נתון חלש עשוי להצביע על סיום הגאות בשוק העבודה האמריקני

 |  (1)
מאקרו אמריקני
האם הגאות בשוק העבודה האמריקני הגיעה לסיומה? התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עלו לכדי 298 אלף תביעות בשבוע האחרון לעומת צפי השוק לסך של 241 אלף תביעות בלבד. מדובר בעלייה משמעותית בנתון לפני שבועיים שהסתכמו בכ-230 אלף תביעות ובנתון החלש ביותר מזה חמש שנים. הנתון מאכזב מופיע שבוע לאחר דו"ח תעסוקה מאכזב לחודש אוגוסט. 
ביום שישי  האחרון דו"ח התעסוקה הציג תוספת של 156 אלף משרות בחודש החולף, זאת בעוד תחזיות הכלכלנים היו לתוספת של 180 אלף משרות. מעבר לכך, הנתון לחודשים יוני ויולי עודכן כך שתוספת המשרות הייתה נמוכה ב-41 אלף (במצטבר) בחודשים אלה. שיעור האבטלה טיפס מ-4.3% ל-4.4%.
עוד בחדשות המאקרו, משרד העבודה פרסם כי ברבעון השני של השנה הפריון עלה בארה"ב בשיעור של 1.5% לעומת צפי של 1.3%. נתון זה מצביע על כך שעלות השכר האמריקנית ממשיכה לעלות בקצב נמוך יותר מהפוטנציאל שלה ובכך תורמת לצמיחה הכלכלית. 
נזכיר כי דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט הראה כי השכר רשם עלייה של 0.1% בלבד, זאת מול תחזיות כלכלנים לעלייה של 0.2% בסעיף השכר. וזה לא נגמר שם, סעיף השכר לחודש יולי עודכן מטה לעלייה של 0.1% בלבד, זאת מול עלייה של 0.3% (כפי שפורסם לפני חודש). כעת עליית השכר השנתית מסתכמת ב-2.5% בלבד. ונציין כי מדובר בסעיף חשוב מאוד שכן השכר הוא האינדיקציה החשובה ביותר מבחינת הפד' לכיוון האינפלציה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עליית השכר לא תוביל לאינפלצייה - כי הרכישות בנט
  סטנלי פישר 07/09/2017 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואין אפשרות להעלות מחירים כי התחרות על המחיר בינלאומית.
  סגור