אופטימיות העסקים הקטנים בארה"ב- בשיא מאז 1983

סקר שערה הפדרציה הלאומית לעסקים עצמאים חושף שיאי אופטימיות בקרב המעסקים הקטנים, יחייב את הפד' הידוק מוניטארי מהיר יותר?
 | 
דגל ארה"ב, צילום: Frank Brueck
בעוד ועידת השוק הפתוח של הפד' מתכנסת היום לישיבה החודשית בנוגע למדיניות המוניטארית לחודשים הקרובים, נתוני המאקרו שהתפרסמו היום חושפים כלכלה אמריקנית חזקה במיוחד. מדד האופטימיות של העסקים הקטנים בארה"ב הראה על הקריאה החזקה ביותר מאז 1983, כך עולה מסקר שערכה הפדרציה הלאומית לעסקים עצמאיים (NFIB).
להלן מספר נק' עיקריות מהדו"ח: קצב יצירת מקומות העבודה עלה ב-6 נק' בחודש האחרון, מספר העצמאים שטענו כי "זהו הזמן הטוב ביותר להתרחב" עלה ב-4 נק', 24% מהנשאלים טענו כי בכוונתם ליצור מקומות עבודה חדשים בחודשים הקרובים. בסיכום, הסקר משקף אופטימיות שלא הייתה מאז עליית רייגן לשלטון ב-1983.  "לא ראינו אופטימיות כזו ב -34 שנים האחרונות, ולמעשה היא הופיעה רק פעם אחת ב-44 השנים שבהן נערך הסקר" טען נשיאת הארגון.
בתוך כך מדד המחירים ליצרן עלה בחודש האחרון ב-0.3% ובחישוב שנתי מדובר בעלייה של  3.1%, גבוה מהצפי.
הנתונים החיובים היום ממשיכים רצף של נתונים חזקים במיוחד בכלכלה האמריקנית: מדד מחירי הבתים (קייס שילר) שפורסם לפני כשבועיים הצביע על עליית המחירים החדה ביותר בשנים האחרונות. בנוסף, מדד בטחון הצרכנים לנובמבר הראה על שיא של 17 שנה. נראה כי רצף הנתונים החיובים מחייב  כעת גישה מוניטארית מהדקת יותר מצד הפד', ומעניין לראות כיצד זה משתלב עם העבודה שכמות החובות של החברות ומשקי הבית בארה"ב בשיא.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה