זינוק במכירות בעלי עניין בבנקים בארה"ב

 | 
יודעים מראש?
סקטור הפיננסים היה אחד המרווחים הגדולים ביותר מבחירתו של הנשיא טראמפ בשנה שעברה. ההבטחות על הקלה ברגולציה, השקעה בתשתיות ודיבורים על רפורמת מיסים גררו התעודה העוקבת אחרי הסקטור (סימול:XLF) להשלים זינוק של כ-30% אחוז מיד אחרי הבחירות. לעת עתה נראה כי הסנטימנט של המשקיעים השתנה לאור הקושי של הממשל להעביר כל סוג של רפורמה.
אבל לא רק המשקיעים מממשים רווחים: בכלל הבנקים בארה"ב ניכרת מגמה ברורה של מכירת מניות מצד בעלי עניין. ע"פ דיווח של העיתון פיננשל טיימס היום, בעלי המניות הגדולים ב-6 הבנקים הגדולים בארצות הברית מכרו 9.32 מיליון מניות בשוק מתחילת השנה. המכירה הגדולה ביותר הייתה בבנק וול פארגו, זאת לאחר שוורן באפט בחר לממש כמות גדולה של מניות לאחר פרסום תוצאות הבנק, אך גם אם נוציא את וורן באפט מהתמונה המגמה דיי ברורה.
עסקאות בעלי עניין בבנקים מתחילת השנה
ייתכן כי מדובר רק במימוש רווחים לאחר ראלי גדול, אך במקביל לדיווח הנ"ל מתרבים הדיווחים על האטה משמעותית בשוק האשראי בארה"ב. בחודשים האחרונים חל זינוק במספר הבקשות לפשיטות רגל על חובות בכרטיסי האשראי, כמות ההלוואות הנלקחת על ידי הציבור הצטמצמה באופן משמעותי, וההחזר החודשי על ההלוואות מזנק. (לכתבה המלאה)
מבחינה טכנית, התעודה העוקבת אחרי הסקטור נמצא בנקודה מעניינת: מצד אחד התעודה ביצעה "תקרה כפולה" בחודשים האחרונים דבר העלול לבשר על ירידות, אך אמש נתמכה התעודה על קו מגמה עולה מיולי שנה שעברה. פריצה של אחד הגבולות יכול להביא לתנודה חדה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה