ירון זר: "ההסכם עם חברת חשמל היה צפוי אך הינו מהותי ל'תמר'"

אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים לא מתכוון לעדכן את המודלים, אך מציין כי החתימה עם חברת החשמל צפויה להשפיע על המו"מ עם החברה לישראל
 | 
(2)
קידוח תמר (צילום: אלבטרוס)
"חכינו הרבה זמן לחוזה עם חברת החשמל והוא אומנם היה צפוי, אך עדיין מדובר באירוע משמעותי לשותפות 'תמר'", כך הגיב הבוקר ירון זר, האנרגיה של כלל פיננסים להודעת חברת החשמל על אישור הסכם רכישת הגז הטבעי מ'תמר'.

"המשוואה הייתה ברורה - ישראל חייבת חשמל, חברת החשמל חייבת גז, ו'תמר' היא האלטרנטיבה היחידה הקיימת בשלב זה. לכן זה היה ברור שהחוזה ייחתם בסופו של יום", אמר זר והוסיף, כי עבור המשקיעים חתימת ההסכם נותנת ודאות גובה יותר ומבטיחה את המשך פיתוח המאגר כמתוכנן.

יותר משנתיים לאחר שחתמו לראשונה על הסכם הבנות ולאחר משא ומתן עיקש שידע מורדות רבות דירקטוריון חברת החשמל הודיע אמש על אישור ההסכם לרכישת גז טבעי ל-15 שנה משותפות 'תמר'. החוזה הנאמד ב-8 מיליארד דולר ועשוי להגיע לעד 20 מיליארד דולר צפוי לסלול את הדרך לשותפויות מקבוצת דלק, {אבנר יהש} ו דלק קידוחים יהש +1.58% דלק קידוחים 901 +1.58% דלק קידוחים יהש בסיס:887 פתיחה:880 גבוה:904.3 נמוך:880 תמורה:5,780,074 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , לקבלת מימון נוסף לפיתוח הפרויקט ולדחוף את החברה לישראל המנהלת מו"מ עם שותפות 'תמר' להתקדם לעבר חוזה חתום.

לצורך השלמת העסקה נדרשים כעת אישורים רגולטורים מטעם רשות החשמל והממונה על ההגבלים העסקיים וכמו גם אישור מצד הדירקטוריונים של השותפויות. זר, מסכים כי מדובר בעניין טכני בלבד שאמור להתממש בקרוב, אך הוסיף כי יתכן שדיווחי השותפות יהיו מפורטים יותר. ""בשלב זה יש להמתין לדיווחים נוספים שישפכו אור על הפרמטרים של העסקה עצמה", אמר האנליסט וציין כי נתונים מעבר לציפיות בדמות מחיר גבוה מ-5.5 דולר ליחידת גז ועדכון כלפי מעלה של מנגנון ההצמדה עשויים לייצור אפסייד לתמחור המניות.

לדעתו, ההסכם יעזור לשותפויות לגלגל את הלוואת הגישור להלוואת קבע אך לא בהכרח יעצור אותן מלבצע בתוך חודש-חודשיים, זאת מאחר שהסכום שגויס בהלוואת הגישור נמוך מהנדרש לפיתוח 'תמר'.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אדון זר האם מאגר ״גל״ מתומכר ברציו מה יש לך ל
  אדון זר 20/02/2012 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אדון ירון זר האם מאגר גל מתומכר ברציו ? אדון זר האם הנפט בלוויתן מתומכר ברציו האם עדכון כמויות הגז כלפי מעלה מתומכר ברציו ? מצפה ממך לתשובה אל תתחמק .........
  סגור
 • 1.
  גז
  גו 20/02/2012 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה קרא ירון זר בסך הכל חברת חשמל קונה גז מיתמר שאת האחוזים שלה בזמן התגלית נתנה את האחוזים לאבנר ולישרמקו ולדלק קידוחים ולדלק אנרגיה אז כל הכתבה הזאת אז מוכרים גז מה רציתה שלא ימכרו את הגז עבל אין לזה שום קשר לאבנר ולדלק קידוחים ולישרמקו אני שוב מסביר לכם המשקיעים שחדשים בתחום הגז את האחוזים מיתמר אבנר ודלק וישרמקו קיבלו בזמן שגילו את התגלית כך שאין שום קשר בין המחירה של הגז לחברת החשמל לבין אבנר או דלק או ישרמקו אני מכוה שאתם מבינים אותי
  סגור