 2. בנוסף, יש משמעות מי הגוף שהחליט ומה אופי ההחלטה, שכן ניתן לתקוף באופן שונה כל אחת מהן. קל יותר לפסול החלטת ממשלה מאשר חוק.
  סגור
 • לאדון סוף מעשה,יהיה בסדר אל תדאג .ייצאו גם ייצאו ,ושום
  בא 01/08/2013 13:04
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בחורה מזיעה שלמדה ספרות לא תעצור את זה .
  סגור
 • 21.
  בקשה משלי,תהיי יפה ותישתקי . (ל"ת)
  בא 01/08/2013 10:57
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • יפה ??? (ל"ת)
  בוב 01/08/2013 15:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  דוגית נוסעת
  משורר 01/08/2013 10:55
  הגב לתגובה זו
  9 0
  דוגית נוסעת וממלחיה נרדמו.. אם לא ייעורו איכה תגיע לחוף? באו גמדים והרביצו לקברניט והשקו את כולם לשוכרה..ואחר כך הקימו ועדת שופטים שתחליט מי ינווט את הדוגית..אבל הים סוער והכרישים אורבים... החוכמה כבר טבעה בים ונותרה רק השינאה...והחוף מתרחק
  סגור
 • 19.
  מורטים לכם את העצבים
  אבי 01/08/2013 10:52
  הגב לתגובה זו
  6 0
  חייבים לייצא את הגז , סתם בלבול ביצים של גברת שלי שעוד שניה תחזור לטלויזיה לשם היא שייכת
  סגור
 • 18.
  שלי פופוליזם בע"מ
  KO 01/08/2013 10:51
  הגב לתגובה זו
  9 0
  שתפתח חברה להחלטות פופוליסטיות שמזיקות למדינה, היא נהיית אלופה בזה. מה משנה האמת ? העיקר ששלי מקבלת קרדיט כאיליו היא עשתה משהו טוב, למרות שבפועל היא גורמת להפסדים כבדים למדינה. אף אחד כבר לא רוצה לעבוד איתנו, מדינה שמשנה הסכמים בדיעבד וששותה לעסקים את כל הרווחים. ועל תגידו לי נורווגיה כי אפילו השר הנורווגי אמר שאין מקום להשוואה בין ישראל לנורווגיה. בנורווגיה על כל כישלון המדינה מחזירה כסף למחפשים ולמשקיעים. ובארץ? שלי תחזיר כסף למשקיעי מודיעין?
  סגור
 • 17.
  שלא כמו שלי ודומיה קלטתי כמה הייתי דפוק
  בולשביק 01/08/2013 10:25
  הגב לתגובה זו
  21 1
  אבל כנראה שמנגנון קבלת ההחלטות בלתי מוכר בישראל ורק בימים אלה למדנו את זה מדחיית הצעת פוטאש לרכישת כיל שגרמה לחברה לישראל ולמדינת ישראל נזק אדיר.כך גם יקרה בענין יצוא הגז ואם שופטי העליון מרחיבים הרכב שיזמנו לדיון חוות דעת של מקצוענים בלתי תלויים טרם קבלת החלטה
  סגור
 • 16.
  ציבור המשקיעים
  hיוסי 01/08/2013 10:07
  הגב לתגובה זו
  40 0
  המשקיעים הימרו השקיעו את חסכונותיהם עד לגילוי הגז הפסידו כספים רבים .מדוע אין נציג שיגן על זכותם במאגר הגז. מדוע המשקיעים אינם משמיעים את קולם !!
  סגור
 • כפי שאמרת הם הימרו - על מהמרים לא מגינים, הבנת? (ל"ת)
  אחד 01/08/2013 10:19
  הגב לתגובה זו
  2 22
  סגור
 • כמה טוב שיש רק אחד כמוך ולא הרבה סתומים
  לאחד 01/08/2013 11:26
  הגב לתגובה זו
  7 1
  המשקיעים אינם מהמרים הם נותנים את כספם ותומכים בחברה כי הם מאמינים בה ואם מצליח להם הם מרויחים ואם לא הם מפסידים אף אחד לא מפצה אותם. גם אתה מהמר כי כספי הפנסיה שלך אם בכלל יש לאחד כמוך עבודה הם בבורסה בהימורים של כיל ח"ל אבנר רציו טבע... ועוד שלל מניות שאתה לא יודע ולא מכיר. או שלך יש פרוטקציה ורק הפנסיה שלך מושקעת בזהב נחושת ובדיל. בגלל אנשים מהסוג שלך קורים כאלה דברים . אתה איש מסכן כי אתה אהבל
  סגור
 • אני דווקא לא הבנתי
  ג 01/08/2013 11:11
  הגב לתגובה זו
  9 1
  מותר לגנוב ממהמרים את זכיותיהם, רק מפני שהם מהמרים?
  סגור
 • 15.
  כיסוי תחת רגיל ,כול השירות הציבורי מתנהל לפי זה ,מה
  בא 01/08/2013 10:05
  הגב לתגובה זו
  13 0
  נולדתם אתמול .
  סגור
 • 14.
  חלם
  נותן בראש 01/08/2013 10:04
  הגב לתגובה זו
  17 1
  ממש חלם.....ממש כלבייה כשכל כלב מרחרח בתחת של השני וכשהילדים רבים רצים לגננת......אם בג"צ יחליט לסרס את הממשלה -בשביל מה יש בחירות? בואו נהיה מדינת משטרה או מדינת בג"צ ובא לציון גואל..אם הממשלה לא יכולה למשול שיפרקו אותה.....ואני מבקש שגם בהחלטה על יציאה למלחמה זה יבא להכרעת הכנסת ובג"צ..חלם בתפארתה
  סגור
 • 13.
  קשה להם להחליט? מה השלב הבא? בגץ כי אין מספיק שמלות?
  מורחב? 01/08/2013 10:01
  הגב לתגובה זו
  12 1
  המדינה ירדה מהפסים. חבל שאין לנו מערכונים של הגשש.....
  סגור
 • 12.
  תרחיבו יותר ,למה להתקמצן ,תביאו גם שופטים מחול ,שיהיה
  בא 01/08/2013 10:00
  הגב לתגובה זו
  21 1
  פורום של מאות שופטים ,אולי יהיה שם איזה גבר .הרי בסוף כולם יודעים שייצאו.
  סגור
 • 11.
  בסוף יאשרו,אין שום ברירה אחרת ,לפי דעתי . (ל"ת)
  בא 01/08/2013 09:56
  הגב לתגובה זו
  19 1
  סגור
 • 10.
  גרוניס ביזה את העליון . גרוניס תתפטר . אתה בושה למדינה
  אין שופטים בירושלים 01/08/2013 09:53
  הגב לתגובה זו
  23 3
  זה שופט של בית משפט עליון שצריך להנהיג את השיפוט במדינה. פתאום בבוקר כשכולם מוכנים אתה בא לא מוכן ודוחה את הדיון בטוענה של הרחבת השופטים. איפה היית במשך שבועות. פתאום היגיעו אליך בבוקר עובדות חדשות. פשוט בושה של בית משפט.
  סגור
 • 9.
  כבר חודש שהוגשו העתירות. עכשיו הוא נזכר שהוא רוצה הרכב (ל"ת)
  מורחב ? 01/08/2013 09:47
  הגב לתגובה זו
  21 2
  סגור
 • 8.
  דפוקים ומנותקים
  אזרח כועס 01/08/2013 09:44
  הגב לתגובה זו
  47 1
  הצבעתי שלי ואני מצטער לגמרי....היא חברה לדב חנין וזה אומר הכל..הבורות שלה בנושא הגז גובלת בלעג לאינטלגנציה... העם נאנק תחת עול המיסים הכבדים ויוקר המחיה..אנחנו רוצים הקלה בנטל עכשיו..עכשיו גברת שלי ולא בעוד 30 שנה.....תלמדי מבן גוריון שהכריע בנושא השילומים בשנתה החמשית של המדינה..הוא היה צריך את הכסף בשנות החמישים - לא בשנות ה-80..בזכותו המדינה עמדה על הרגליים..אילו זהיית את במקומו עד היום היינו זוחלים על הברכיים.....עכשיו עלי לקברו ובקשי סליחה
  סגור
 • אם אתה חושב שתקבל הקלה במיסים בגלל הגז, אתה חולם בהקיץ
  אחד 01/08/2013 10:21
  הגב לתגובה זו
  2 13
  נראה לך שיורידו לך מס בכנסה, מעמ, מס דלק, מס בריאות. באמת נראה לך? את הכסף מתמלוגי הגז יחמסו הצבא, החרדים, ועוד כמה מחוברים .
  סגור
 • 7.
  0
  ככה 01/08/2013 09:40
  הגב לתגובה זו
  21 1
  ככה אנחנו נראים בעולם מחלטים שלא להחליט כמה מסכנים אנחנו יושבים שלשה ליצנים ומנהלים את המדינה של שלי יחמוביץ שלא במקרה נבחרה להיות ראש ממשלה חחחחחח ה
  סגור
 • 6.
  גרוניס, גם אתה מפחד מיחימוביץ ? חחחחח. מסכן (ל"ת)
  ערן 01/08/2013 09:39
  הגב לתגובה זו
  20 1
  סגור
 • 5.
  בסוף יבין גם בגץ שצריך לתת לממשלה לשלוט
  חברה סבלנות 01/08/2013 09:39
  הגב לתגובה זו
  26 2
  ולהחליט והוא יאשר את החלטת הממשלה
  סגור
 • 4.
  השותפות מבקשות לייצא 90 אחוז מליויתן - תפסיקו להטעות
  מנהיג המהפכה 01/08/2013 09:37
  הגב לתגובה זו
  4 17
  הבקשה לרשיון יצוא הגז היינה ל 90 אחוז מהגז בליויתן . 40 אחוז זה מהכמות של הגז שעדיין לא נמצא . קיימות הערכות שיקריות שימצרו עוד 500 BCM כל השטח הימי נסרק ולא נמצאו בו מאגרים בגודל של ליויתן או תמר .
  סגור
 • 3.
  תחליטו ומהר. מספיק עם אי הוודאות בכל דבר.לסגור עניין
  אנונימי 01/08/2013 09:36
  הגב לתגובה זו
  19 2
  לכאן או לכאן וזהו.תחליטו חארות.
  סגור
 • 2.
  הקומדיה האלוהית
  דנטה 01/08/2013 09:35
  הגב לתגובה זו
  25 2
  במדינת הגמדים רעש מהומה...במדינת חלם כל אחד ראש ממשלה.. לכל פלצן נתנו חצוצרה ...על כל נפיחה -ועדת חקירה...עם של ליצנים..של פלצנים..עם לבדד ישכון... מתי נהיה מדינה נורמלית? אולי כשהמשיח יבא?..ומתי המשיח יבא? כשהמדינה תהיה נורמלית?? דנטה היה כותב שוב את הקומדיה האלוהית...רק חבל שזה לא מצחיק..לידיעת הליצנים שלי יחימוביץ ודב חנין וזועבי
  סגור
 • 1.
  מתי כבר ניפטר מהם? (ל"ת)
  עוד נזק של שלי 01/08/2013 09:30
  הגב לתגובה זו
  30 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות