דו"חות חלשים במיוחד למורגן סטנלי

בנק ההשקעות מאכזב גם בשורת הרווח וגם בשורת ההכנסות. הבנק רושם ירידה של 30% ממסחר בשוקי האג"ח ביחס לרבעון המקביל אשתקד, הירידה החדה ביותר מכל הבנקים שדיווחו עד כה
 | 
מורגן סטנלי, צילום: Getty images Israel
עונת הדו"חות בוול סטריט ממשיכה לצבור תאוצה, כאשר מורגן סטנלי (סימול:MS) פרסם היום את תוצאותיו לרבעון האחרון, ולמעשה חותם את עונת הדו"חות עבור הבנקים הגדולים בארה"ב.
היה זה רבעון לא פשוט עבר בנק ההשקעות: הכנסות הבנק הסתכמו ב-8.55 מיליארד דולר, רחוק מאוד מהצפי המוקדם שעמד על הכנסות של 9.35 מיליארד דולר. גם בשורת הרווח הבנק אכזב כאשר דיווח על רווח מתואם של 73 סנט למניה, נמוך משמעותי מהצפי שעמד על רווח של 89 סנט למניה. מדובר בפספוס הראשון מזה 3 שנים בשורת הרווח ובהכנסות. 
בדומה לשאר הבנקים שדיווחו בשבוע האחרון, הכנסות הבנק ממסחר בשוקי האג"ח רשמו פספוס גדול. ההכנסות מתחום זה עמדו על 564 מיליון דולר, ירידה שנתית של 30%, ורחוק מהצפי שעמד על הכנסות של 823. נוסיף  כי ביחס לשאר הבנקים, הירידה בהכנסות של מורגן סטנלי היא הגבוהה ביותר. בבנק מאשימים הערב את תנאי השוק הקשים, והתרחבות משמעותית של מרווחי האשראי בחודשים האחרונים.
בתחום המסחר במניות, רשם הבנק הכנסות של 1.94 מיליארד דולר, אכזבה לעומת הצפי שעמד על הכנסות של 2 מיליארד דולר. הנפקות המניות שהוביל הבנק הכניסו לבנק 323 מיליון דולר, ירידה לעומת הכנסות של 416 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההנפקות בתחום האג"ח תרמו 360 מיליון דולר להכנסות, ירידה של 80 מיליון דולר ביחס לשנה שעברה.
מנגד, התחום שממשיך להתפתח בבנק הוא תחום ייעוץ ההשקעות. ההכנסות מתחום זה עלו ב-212  מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו ב-734 מיליון דולר.
מניית החברה רשמה בשבועות האחרונים תיקון חד במקביל למגמה בשווקים, אך היא עדיין נסחרת ברמה הנמוכה ב-25% מהשיא שקבעה בתחילת 2018. גרף המנייה בשנים האחרונות

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה