מפעיל קידוחים כחול לבן: השליטה ב-GGR ישראל נמכרת ב-3 מיליון ש'

אנשי העסקים סמי קצב, שלמה שמלצר, שלומי פוגל וקן סטנלי רוכשים 90% ממפעילת הקידוחים שנכשלה ב'מירה' ו'שרה'. אבי בלין ימונה למנכ"ל
|
(4)
אסדה
אנשי העסקים סמי קצב, שלמה שמלצר, שלומי פוגל וקן סטנלי רוכשים את פעילותה של חברת GGR בישראל בנזיד עדשים. היום דיווחו קבוצת משקיעים על רכישת 90% מחברת הבת של GGR שפועלת בישראל תמורת כ-3 מיליון שקל. חברת GGR תחזיק ב-10% הנותרים. אבי בלין ימונה למנכ"ל החברה.

חברת GGR הפעילה את שני הקידוחים ברישיונות 'מירה' ו'שרה' אשר נתגלו כיבשים. מצוקת המזומנים אליה נקלעה אילצו אותה למכור את הפעילות של חיפושי הנפט והגז בישראל. משמעות המכירה הוא שלראשונה קבוצת משקיעים ישראליים תתפעל חיפושי גז ונפט במים עמוקים.

קצב, שמלצר, ופוגל הינם, בין השאר, מבעלי חברת "מספנות ישראל", החברה במסגרתה ניתנים שירותי החוף ותמיכה לוגיסטית לנובל אנרג'י. קן סטנלי הנמנה על קבוצת הרוכשים הינו בין היתר, מנהל הקידוחים של נובל אנרג'י ישראל.

לדברי פול מילר, מנכ"ל GGR, "באמצעות עסקת המכירה יצרנו יחדיו עם קבוצת הרוכשים הישראלית, תשתית מקצועית שביכולתה להפוך במהרה את החברה למפעילת קידוחים מנוסה ומבוססת באזור. השילוב בין המומחיות ובין ניסיון הבעלים, ייצור צוות מאוזן ביותר המסוגל להוציא אל הפועל את עבודות הקידוח הגדולות באזור".

מקבוצת הרוכשים נמסר כי "אנו רואים כבוד גדול וזכות רבה באפשרות להקים ולהפעיל את חברת הקידוחים הימיים הישראלית, 'כחול-לבן', הראשונה. חברה שתתמחה בין היתר בקידוחים במים עמוקים. חברה הנהנית כבר כיום מניסיון מוכח. כפי שאנו מגלים בשנים האחרונות נראה כי חלקו המזרחי של אגן הלבנט ובכלל זה אזור חופי ישראל וקפריסין, שופע בהזדמנויות לביצוע קידוחי גז ונפט ימיים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אני אצל פוגל לא משקיע שקל (ל"ת)
  עובד אמפא לשעבר- 27/01/2013 20:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  אולי תחזיר את עצמה עם ניהול נכון (ל"ת)
  בשורות טובות 25/01/2013 23:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  הם נישלו את המשקיעים במספנות ישראל בשנות ה-90
  אנונימי 25/01/2013 07:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בחיים אני לא השקיע בחברה שלהם.
  סגור
 • 1.
  עם מוניטין כמו שלהם הם צריכים לשלם כסף כדי שיקנו אותם
  שישקו 24/01/2013 13:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין להם נסיון ימי מילבד כישלון ימי במירה ושרה יש להם נסיון בקידוחי יבשה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות