לאומי: "הדיווח בעניין 'תנין' תומך ברמות התמחור כעת" - מי המניה המומלצת?

השותפות דיווחו על סימני גז משמעותיים. אלה פריד: "הידיעה חיובית ללא ספק". ירון זר: "אין לזלזל בגודל המאגר, יש פה פוטנציאל לפיתוח"
 | 
(6)
(קרדיט: Getty images Israel)
חברות דלק קידוחים יהש +1.58% דלק קידוחים 901 +1.58% דלק קידוחים יהש בסיס:887 פתיחה:880 גבוה:904.3 נמוך:880 תמורה:5,780,074 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו{אבנר יהש}, המחזיקות כל אחת 26.5% בקידוח 'תנין', בשותפות עם נובל אנרג'י, דיווחו על ממצאים ראשוניים חיוביים בקידוח תנין1. הצפי בקידוח היה למציאת 1.2 TCF של גז טבעי (לפי נתון ה-mean) וכעת לפי אומדנים ראשוניים של השותפויות עולה כי מדובר בכמות הגדולה מהנתון בסקרים. הניסוח הרישמי בדיווח - "בקידוח נתגלו סימני פטרוליום (גז טבעי) משמעותיים". . לידיעה בהרחבה

מה אתם חושבים על מניות הגז-נפט? לעמוד הפייסבוק של Bizportal - לחץ כאן

"הידיעה חיובית ללא ספק ותומכת ברמות התמחור של השותפויות הנסחרות קרוב לשוויין הכלכלי, על סמך המידע הקיים (לא כולל תמחור לבלוק 12בקפריסין ותנין, וגם ללא עדכון השווי על רקע אי הוודאות הרגולטורית האופפת את לוויתן)", כותבת אלה פריד, אנליסטית לאומי שוקי הון.

לאומי שוק הון מציינים כי עלותו הכוללת של הקידוח לכלל השותפים נאמדת בכ-55 מיליון דולר, והוא צפוי להימשך כשבוע שבועיים (אם לא יתעוררו בעיות מיוחדות) כאשר השותפויות מחויבות להגיש דו"ח של מעריך חיצוני תוך 60 יום מהשלמת הקידוח.

עוד מצויין כי הקידוח האמור נמצא בקרבת מאגר תמר ובסמוך לרישיונות אלון A ואלון E. שותפויות מקבוצת דלק מחזיקות כל אחת 12.5% ברישיון אלון Eוביקשו למכור את חלקן ברישיון, אך בינתיים נענו בשלילה כאשר תוקף הרישיון אלון E אמור לפוג ב- 1 במרץ 2012

בסיכומו של דבר מעריכים בלאומי שוקי הון כי "הפער בין דלק קידוחים לאבנר עומד על 5% בלבד לפי רמות התמחור הנוכחיות", ומעדיפים את אבנר בשל הסחירות הגבוהה יותר. עוד מצויין כי להערכתם החשיפה האופטימאלית לסקטור הינה באמצעות כהן-פיתוח - בשל הסיכון היחסי הנמוך.

מוקדם יותר התייחס ירון זר, האנרגיה של כלל פיננסים, בשיחה עם Bizportal לדיווח ואמר כי "אין לזלזל בגודל המאגר ולדעתי יש פה פוטנציאל לפיתוח בשל הקירבה ל'לוויתן' וכחלק מתוכנית עתידית. מעבר לכך, מדובר בתגלית שישית של נובל בשנים האחרונות כההצלחה עומד על 100% וזה נתון מדהים ומבשר טובות לקראת הקידוחים הבאים באזור".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  רציו
  יניב שלום 05/02/2012 20:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לעזאזל קורה אם רציו ורישיון גל מישהו יודע
  סגור
 • המעוף
  לוגסי 06/02/2012 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבוקר כותבים מצפים לאירופה ושם הירידות נחלשו ואצלנו המצב מחמיר כאילו המשבר אצלנו די לשחק במעוף לבסוף תשארו בלי משקיעים
  סגור
 • 4.
  הקידוחים המוצלחים הבאים יהיו כבר השנה בפלאג' ק
  רואה קדימה 05/02/2012 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדרך היחידה להשקיע היא דרך הזדמנות ישראלית.
  סגור
 • 3.
  Up-up-and-away
  Americano 05/02/2012 16:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Get ready for gas companies to go up and up and up...the tamar / leviathan consortium continues to find additional commercial gas sites valued at billions of USD (Tamar estimates are growing, Leviathan estimates are growing, Block 12 estimates are growing, Dolphin, Tanin estimates point to a much greater find than originally believed) and analysts continue to say that these events are priced in... how can an analyst provide a valuation prior to finds and then say that the new valuation shouldn' t be increased? In short, please-please stop listening to analysts because you will one day soon find all these aforementioned stocks who belong to these consortium' s with much higher valuations - this is just an opinion of someone who trades gas/energy stocks for 5 years
  סגור
 • 2.
  מה זנ משנה עם זה שדה אחד גדול או כמה שדות קטנ
  ישראלי 05/02/2012 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם בליויתן יצתרכו לעשות 5-6 קידוחים וכאן יש כמה שדות בעלי שמות שונים שצריך לחבר אותם להפקה משותפת
  סגור
 • 1.
  המלצה מוזרה.
  עובד אצות 05/02/2012 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תומכים באבנר בגלל סחירות גבוהה יותר. אז זה לא לטווח ארוך ותמלוג אלא לסיבובים.
  סגור