הקופה מתמלאת: ישראמקו מושכת את ההלוואה מדויטשה בסך 500 מ' ד'

ההלוואה שהינה עד ל-1 באפריל 2020 נושאת ריבית שנתית בשיעור של ליבור לשלושה חודשים בתוספת 3.25%
 |  (3)
תמר, צילום: אלבטרוס
קופתה של ישראמקו, שותפות חיפושי הנפט-גז, המחזיקה בנתח מפרויקט "תמר" (28.75%), מתמלאת היום בחצי מיליארד דולר. זאת, לאחר שהתקיימו התנאים המוקדמים לביצוע משיכת כספי ההלוואה שניתנה לה על ידי דויטשה בנק ואחרים, לצורך פירעון הלוואת הגישור והמשך פיתוח פרויקט "תמר. השותפות הודיעה כי תמשוך את מלוא סכום ההלוואה.

ב-18 באפריל דיווחה ישראמקו כי נחתם הסכם ההלוואה בסך 500 מיליון דולר מדויטשה בנק ו-NATIXIS לשם מימון מחדש של הלוואה קיימת, ועתה התקיימו כל התנאים שמאפשרים לשותפות לקבל את כספי ההלוואה. אחד התנאים הוא שהשותפות תמשוך את כספי ההלוואה במשיכה אחת בלבד, במהלך התקופה שנקבעה בהסכם ההלוואה.

מדובר בהלוואה שניתנה לישראמקו עד ל-1 באפריל 2020. ההלוואה נושאת שנתית בשיעור של ליבור לשלושה חודשים בתוספת 3.25%. הריבית תשולם אחת לרבעון. קרן ההלוואה תיפרע ב-24 תשלומים רבעוניים שווים החל מה-1 ביולי 2014 ועד ה-1 באפריל 2020.

לפחות 100 מיליארד מטרים מעוקבים של גז טבעי ב"תמר"

בין התנאים המוקדמים להלוואה שהתקיימו נציין את התנאי הראשון שהיה לתיקון תנאי השעבוד שנרשם במסגרת הסכמי ההלוואות הקיימות על זכויותיה של השותפות בחזקת "תמר" ובפרויקט "תמר" ועל נכסים אחרים של השותפות הקשורים לפרויקט, באופן שתעודכן רשימת הנכסים המשועבדים, וזאת הן להבטחת ההלוואות הקיימות והן להבטחת ההלוואה.

תנאי נוסף היה תיקון והפקדה בנאמנות של כתב המחאת זכויות השותפות בפרויקט ובחזקת "תמר" וכן כתב המחאת זכויות הניהול של השותף הכללי בשותפות בכל הקשור לפרויקט, וזאת הן להבטחת ההלוואות הקיימות והן להבטחת ההלוואה.

התנאי השלישי היה קבלת אישור מפקח השותפות למתן כתבי המחאת הזכויות כאמור, בהתאם לנדרש בהסכם השותפות.

תנאי נוסף היה כי נכון למועד משיכת ההלוואה לא צפוי גרעון במקורות כספיים לצורך תשלום חלקה של השותפות בהוצאות ההקמה הצפויות של פרויקט "תמר". וכן כי נכון למועד בקשת המשיכה ומועד המשיכה המבוקש, לא אירע אירוע הפרה של הסכם ההלוואה ושל הסכם ההלוואה השקלית.

תנאי נוסף היה המצאתו של דוח של מעריך חיצוני המאשר כי במאגר תמר ישנן עתודות גז טבעי של לפחות 100 מיליארד מטרים מעוקבים.

תנאי נוסף היה כי לדעת המלווים, לא חל שינוי מהותי לרעה בעסקי השותפות או פרויקט "תמר", או במצב הפוליטי, הפיננסי או הכלכלי של מדינת ישראל. ולבסוף נקבע כי תנאי לקבלת ההלוואה הוא עמידה ביחסים פיננסיים שנקבעו כתנאי למשיכה.

נציין כי הסכם ההלוואה מאפשר לשותפות לגייס סכום נוסף של עד כ-400 מיליון דולר במסגרת מימון מחדש של ההלוואה השקלית (אשר יתרתה למועד דוח זה הינה כ- 320 מיליון דולר), תוך שימוש באותן בטוחות, בכפוף לתנאים מסוימים שנקבעו בהסכם ההלוואה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  דויטשה בנק
  סנטוון 21/04/2013 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זה עבר הינו בסרט הזה ישרמקו נתנה את האחוZים הגדולים שלה על תמר כך שלא יעבדו עליכם עכשיו מתחיל סיפורו של הליויתן כמה גז יש שם שעדיין לא סופי הכמות זה מישתנה בקידוח לנפט יהיו תוצאות טובות יותר לגבי הגז וגם הנפט ואז יוכלו לדבר סופי כמה כמויות גז יש בליויתן הענק הזה וכמובן גם הנפט גם בהצלחה למחזיקי הליויתן ישרמקו זה פסה עבר אתם מבינים שלא יעבדו עליכם ישרבלוף היתם בסרט הזה אני חושב תיזהרו מהאנטרסנטים למיניהם שמחפשים פרירים להכניס אותם וליקבור אותם בישרמקו
  סגור
 • 2.
  ישראמקו
  ציגי 21/04/2013 09:59
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לא בכדי דויטשה בנק מלווה סכום כזה, הם יודעים בדיוק מה הפוטנציאל של ישראמקו.
  סגור
 • 1.
  יש..יש..ישרמקו
  יודע דבר 21/04/2013 09:56
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הנה זה מגיע.....סתם לא לוקחים הלואה בסדר גודל כזה..וסתם לא נותנים הלוואה בסדר גודל כזה ועוד מהייקים אילולי לא עשו שיעורי בית שנתנו להם בטחונות במאה אחוז..ואם הם נותנים אימון מי אנחנו הקטנים שלא ניתן.....? בהצלחההההה
  סגור