היכן הכסף? ח"כ אורי אריאל דורש משטייניץ לחשוף כמה כסף נגבה מ"ים תטיס"

ח"כ אריאל מעריך כי ההכנסותיה של הממשלה מהיטלים על רווחי גז ונפט מאז נכנס החוק החדש לתוקפו מגיעות לכדי עשרות מיליוני דולרים
 | 
(6)
קידוח תמר (צילום: אלבטרוס)
המאבק המשפטי סביב הקמת קרן לניהול כספים שהתקבלו מהיטל על רווחי הנפט נמשך וח"כ אורי אריאל שעתר לבג"ץ דורש היום משר האוצר לחשוף כמה כסף נגבה עד כה ממאגר "ים תטיס" בהתאם לחוק החדש ואילו שימושים נעשו בכסף.

אתמול, שלח עו"ד איתי הכהן, המייצג את ח"כ אריאל בעתירה מכתב לשר האוצר ובו נכתב כי על פי מידע שהגיע ללקוחותיו, הכנסותיה של הממשלה מהיטלים על רווחי גז ונפט שכבר נצברו עד כה, בתקופה הקצרה יחסית מאז נכנס החוק החדש לתוקפו, מגיעות לכדי עשרות מיליוני דולרים וזאת ממאגר ים תטיס בלבד.

הקרן, על פי הצעת החוק, הייתה אמורה לקום לא יאוחר מ-1 בנובמבר 2011 כחלק ממסקנות ועדת שישנסקי. עו"ד הכהן כותב כי הועיל והקרן טרם הוקמה, ועל מנת שתהיה בפני בג"ץ תמונה עובדתית שלמה ומלאה, הוא דורש לדעת מהם הסכומים המדוייקים שניצברו עד כה בקופת האוצר בגין גביית מיסים והיטלים, בהתאם לחוק החדש למיסוי רווחי נפט; היכן הופקדו הכספים שנגבו ושעל פי החוק היו אמורים להיות מופקדים בקרן שטרם הוקמה; ומהו השימוש שנעשה על ידי הממשלה בכספים שנגבו עד כה.

נזכיר, כי ח"כ אריאל עתר בשבוע שעבר להורות לממשלה להקים את הקרן אליה יועברו רווחי הנפט למטרות חברתיות כלכליות זאת בהתאם להמלצת ועדת ששינסקי.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  כסף
  גור 01/02/2012 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היכן הכסף אתה שואל את הפודל של נתניהו תישאל את שורלה של ביביהו היא תגיד לך איפה הכסף קנו מיזרון חדש למטוס הפרטי להם תישאלו את גפני הוא יגיד לכם ארי הם חתמו על ועדת שישנסקי תישא לו את יחמוביץ צרות העיין ואת שמאה צרות העיין ואת כל אוכלי החינם שבכנסת הם יגידו לך איפה הכסף אדון לין
  סגור
 • 4.
  תמלוגים.
  משה 31/01/2012 20:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק מהתמלוגים ניתן לעזור לזוגות צעירים בדיור. התמלוגים שייכים לעם בישראל,זכותנו לדעת אפו הכסף ומה מתכוונים לעשות אתו. מספיק כבר עם התחמנות{נמאסתם}.
  סגור
 • 3.
  אורי זה לא בעיה לדעת הכל מופיע בדוחות
  יאיר3 31/01/2012 20:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתי אתה קצת טועה ומדובר בכמה עשרות מ" ש ולא דולרים
  סגור
 • 2.
  אורי אריאל המלך (ל"ת)
  אריק 30/01/2012 15:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תמלוגים
  גורג 30/01/2012 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שתיניץ איפה הכסף שתיניץ גנב בן גנב טמדוע רציו יורדת יותר מהשותפים שלה היא צריכה לעלות יותר מהשותפים שלה וזה הפוך למה גנבים
  סגור
 • ארץ אוכלת יושביה
  ברוך 30/01/2012 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שטיניץ אתה הנולה הגדול במדינה הזאת. הרגתם את רציו ה" ישלם לכם לא לידאוג משקיע רציו כל אחד מהם יבוא על " שכרו" .
  סגור