עפר קליין מהראל: "מוקדם להספיד את האפשרות לעליית ריבית בארה"ב בדצמבר"

 | 
דגל ארה"ב, צילום: Frank Brueck
ההוריקנים שהכו בארה"ב בשבועיים האחרונים גרמו לירידה בסיכויים להעלאת ריבית נוספת השנה. למעשה, לפי נתוני בלומברג, הסיכוי להעלאת ריבית נוספת השנה עומד על 28.7% בלבד. עפר קליין מהראל פיננסים סבור שעדיין מוקדם להספיד את האפשרות לעליית ריבית בדצמבר, "במיוחד אם תהיה הפתעה וכן נראה את טרמפ מצליח להוציא אל הפועל את תכנית הפחתת מיסי החברות עוד באוקטובר השנה, במסגרת תקציב 2018", כך כותב היום קליים בסקירתו. 
עוד כותב קליין: "נזקי ההוריקן "הרווי" שפגע באזור טקסס, מתחילים להתבטא בנתונים, כאשר מספר הדרישות השבועיות לדמי אבטלה זינק בשבוע האחרון של אוגוסט ל-298 אלף (לעומת 236 בשבוע הקודם, כשכ-52 אלף מתוכן נבעו מההוריקן). הרבה מעל לצפי והרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת 2015. העלייה המפתיעה בדרישות לאבטלה תרמה להיחלשות מהירה של הדולר. במידה והמספר הגבוה יישמר גם בשבועיים הקרובים (בעקבות ההוריקן השני בפלורידה), גדל הסיכוי לדוח תעסוקה חלש בספטמבר (הצפוי להתפרסם בתחילת אוקטובר)."
בתוך כך, קליין כותב גם כי "ההוריקן בטקסס שיבש את תעשיית האנרגיה המקומית, ובפרט את מקטע הזיקוק, והוביל לעלייה מהירה במחיר הבנזין בתחנות. במידה והפעילות לא תשוב לסדרה במהרה - צפויה עלייה באינפלציה בספטמבר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה