מניית קורנית דיגיטל הישראלית צללה 19% אמש בוול סטריט

יצרנית המדפסות לתעשיית הטקסטיל פרסמה אזהרת רווח לרבעון השלישי, ברקע לדחיית הזמנות מצד לקוח אסטרטגי. ככל הנראה מדובר באמזון
 | 
גבי זליגסון, צילום: יח"צ
מניית חברת קורנית דיגיטל הישראלית (סימול: KRNT) שמייצרת מדפסות לשוק הטקסטיל צללה אמש כמעט 20% במסחר המאוחר בוול סטריט, זאת לאחר שהחברה אזהרת רווח לרבעון השלישי. קורנית שסגרה אתמול בשווי של 578 מיליון דולר צפויה לאבד חמישית משוויה.
החברה חתכה בצורה דרמטית את תחזית ההכנסות מטווח של 34-38 מיליון דולר לטווח של 27-28.5 מיליון דולר והסבירה כי המחסור בהכנסות מיוחס ללקוח אסטרטגי בודד, שאינו ערוך לקבל משלוח כמתוכנן של מספר רב של מערכות בשל עיכובים ממושכים ובלתי צפויים בקבלת היתרים רגולטוריים לאתר שלהם, אשר דחו את תחילת פעילותו של מתקן חדש המיועד לקבל את המערכות". קורנית לא ציינה את שם הלקוח אך ניתן להעריך כי מדובר בענקית האמריקנית אמזון שאיתה חתמה קורנית על שת"פ בתחילת השנה.
בתוך כך, החברה הודיעה כי היא צופה שהרווח התפעולי ((non-GAAP) ברבעון השלישי יהיה בטווח של 3%-5% מההכנסות, זאת בהשוואה לתחזית קודמת שעמדה על 13%-17% מההכנסות. 
גבי זליגסון, מנכ"ל קורנית דיגיטל: "אנו מאוכזבים מהעיכוב הנוסף של השקת אתר מפתח שהביאה לירידה משמעותית בהכנסות הרבעוניות שלנו. יחד עם זאת, לקוח חשוב זה נשאר מחויב להסכם עימנו, ואנו מוכנים בכל עת להוציא אל הפועל את התוכנית בהינתן האישורים הרלוונטיים. למרות כל שצוין לעיל, עסקי הליבה שלנו ממשיכים לגדול, ואנו רואים התקדמות משמעותית בהשגת היעדים האסטרטגיים שלנו. במהלך הרבעון השלישי הוספנו שני לקוחות חדשים של מערכת וולקן, קיבלנו הזמנה למספר מערכות של Storm Hexa מלקוח סיני מוביל בתחום המסחר האלקטרוני, והמשכנו להגדיל את מכירות השרות תוך שאנו מתקרבים ליעד של איזון ברווחיות בפעילות עסקית זו. אני בטוח שהאסטרטגיה שלנו תאפשר לנו להמשיך ולהוביל את שוק ה- DTG וכן להרחיב את מעמדנו בשוק ה- Roll-to-Roll, בעידן שבו ההדפסה הדיגיטלית מאפשרת מהפכה אמיתית של מעבר לקניות בגדים באינטרנט ".
לפי ההסכם עם אמזון שנחתם בתחילת השנה, אמורה קורנית לספק מספר גדול של מערכות דפוס דיגיטלי לאתרי אמזון. מדובר בהרחבה של השת"פ שהחל שנה קודם. נציין כי ביום ההודעה על חתימת ההסכם בתחילת השנה זינקה מניית קורנית ב-20%. 
בחודש מאי האחרון נגעה קורנית במחיר שיא של 21 דולר אז מאז החלה מאבדת גובה ואתמול סגרה במחיר של 17.1 דולר (מינוס 18.5% מהשיא). היום צפויה המניה לצלול ברקע לאזהרת הרווח לשפל של לכ-10 חודשים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה