: "מסיר סופית את אפשרות התחרות בשוק הגז לפחות ל-4 שנים"

כך כותב היום טל שיריזלי, מנהל מחלקת המחקר בפסגות. "כושר המיקוח של השותפויות ביחס לחלק מההמלצות של ועדת צמח התחזק"
 | 
קידוח תמר (צילום: אלבטרוס)
אמש בוטל חד צדדית הסכם אספקת הגז ממצרים לישראל בעקבות החלטה של חברת הגז המצרית אשר נומקה בשיקולים מסחריים, זאת לאחר אספקה לא סדירה במשך חודשים ארוכים. השוק מפרש את ההודעה כחיובית לשותפויות תמר שנסחרות בירוק בניגוד למגמה השלילית בשוק.

"ביטול ההסכם, מסיר סופית את אפשרות התחרות בשוק הגז לפחות ל-4 השנים הקרובות. תמר צפויה להיות מקור הגז הכמעט בלעדי של המשק", כותב היום טל שיריזלי, מנהל מחלקת המחקר בפסגות שסבור כי מעמד השותפויות בתמר צפוי להתחזק בעקבות ביטולו הסופי של הסכם אספקת הגז ממצרים. בהקשר זה מצויין כי האלטרנטיבה העתידית לתמר תלויה בפיתוח לויתן והתגליות דולפין ותנין - תהליך שעשוי להימשך לפחות 4 שנים.

"כמות נמוכה בהיקפים של כ-0.5-1.5 bcm ולכל היותר 2.5 bcm תסופק באמצעות רכש של LNG שיוזרם באמצעות המצוף הימי המוקם לחופי חדרה", מוסיף שיריזלי שסבור כי פתרון המצוף אינו מהווה תחרות אמיתית לתמר בשל קיבולת נמוכה ומחירי LNG גבוהים.

"כושר המיקוח של השותפויות ביחס לחלק מההמלצות של ועדת צמח התחזק", כותבים בפסגות בשל המחסור הצפוי בשנים 2012-2014 ותלות בהרחבת קיבולת הצנרת ביחס לאספקת הגז בשנים 2015-2018 שעשוי גם להאיץ חתימה על הסכמים נוספים.

בוא לדבר על זה! לפייסבוק של Bizportal – לחץ כאן
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה