תביעה: הבעלים הקודמים של רשיון פלאג'יק דורשים 4% כתמלוגי על

אנשי עסקים שהחזיקו בעבר בחברת פלאג'יק דורשים סעד הצהרתי שיכריז על זכותם לחלק מהתמלוגים. באפריל חברה קפריסאית ביקשה 1% מהתמלוגים
 | 
(5)
(קרדיט: Getty images Israel)
אנשי עסקים אמריקניים שהחזיקו בעבר בחברת חיפושי הגז והנפט פלאג'יק הגישו היום לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה ובה דרישה להוציא צו מניעה כלפי השותפויות ברשיונות פלאג'יק להתקשר עם צדדים שלישיים ללא הצהרה על זכותם ל'תמלוגי על'.

הזדמנות ישראלית ווהחברות , Frendum Investments Limited ו-Daden Investments Limited הנשלטות על ידי איש העסקים טדי , נאממאקס אויל אנד גז בע"מ הנשלטת ע"י בני שטיינמץ ו- AGR petroleum Services Holdings As הן הנתבעות אשר על פי כתב התביעה נדרשות לשלם לאנשי העסקים 4% מכספי התמלוגים.

התביעה הוגשה על ידי עורך הדין יחיאל כשר ממשרד פרופ' יובל לוי ושות', יחד עם עורך הדין חיים אינדיג ובו מסבירים התובעים את מהלך העניינים בפרשה.

"הנתבעים היו מודעים לזכויות התובעים ורכשו את זכויותהם ברשיונות בכפוף לזכויות התובעים ותוך הכרה בזכויות התובעים", נכתב בכתב התביעה.

בחודש אפריל, תבעה חברה קפריסאית בשם Western Breeze, את השותפויות בפלאג'יק בטענה שהובטח להם 1% מכל הכנסות הנפט שיופק. גם אז רצו התובעים סעד הצהרתי על הזכות ל'תמלוגי על'.

נסביר שכל התביעות הן תוצאה של עידן מכירות הרשיונות בין תאגידים. עד 2010 היו שייכים הרשיונות לחברת פלאג'יק אשר היתה בבעלת אנשי העסקים האמריקניים ולא תכננו לפתח קידוחים באיזור. בסוף 2010 רכשו שגיא ושטיינמץ את השריונות והזדמנות ישראלית הצטרפה בנפרד.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הקומבינות של מדינת ישראל מי שלא מפתח לא יוכל למכור (ל"ת)
  תום 28/06/2012 17:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מה חדש.רוב החברות לא שונות ובסתר חולמות* מי יקנה אותי**
  הכי ותיק 38 28/06/2012 15:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ברור לכולנו פרט לתשובה אף חברה כולל ישראמקו שנאבקת לאסוף כל חודש כל גרוש לקידוחים לא תישרוד במיבנה הקיים .המונופול של קבוצת תמר ל15 שנה בארץ כולל שליטה מלאה בצנרת ומיתקני תיפעול וההספקה יאלצו את כל החברות להכניס שותפים גדולים וכבדים במזומנים או לימכור תמורת זכויות על לדעתי רציו על הכוונת
  סגור
 • 3.
  עכשיו שגילו שיש 2 מיליארד חביות נפט בפלאג'יק יש על מה
  משקיען 28/06/2012 15:07
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לתבוע.
  סגור
 • 2.
  חם חם,,, מתחיל להתחמם. מזכיר לי את רציו..לא לריב יש
  סימן טוב 28/06/2012 14:49
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מספיק לכ-ו-ל-ם...
  סגור
 • 1.
  איך אנשים שלא תכננו קידוחים קיבלו רשיונות ממועצת הנפט? (ל"ת)
  פול 28/06/2012 14:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור