ATRADE: העתיד כבר כאן - הרגולציה במסחר מביאה תשואות מעניינות

שוק ההון העתידי יוצא לדרך: הרגולציה בזירות המסחר מאפשרת לישראלים לסחור באופן יעיל וזול בכלים פיננסיים המניבים תשואות מעניינות
|
(1)
יוצאים לדרך

**הכתבה בשיתוף ATRADE מקבוצת AVA הבינלאומית 

שוק ההון הישראלי עושה קפיצת מדרגה משמעותית, לאחר שבסוף חודש מאי 2015 אושרו התקנות המסדירות את הפעילות בזירות המסחר באינטרנט. עם קבלת הרישיונות לבקשות שהוגשו לרשות ניירות ערך וכניסתן של התקנות לתוקף, החברות הפועלות בתחום יאפשרו למשקיעים לסחור במגוון רחב של נכסים פיננסיים הנסחרים בעולם, בחסות כנפי הרגולציה, מה שיקטין את חוסר הוודאות והסיכון שהרתיעו ציבור רחב מלפתוח חשבון באותן חברות עד כה.


התקנות החדשות שיכנסו בקרוב לתוקפן בישראל עוסקות במגוון נושאים, אשר המשותף להם הוא מתן הגנה לציבור המשקיע את כספו במסגרת זירות המסחר. בין השאר, התקנות מסדירותת את התנאים של הזירות בכדי לקבל רישיון זירה, לרבות דרישות הון עצמי מינימלי. הן קובעות את רמת המינוף המותרת לפי חלוקה לרמות סיכון שונות של נכסים, רמת ההגנה הנדרשת לכספי ונכסי הלקוחות, מטפלות בניגודי עניינים, מגדירות מהו המידע והגילוי הנאות שיימסר ללקוח טרם התקשרותו עם הזירה ובמהלכה ואת חובת הזירה לברר את התאמתו של הלקוח לפעילות בה. בנוסף מסדירות התקנות את הדיווחים שיינתנו לרשות ני"ע לשם פיקוח על פעילות הזירות.


בתנאים הייחודיים בהם שרוי העולם הכלכלי כיום, כאשר הריביות על פיקדונות בבנקים אפסיות ולעיתים אף שליליות. ולעומת זאת, העמלות שדורשים הבנקים ובתי ההשקעות על כל פעולה בניירות ערך נוגסות בחסכונות ובתשואות בתאבון שאינו יודע שובע - מביאה הבשלות של מהפכת האינטרנט, שהגיעה לכל בית ולכל יד אוחזת סמארטפון, לכך שזירות המסחר האינטרנטיות מציעות פתרון פשוט, זול, נוח ועתה גם בטוח למשקיע הפרטי שרוצה לגוון את השקעותיו למוצרים פיננסים, שבעבר היו רק נחלתם של השחקנים הגדולים והמתוחכמים שפעלו בשוק ההון באמצעות חדרי המסחר בבנקים ובבתי ההשקעות.


הרבה יותר מפורקס
עד כה התייחסו הישראלים בחשדנות רבה לחברות שפעלו בתחום וזכו לכינוי חברות פורקס,.אבל האמת, שהחברות המנהלות זירות מסחר אינטרנטיות מציעות כיום הרבה יותר מפורקס - המשקיע נחשף למגוון רחב מאוד של נכסים בהם ניתן לסחור באמצעות מכשירים פיננסים הנקראים חוזי הפרשים (CFD). זהו כלי פיננסי נגיש ונוח, אשר תפס פופולריות רבה בשנים האחרונות ונחשב כיום לאחד הכלים הכדאיים ביותר למסחר.

חוזה ההפרשים מאפשר למשקיע לסחור על פי הערכת שוויים של מוצרים פיננסים שונים. כלומר, ניתן להרוויח באמצעות ההשקעה ב-CFD על ידי חיזוי ערכו של נכס בסיס מסוים - האם הוא עתיד לעלות או לרדת. הרווח של המשקיע מהשקעתו ב-CFD נקבע מההפרש שנוצר בין השער שנקנה לשער שנמכר. עובדה זו מאפשרת לו פוטנציאל רווח הן בעליות והן בירידות בשוק. בנוסף, בשונה מרכישת מניות למשל, מי שסוחר באמצעות CFD, אינו הבעלים של אותו נכס בסיס, לכן אינו נדרש לשלם עמלות, דמי החזקת ני"ע, דמי ניהול וכו', מה שמהווה יתרון אדיר בעלויות על פני שיטות המסחר המוצעות על ידי הבנקים ובתי ההשקעות.


המסחר בזירות השונות אולי התחיל במט"ח, אבל התרחב מאוד מאז גם למסחר על מדדים מובילים בעולם, בכל סוגי הסחורות הסחירות, בתעודות סל (ETF) או באופציות, כמו גם למסחר במגוון רחב של מניות מובילות בארץ ובעולם - ממניות כמו טבע, אמדוקס וצ'קפוינט ועד אפל, וול מארט, ויש אפילו CFD על מניית ברקשייר האת'וואי של באפט שלא פוצלה מעולם.


ATRADE  - פתרון חדשני למסחר עצמאי בכלים גלובליים
חברת ATRADE המובילה את ענף זירות המסחר בישראל ומהווה חלק מקבוצת AVATRADE הבינלאומית, מפוקחת תחת רגולציות מחמירות באירופה, אוסטרליה ויפן, ערוכה ומכירה היטב את העבודה תחת פיקוח רגולטורי ומברכת על כניסתן לתוקף של התקנות גם בישראל. החברה מציעה למשקיעים הפרטיים בישראל מספר מערכות מסחר משוכללות, הכוללות מאפיינים מתקדמים לניהול המסחר תוך שליטה אונליין במצבו הכספי של המשקיע, הן בעסקאות הפתוחות והן בעסקאות שכבר נסגרו.


מערכות המסחר מאפשרות למשקיע לפעול כרצונו ולהרוויח בשוק עולה ויורד, תוך אפשרות למנף את השקעתו. בפועל, זירת המסחר מצטטת באופן רציף מחירים למכשירים הפיננסיים בהם היא מציעה לסחור. לפני כן היא מביאה לסוחר את הכלים הטכניים כמו גרפים או נתונים סטטיסטיים שונים שנותנים תמונה מלאה בעת לקיחת החלטה מושכלת בבואו לבצע עסקה. נציין כי הפעילות בזירות המסחר הינה מגוונת ומתבצעת הן על ידי משקיעים מקצועים והן על ידי מתחילים בהיקפי מסחר משתנים.


למעשה, כל אדם שרואה עצמו כשייך לדור העתיד, דור שגדל בעולם שהפך לכפר גלובלי, שחשוף למידע אינסופי ושיודע איך ליהנות מעוצמתה של טכנולוגיה מתקדמת, צריך להבין כי הוא יכול וגם כדאי לו מעתה לנהל את נכסיו הפיננסים בעצמו - בזכות הביטחון שנותנת לו המטריה הרגולטורית. המשקיעים הישראלים כבר לא צריכים להותיר את כספם בידיהם וחסדיהם של מנהלי השקעות או היועצים בבנק, לאחר שמדינת ישראל יישרה קו עם מרבית המדינות המפותחות בעולם, ובכך למעשה מקבלת את זירות המסחר בחוזי הפרשים כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד משוק ההון המקומי.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בלה בלה בלה (ל"ת)
  אנונימי 05/01/2017 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות