משרד האנרגיה גיבש תקנות חדשות לקבלת רשיונות חיפוש נפט ביבשה

לאחר שגורם כלשהו מבקש לערוך חיפושים בשטח פנוי, יפורסם המידע לציבור בדבר השטח המבוקש, כך שתינתן אפשרות לגורמים נוספים להגיש בקשה לחיפוש בשטח - מי שיבחר יהיה לאו דווקא הראשון שביקש
 | 
(4)
ד"ר עוזי לנדאו
עוד צעד בפתיחת משק האנרגיה לתחרות: משרד האנרגיה והמים גיבש הנחיות לקבלת רישיונות לחיפושי נפט ביבשה. ההנחיות, אשר מפורסמות להתייחסות הציבור, יאפשרו לכל הגורמים המתאימים להתמודד על שטחי חיפוש והוצגו למועצת הנפט בישיבתה האחרונה

עיקרן של ההנחיות הוא ביצוע הליך תחרותי שוויוני כמקובל באיחוד האירופי: לאחר שגורם כלשהו מבקש לערוך חיפושים בשטח פנוי, יפורסם המידע לציבור בדבר השטח המבוקש, כך שתינתן אפשרות לגורמים נוספים להגיש בקשה לחיפוש בשטח. ההצעות שתוגשנה תיבחנה על ידי מדדים של איכות תוכנית העבודה, איכות המומחים ועוד.

עד היום ניתנו רישיונות חיפושי הנפט ביבשה על בסיס חוק הנפט, אשר אפשר לראשון שמבקש רישיון בשטח מסוים – לקבלו (על בסיס כל הקודם זוכה).

במועצת הנפט שהתכנסה ביום רביעי, ה- 6 ביוני 2012 הציג הממונה על ענייני נפט במשרד האנרגיה והמים לחברי המועצה את ההנחיות הללו, זאת בהמשך לדיון בישיבת המועצה הקודמת בה נידון גם הצורך בהכנת הנחיות אלו.

בנוסף לכך, בישיבת מועצת הנפט, הוצגה בפני המועצה בקשת שיעבוד של אבנר חיפושי נפט שותפות מוגבלת, דלק קידוחים שותפות מוגבלת ודור חיפושי גז שותפות מוגבלת על חלקן בחזקת "תמר", לטובת פיתוח השדה וזאת לצורך המימון הפרויקטאלי של השדה. השעבוד טרם אושר עקב מספר השלמות אשר החברות נתבקשו להציג.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שר אפס מאופס מכר את תושבי קרית מלאכי ומועצה באר טוביה (ל"ת)
  תום 11/06/2012 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  מה זה אומר לגבי גבעות לוסקין טוביה החולב
  ראל0420000 11/06/2012 17:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש פוטנציאל לגנוב או לחלוב או להמשיך הלאה?
  סגור
 • 2.
  שמעתם על מכרז בינלאומי? תנאי סף, תשלום? (ל"ת)
  פול 11/06/2012 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מזל שמדובר ברשיונות חדשים
  דמו 11/06/2012 16:56
  הגב לתגובה זו
  5 5
  ולא בחזקות וברשיונות שנתנו -אחרת שותפויות קימות היו בסכנה גדולה .לדעתי מדובר על החלטה לא הוגנת :אומרים ליזם העלה רעיון (כמובן אחרי שקנית קוים ססמיים וחקרת ובדקת )ואז תנתן האפשרות למשרד התשתיות להעביר את השטח לאחר ע"פ קריטריונים שרירותיים של מידת מומחיות ויתר שטויות.אם התקנות יתקבלו זה יהיה מסמר נוסף בקבורת היזמות לחיפוש נפט ביבשה.
  סגור