לונג S&P500, שורט סקטורים עם חשיפה למלחמת הסחר?

UBS: "בתרחיש של הסלמה נוספת במלחמת הסחר רווחי החברות ב-S&P500 יחתכו בכ-15%"; "ההשפעות מתומחרות ביצרניות הרכב, אולם לא מתומחרות בחברות ההובלה והתחבורה"
 | 
לונג S&P500, שורט סקטורים עם חשיפה למלחמת הסחר?
בבנק ההשקעות UBS הכינו רשימה של 34 החברות הנסחרות ב-S&P500 החשופות ביותר להשפעות מלחמת הסחר ומציינים מה הם הסקטורים בהם ההשפעות מתומחרות לגמרי לעומת הסקטורים בהם ההשפעות אינן מתומחרות במלואן. 
בבנק ההשקעות מעריכים כי הסלמה נוספת במלחמת הסחר, אותה הגדירו כמכסים נוספים בהיקף של 200 מיליארד דולר על ייבוא מסין, תגרור ירידה של כ-6% ברווחי החברות ב-S&P500, כאשר בקרב החברות החשופות ביותר צפויה ירידה של 10% עד 40% בשורת הרווח.
מבדיקה שבוצעה בבנק ההשקעות 34 החברות החשופות ביותר למלחמת הסחר השיגו תשואת חסר של 7% ביחס למדד S&P500 מאז תחילת השנה, כאשר ב-UBS מעריכים כי השפעה זו נמוכה באופן מהותי ביחס להשפעה הצפויה בתרחיש של הסלמה כאמור.
בתרחיש של הסלמה במלחמת הסחר, צופים ב-UBS כי הצמיחה בארה"ב תפחת בכ-1% ופגיעה של כ-0.4% בצמיחה הגלובלית. בהתאמה, רווחי החברות ב-S&P500 יחתכו בכ-15%, אולם, בקרב החברות החשופות ביותר להשפעות מלחמת הסחר, הצמיחה, סחורות וסין, צפויה שחיקה של כ-30% ויותר בשורה התחתונה.
בבנק ההשקעות מציינים כי השפעות מלחמת הסחר מתומחרות לגמרי ואף יותר במניות יצרניות הרכב, אולם מתומחרות רק באופן חלקי במחירי המניות של חברות בסקטור הציוד התעשייתי (machinery), הכימיקלים ויצרניות השבבים. בצד השני של הסקאלה, מציינים ב-UBS כי התמחור המינימלי של השפעות מלחמת הסחר נרשם במניות חברות ההובלה והתחבורה.
בחודשים האחרונים, על רקע מלחמת הסחר, הסקטורים אשר נתפסו כחשופים ביותר למתיחות הגואה בין ארה"ב לשותפות הסחר שלה הציגו את הביצועים החלשים ביותר בשוק המניות האמריקאי.
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים, ואף הטיל מכסים על מוצרים בשווי של מיליארדי דולרים, כולל מכוניות מהאיחוד האירופי ומגוון מוצרי פלדה ואלומיניום מהאיחוד האירופי, סין ומדינות אחרות. מרבית מכסים אלה כבר קיבלו מכסי תגמול, כאשר לאחרונה, סין הודיעה על הטלת מכסים חדשים על סחורות אמריקאיות בהיקף של 16 מיליארד דולר.
מכסים אלו כבר משפיעים לשלילה על רווחי החברות, והמשך חוסר הוודאות בשווקים או הסלמה נוספת, עשויים להגביר את ההשפעה השלילית על שרשרת האספקה, רווחי החברות ועל מחירי המניות.
מגמות אלו, ככל הנראה יורגשו בכל הסקטורים, אולם ההשפעה החזקה ביותר צפויה בסקטורים אשר מושפעים ישירות מהמכסים, נוכח התייקרות חומרי הגלם, או בפירמות אשר הכנסותיהן חשופות במידה רבה לייצוא. לפי UBS, סקטורים אלה כוללים חברות המספקות ציוד תעשייתי (machinery), פלדה ומוליכים למחצה. כאמור, בבנק ההשקעות הכינו רשימה של 34 מניות אותן דירגו כבעלות החשיפה הגבוהה ביותר להשפעות מלחמת הסחר, להלן חלק מהמניות הכלולות ברשימה:

Deere & Co. (DE), Macy’s Inc. (M), U.S. Steel Corp. (X), Qualcomm Inc. (QCOM), Freeport-McMoRan Inc. (FCX), Best Buy Co. (BBY).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה