משרד האנרגיה דורש מזרח וגוליבר לנטוש קידוחים באזור ים המלח

סיור שנערך ברישיון 'זרח' מצא כי קיימת דליפה ושאיבת נפט מקידוח 'צוק תמרור 3' וישנם לחצים בראש קידוח 'אמונה'. הממונה דורש מזרח וגוליבר לבצע נטיסה בתוך כחודש
 |  (2)
הדמיה: קידוח צוק תמרור
הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה והמים ממשיך להקשות על שותפות פטרוטקס יהש -3.01% פטרוטקס יהש 29 -3.01% פטרוטקס יהש בסיס:29.9 פתיחה:29.9 גבוה:29.9 נמוך:29 תמורה:3,974 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: וחברת האם {גוליבר}. אתמול (א') קיבלו החברות דרישה לנטוש באופן מיידי את הקידוחים 'צוק תמרור 3' ו'אמונה' הנמצאים בשטח רישיון 'זרח' הממוקם באזור ים המלח עד ה-10 באוגוסט.

הבקשה של משרד האנרגיה מגיעה בשעה שזרח וגוליבר ממתינות לדיון בבג"צ בעניין הערעור שהגישו. דיון זה צפוי להתקיים רק בסוף אוקטובר השנה. בזרח ובגוליבר בוחנים את משמעות ההודעה ואת השלכותיה.

במשרד האנרגיה ציינו כי בסיור שנערך בשטח הרישיון נמצא כי קיימת דליפה ושאיבת נפט בלתי מוסדרת ומאושרת מקידוח 'צוק תמרור 3'. כמו כן, התברר כי קיימים לחצים בראש קידוח 'אמונה'. ממצאים אלו באים בשעה שדו"ח של משרד האנרגיה מצביע על כך שקידוח 'צוק תמרור 3' אינו מסוכן ולא דורש פעולה מיידית לטפטוף מהבאר.

הסכסוך בין זרח וגוליבר לבין משרד האנרגיה החל בתחילת שנת 2011. אז הודיע הממונה על פקיעת רישיון 'זרח'. בחברות ערערו על ההחלטה וטענות כי בכל אחד מהקידוחים בשטח הרישיון (אמונה 1, צוק תמרור 3 וצוק תמרור 4) הגיעה השותפות לתגלית על פי חוק הנפט ולכן היא זכאית לחזקה. הערעור שהגישו השותפויות לשר האנרגיה והמים נדחה ולכן הוחלט לפנות לבג"צ.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זרח גוליבר??בזמן שרציו ואבנר הכשרה מתפרקות
  אוי נו באמת חחח 09/07/2012 10:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ממש כולם רצים להשקיע שם פחחחחחחחחח ולחשוב שהייתי בזרח בשערים 10-12 חחחח עוד סוס מתתתת!!!
  סגור
 • 1.
  בימקום לעודד חברות לתגליות והצלחה נילחמים בחברות רשעים (ל"ת)
  בנטוב 09/07/2012 09:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור