תופסת תאוצה: נתון הצמיחה של הכלכלה האמריקנית, הגבוה מאז 2014

 |  (3)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
נתון התמ"ג בארה"ב הברית פורסם לפני זמן קצר והפתיע בענק את הערכות המוקדמות. למרות הערכות כי עונת ההוריקנים הקשה בארה"ב תוביל לפגיע בכלכלה האמריקנית, הנתונים היום מראים כי המשק האמריקני צמח בקצב של 3% (בחישוב שנתי), גבוה בהרבה מהצפי שעמד על צמיחה של 2.5% בלבד. נתון האינפלציה  הנגזר מצמיחה עומד על 2.1%. למעשה , הנתונים היום סוללים את הדרך להעלאות ריביות מהירות יותר מצד הפד' בחודשים הבאים.
נציין כי הנתון הצמיחה היום מצטרף לנתון החזק של הרבעון השני שהצביע על קצב צמיחה של 3.1% (בחישוב שנתי), מה שאומר שהכלכלה האמריקנית צומחת בקצב המהיר ביותר מאז הרבעון השני והשלישי ב-2014. בהסתכלות על הרכיבים, הצריכה הפרטית הפתיעה לטובה ועלתה ב -2.4%, מעל לצפי של 2.2%.
הצמיחה בארה"ב בשנים האחרונות: הרצף החזק ביותר מאז 2014 
הנתון הנוכחי מוסיף רוח גבית לדולר אינדקס בעולם (סימול:DXY)  כיוון שהנתון יחייב את הפד' להעלות ריבית בקצב מהיר יותר על מנת למנוע "חימום יתר" של הכלכלה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  טראמפ הוא מנהיג חסר אחריות !
  ג'וני 28/10/2017 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 6
  טראמפ בכל הפרויקטים הפרטיים שיזם במהלך חייו התרגל שלא לשלם לקבלנים ששכר או לשלם באיחור ורק חלק מהכסף רבות מהתביעות נגדו הוכרעו לרעתו בבתי המשפט . לא בכדי פשט רגל 4 פעמים וקם מחדש על רגליו . עכשיו הוא מוביל בשיטה הזאת את ארצות הברית . אז אפשר להדפיס כסף בלי גבול , לשמור על ריבית נמוכה עד אפסית , לקצץ במיסים בצורה מטורפת , ולהגדיל את החובות של המדינה יותר מהתלג השנתי שלה . יכול מאוד להיות שטראמפ חושב שאחריו המבול ושאין צורך להחזיר חובות כמו שהתרגל בעברו . כמדינה זה לא יכול לעבוד כך עד אין קץ ובסוף הכל יתמוטט כמו בניין קלפים . בינתיים כל החמדנים בעולם חוגגים בייחוד העשירים שבהם אבל לא לאורך זמן . יותר ויותר סנטורים ואנשי קונגרס ממפלגתו של טראמפ מתחילים להיפקח ולגלות חוש אחריות לגורל הכלכלי של מדינתם ולא רק . נקווה שלא יאחרו את הרכבת !
  סגור
 • 2.
  אז אולי טראמפ לא כזה מטורף
  אבי3 27/10/2017 16:32
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שהוא אמר שהוא מצפה לצמיחה בין 3.5 ל4 שכל ה״מומחים״ אומרים ש2 אחוז זה יהיה מפתיע...
  סגור
 • 1.
  אז אולי טראמפ לא כזה מטורף (ל"ת)
  אבי3 27/10/2017 16:31
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור