מידרוג העניקה דירוג 1Aa לאג"ח בהיקף של 1.4 מיליארד שקל

מידרוג החלה לדרג את האג"ח של נתג"ז והעניקה לסדרות דירוג הגבוה בדרגה אחת מהדירוג של סוכנות מעלות S&P
|
(1)
(צילום: Getty images Israel)
חברת נתג"ז קיבלה היום דירוג Aa1 לאיגרות החוב שנפיקה כדי לממן את המערכת הארצית להולכת גז טבעי. מדובר בדרגה אחת מתחת לדירוג המירבי המוענק לחברות ודרגה אחת מעל רמת הדירוג שניתנה על ידי סוכנות הדירוג מעלות S&P.

סך ההיקף הכולל של האג"ח המדורג על ידי נתג"ז מסתכם ב-1.4 מיליארד שקל. כיום מתפעלת החברה מערכת הולכת גז בהיקף של כ-400 ק"מ המחולק לארבעה מקטעים: ימי, מרכזי, דרומי ומרכזי. החברה נמצאת במהלכה של תוכנית פיתוח בהתאם לדרישת רשות הגז. בין הפרוייקטים המרכזיים של החברה נציין את הקמת המצוף הימי מול חדרה, הקמת מערכת הולכה לי-ם והקמת הקו מנשר לנתב"ג.

לפני שלושה שבועות השלימה נתג"ז בהצלחה גיוס חוב באמצעות הנפקת פרטית למשקיעים מוסדיים בסך 500 מיליון שקל, בריבית של 4.8% (צמוד למדד) ובביקוש של 651 מיליון שקל. מטרת ההנפקה הייתה לגייס את המימון הדרוש להמשך הקמת מערכת הולכת הגז הטבעי של ישראל, לרבות הקמת המצוף הימי לקליטת גז נוזלי מול חופי חדרה וקו הגז לירושלים.

יו"ר נתג"ז רון חיימובסקי: "העובדה כי נתג"ז מדורגת על ידי שני גופים שונים הנה ייחודית ומטרתה להמשיך ולהגביר את השקיפות אל מול שוק ההון והמשקיעים, הממשיכים להביע את אמונם בנתג"ז, גם בזמנים מורכבים בשוק ההון".

מנכ"ל נתג"ז שמואל תורג'מן: "העלאת הדירוגים מחזקת את מעמדה של נתג"ז כשחקן מרכזי במשק האנרגיה בישראל ותאפשר גיוון במציאת דרכי מימון לתכניות הפיתוח של החברה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה בסדר, חבר' ה! סמוך!! לא לדאוג!!!! אבל אם
  יקרה כשל בדרך, אז 19/01/2012 15:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברור שאנחנו לא אשמים ועוד יותר ברור שאנחנו גם לא נשלם..... קאפיש?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות