קפריסין תדון עם נובל אנרגי' על נושא הגז הטבעי מבלוק 12

השיחות מתוכננות בשבוע הקרוב או בשבוע הבא. "אנחנו מתכוונים להיכנס לפרטים - מה, מתי ואיך - עם אנשי נובל", אמר שר המסחר החדש בקפריסין
 | 
(9)
אסדת הומר פרינגטון (צילום: .Nobel corp)
השיחות בין הממשלה בקפריסין לבין חברת נובל אנרג'י בנוגע לכמה מהר ניתן יהיה להביא את הגז הטבעי ליבשה נקבעו להתחיל השבוע או בשבוע הבא באופן מרוכז. שר המסחר החדש, נאוקליס סיליקיאוטיס, מינה צוות קישור הכולל את מזכירות הקבע של ארבעה משרדי ממשלה אשר יקיימו דיונים עם החברה מטקסס.

"אנחנו מתכוונים להיכנס לפרטים - מה, מתי ואיך - עם אנשי נובל", אמר סיליקיאוטיס לתקשורת. הדיונים יתפרסו על פני "מספר שבועות", הוסיף, וציין כי הממשלה צריכה לקבל את העובדות ואת הנתונים לפני כן וכמה שיותר מהר.

נציין כי בחודש דצמבר האחרון החברה הודיעה רשמית על מציאת 5 עד 8 טריליון רגל מעוקב של גז טבעי בזיכיון שלה בבלוק 12 במים הדרומיים של האי. נובל צפויה לבצע קידוח הערכה ברבעון השלישי או הרביעי השנה.

החברה מארה"ב שוקלת את האפשרות של בניית מסוף בקפריסין בכדי לספק גז טבעי לשוק המקומי וליצוא. נובל רכשה ספינת מחקר לבצע מדידות עומק מול חופייו הדרומיים של האי, כדי למפות את קרקעית הים לצינור הגז הטבעי הפוטנציאלי.

הממשלה בינתיים נוטה לכיוון הקמת תאגיד נפט ממלכתי לטיפול בכל ההיבטים הקשורים בגז טבעי, כולל תחבורה, ייבוא, הנזלה, כמו גם שיתוף הפעולה עם נובל ועם חברות אחרות אשר עשוי לקבל את הזכיונות הימיים האחרים.

בזוית הישראלית, השר הקפריסאי ישתתף השבוע בפסגת השקעות האנרגיה המאורגנת על ידי Economist באתונה, שם תהיה לו הזדמנות נוספת לדבר עם נציגי נובל, אך גם להיפגש עם קבוצת דלק, שותפתה של נובל בישראל.

הפסגה תערך תחת הכותרת "יוון, קפריסין, ישראל: תכנון מחדש של מפת האנרגיה האירופית". האירוע יכלול דוברים כשר האנרגיה והמים הישראלי, עוזי לנדאו, וג'ים דמרסט, מנהל האקספלוציה הבינלאומי של נובל אנרג'י שינאם תחת הכותרת "יוון, קפריסין, ישראל: פרויקטי תשתיות לתחבורה של גז טבעי. צינור או LNG ?"
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  גז
  גו 12/04/2012 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שישנסקי בזכות המשקיעים הקטנים שאתה קורא לנו גילו את הגז לאחר של 25 שנים של הפסדים שישנסקי היום שגילו אתה בא ליגזול מאיתנו את הרוחים עבל שהפסדתי דירה לא באתה לקראתי כי זה לא ענין אותך מה שמענין אותך זה מתי נגלה את הגז היום שגילו אז אנחנו המשקיעים בימקום לישמוח אתה מעניש אותנו ואחנו בוכים ממשלה של גזלנים בושה וחרפה לא תש ובה ולא מימון גילו את הגז זה אנחנו המשקיעים הקטנים כפי שאת ה קורא לנו ויחימוביץ קוראת לנו שחקני קזינו ממש מעשה נבלה מה שגרמתם לנו ודין לא מפסיקים ליגרום כל יום צץ לנו איזו ועדה עכשיו זה צמח שיצמחו לא וללנדאו קרניים חתיכתצרי העיין שכמותכם ליכלוך ובושה למדינת ישראל בסוף כולם יברחו לקפריסין בגלל אנשים גזלנים וצרי העיין כמוכם טוב אנחנו נמתין בסבלנות וניראה לאן זה יוביל כל המהלכים שלכם בנתיים חוץ מיליגרום נזק למשקיעים עדיין אין חדש נמתין וניראה הסבלנות מישתלמת לא נחיה וניראה
  סגור
 • 6.
  יפה מאוד כל הווג' ארס שהם עשו (ל"ת)
  קטנים קטנים אבל... 09/04/2012 21:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  שישינסקי סע לקפריסין ותהרוס גם להם
  משקיע מאוכזב 09/04/2012 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה רק אצלנו? ותמשיך עם השקרים שלך שאין כמעט משקיעי גז קטנים ,ואם כבר יש כמה,הם עשירים גדולים שזה מוצדק לקחת מהם 80% מיסים.
  סגור
 • 4.
  מדינה קטנה מריצה את כל הנושא ואצלנו אפסים (ל"ת)
  תום 09/04/2012 17:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אצלנו ימשיכו להתווכח כשיגמרו
  צמח בר 09/04/2012 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יגלו שכבר כולם עזבו לקפריסין . ואנחנו נישאר עם שטייניץ ששינסקי מלכיאור יחימוביץ ורגב
  סגור
 • 2.
  בדיוק כמו בישראל שישינסקי,קויובסקי,רגולציה,מס (ל"ת)
  ארקדי 09/04/2012 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תוסיף את צמח (ל"ת)
  שכחת? 09/04/2012 14:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ומעניין עוד איזה אדיוט יגיע בהמשך....
  חישקומיצין פורטה 09/04/2012 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומעניין עוד איזה אדיוט יגיע בהמשך....
  סגור
 • 1.
  מעניין כמה הם ישלמו מסים? (ל"ת)
  משה 09/04/2012 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור