פאדל גייט: "השנה אני לא רואה שחברות האנרגיה יעלו על המדדים"

אנליסט האנרגיה של אופנהיימר: "מחיר הנפט יישמר גבוה - מחיר הגז יישמר נמוך. ההנזלה עדיין מאוד יקרה ולכן היעילות הכלכלית שלה עדיין נמוכה מאוד"
 | 
(2)
(קרדיט: Getty images Israel)
"השנה אני לא רואה שחברות האנרגיה יעלו יותר מהמדדים" כך אמר היום פאדל גייט, האנרגיה של אופנהיימר בכנס השנתי של בית ההשקעות.

לדבריו, "הניתוח שלנו מצביע על כך שמחירי הנפט גבוהים וימשיכו להיות גבוהים. מחירי הגז נמוכים ממחירי הנפט והטכנולוגיה תמשיך להגדיל את ייצור הגז ותשמור על מחירו הנמוך ביחס למחיר הנפט. במקביל, ההאטה הצפויה בכלכלה לצד רגולציה גוברת בתחום האנרגיה צפויה למתן את הגידול בשיעורי הביקוש לאנרגיה".

"אני מאמין שכוחות השוק יחזירו את מחירי האנרגיה למקומם הנכון, כפי שקרה בעבר. יחד עם זאת, הלאומיות שמרימה ראש עשויה להגביל את נגישותן של החברות הזרות למקורות נפט חדשים. דוגמאות בולטות לכך הן רוסיה ולוב. לפיכך, אמריקה הפכה למקום הטוב ביותר להשקעה בחברות אנרגיה. בארה"ב יש היום גז טבעי בכמות שמספיקה לכל צרכי האנרגיה ליותר ממאה שנים, מה שיגדיל את היתרון התחרותי שלה".

בהתייחסו לההנזלה של הגז אומר גייט "למרות שיפורי הטכנולוגיה, ההנזלה עדיין מאוד יקרה ולכן היעילות הכלכלית שלה עדיין נמוכה מאוד". עם זאת הוא מציין כי "רתיעה מאנרגיה גרעינית כתוצאה מהאירועים ביפן, הגדילה את הביקושים לLNG . שוק הLNG נשלט ע"י כעשר מדינות ובראשן קטאר, שמספקת כ-25% מהתצרוכת הבינלאומית. בהתאם, צרכנית ה LNG הגדולה ביותר היא יפן, שצורכת כ-35% מהתצרוכת הבינלאומית".

גייט מסכם את דבריו ואומר "מניות האנרגיה באופן מסורתי מספקות , אך השנה אני לא רואה שחברות האנרגיה יעלו יותר מהמדדים. הענף כולו סובל מאי וודאות משמעותית, מחירי נפט מוגבלים ועודף היצע של גז טבעי".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ראוי לציין שהוא מדבר על מניות אנרגיה בארהב
  איתן 13/05/2012 20:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא בישראל... פרט " זניח" ?
  סגור
 • 1.
  אז הוא אומר , האמת ש...
  ישראלי 13/05/2012 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האנרגיה הינה סם חיים וצריכתה הינה הדבר הוודאי ביתר שקיים, לעומתה אספקת האנרגיה הינה אי ודאית לחלוטין ותלויה במצב הגיאופוליטי ובגחמות של שליטים שונים ומשונים,לכן, תמיד אבל תמיד מניות האנרגיה יתנו תשואה מעל ןלפעמים הרבה מעל מכל אלטרנטיבה אחרת .
  סגור