אם מחזיקי סדרה ב' יבקשו להעמיד אג"ח לפרעון מיידי לא ישולם מחר תשלום הריבית

מחזיקי אג"ח ב' עדיין לא פרסמו את החלטתם בנוגע להצעת אמפל אמריקן. דירקטוריון אמפל החליט להמתין לפרסום ההחלטה ולא לשלם את תשלום הריבית למחזיקי אג"ח ג'
|
(1)
יוסי מימן
אמש פוצץ שוב צינור הגז הטבעי דרכו זורם הגז ממצרים לישראל, הבוקר וללא קשר לאירוע הנוכחי, הודיע חברת {אמפל אמריקן}, השותפה בספקית הגז המצרי EMG, כי במידה ומחזיקי סדרה ב' ידרשו פרעון מיידי החברה לא תשלם את תשלום הריבית אותו היא אמורה לשלם מחר למחזיקי אג"ח ג'.

חברת אמפל אמריקן הציעה בתחילת ינואר לדחות את תשלומי הקרן המגיעים למחזיקי אג"ח א', ב' וג' אך להמשיך להעביר תשלומים בגין הריבית. הבוקר, יום לפני מועד תשלום הריבית לסדרה אג"ח ג', החליט דריקטוריון החברה שמאחר ועדיין לא הגיע להסכמות עם נציגות מחזיקי אג"ח ב' לא לשלם מחר (ד') את תשלומי למחזיקי אג"ח ג'.

מחזיקי אג"ח ב' עדיין לא פרסמו את החלטתם בנוגע להצעת אמפל אמריקן, אשר מבקשת דחייה של שנתיים בתשלומי קרן בסך כ-900 מיליון שקל. המחזיקים איימו בעבר שיעמידו את האג"ח לפרעון מידי אך טרם פרסמו את החלטתם מההצבעה האחרונה שנערכה ב-4 במארס, האם להתחיל לנקוט בהליכים שיכללו בקשת פירוק של החברה או להסכים למתווה ההסדר שהוצע להם על ידי אמפל.

חברת אמפל אמריקן שבשליטת יוסי מימן הציעה מתווה להסדר חוב לפיו תשלומי הקרן יידחו בשנתיים, כך שכל תשלום קרן יבוצע שנתיים ממועד הפירעון המקורי שלו ללא כל "תספורת". במהלך התקופה תשלומי הריבית ישולמו כסדרם. כמו כן, מאחר ולא שילמה תשלום קרן של כ-30 מיליון דולר ב-31 בינואר יבוצע במסגרת ההסדר תשלום למחזיקי אג"ח ב' בסך של 5 מיליון דולר על חשבון הקרן.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שכל מה שמימן ירוויח יילך לתרופות, איש מגעיל!! (ל"ת)
  ההגון 06/03/2012 10:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות