סקר חדש של הפד' שופך מים קרים על שוק התעסוקה

 | 
מרגיעים את השוק
בהמתנה המיוחלת של הבנק המרכזי, להתחזקות האינפלציה בארה"ב, הפד' נוהג לעקוב אחרי התקדמות המשכורות במדינה. נזכיר כי הפרסום של שינוי גובה השכר מתפרסם מדי חודש כחלק מדו"ח התעסוקה של משרד העבודה האמריקני. 
בחודש יולי לדוגמא, השכר השעתי בשיעור של 0.3%. נציין כי נתון זה ריכז לאחרונה עניין רב לאור האינפלציה הנמוכה יחסית שנרשמה בארה"ב בחודשי יולי/יוני. בשנה האחרונה, השכר עלה בשיעור של 2.5%. 
אך כנראה שהקצב השנתי המדובר אינו מספיק מהיר בכדי שהוא יגדיל את צפיות השכר של העובדים בארה"ב. כך לפחות ניכר מסקר שערך הבנק המרכזי במדינה. הסקר של הפד' מראה על עלייה במובליות של העובדים האמריקנים, אך הם לא מצפים שהעבודה החדשה תעניק להם משכורת גבוהה או תנאים טובים יותר. 
מדובר בסקר חדש  של הפד' בניו יורק, שיפורסם שלוש פעמים בשנה. הרבעון הזה, הסקר מצייר תמונה קודרת יחסית כאמור. נציין כי התוצאות סותרות את המצב הכללי של השוק כאשר שיעור האבטלה עומד על 4.4 אחוזים ונמצא קרוב לשפל של 16 שנה לאחר יותר משמונה שנים של התאוששות כלכלית.
פירוש אלטרנטיבי לסתירה יכול להיעשות על ידי ניתוח של הסקטורים שהיוו את מנוע תוספת המשרות. בחודש יולי, תחום שירותי המזון והשתייה הוסיף כ-53 אלף משרות (בסה"כ 313 אלף משרות מתחילת 2017) ונתן את הדחיפה העיקרית למספר הגבוה. תחום השירותים המקצועיים והעסקיים הוסיף בחודש יולי כ -49 אלף משרות, בהתאם לעלייה החודשית הממוצעת של העובדים ב-12 החודשים הקודמים. גם תחום הבריאות תרם 39 אלף משרות (בסה"כ 327 אלף משרות מתחילת השנה). המספרים בענפי המשק האחרים, כולל ענפי הבנייה, התעשייה הסיטונאית, המסחר הקמעונאי, התחבורה והמחסנים, הפעילות הפיננסית והממשלה, הראו שינוי קל במהלך החודש.
המגמה של עלייה בעבודות בתחומי השירותים ויציבות בתחומי התעשייה האחרים איננה יחודית רק לחודש הנוכחי, אלה מגמה מתגברת בשנים האחרונות (כפי שניתן לראות מהגרף הנ"ל). בהקשר זה נציין כי שירותי המזון משלמים כ-60% מהשכר בהשוואה לסקטור התעשייה,
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה