שוק התעסוקה בארה"ב ממשיך להציג מספרים חזקים - האינפלציה בדרך?

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
שוק העבודה האמריקני ממשיך להציג מספרים חזקים, אשר מגדילים את האפשרות לצמיחה כלכלית גבוהה מהצפוי ברבעון השני של השנה. דו"ח משרד העבודה למספר המשרות הפתוחות עלה בחודש יוני לכדי שיא של 6.16 מיליון משרות. זאת בעוד קצב העסקת העובדים דווקא יורד. 
מצב שמורכב מעליה במשרות הפתוחות וירידה בקצב תעסוקה מצביע על קשיים של חברות למצוא כח אדם מתאים לצרכיהם. נציין כי סיטואציה שכזו מקדמת העלאת מחירים ותמיכה באינפלציה לאור הצורך, של החברות להעלאת משכורות בכדי למשוך עובדים ראויים. המשרות הפתוחות נמצאות בעיקר בשירותים המקצועיים והעסקיים, שירותי הבריאות והבנייה. 
אישוש הנתונים: דו"ח נפרד של הפדרציה הלאומית של עסקים עצמאיים דיווח גם על גידול משרות פתוחות. בעלי עסקים קטנים גם דיווחו על קושי מציאת עובדים מתאימים. על פי נתוני ארגון העסקים העצמאיים (NFIB) מכלל הנשאלים, 60% דיווחו על שכירת עובדים או ניסיון להעסיקם ו-52% דיווחו על מועמדים שאינם מתאימים לאופי התפקיד. 
נזכיר כי ביום שישי האחרון, דו"ח התעסוקה האמריקני לחודש יולי פורסם בניו יורק. הדו"ח הציג תוספת המשרות לחודש הקודם עומדת על 209 אלף, בעוד הצפי על תוספת של 183 אלף משרות בלבד. בתוך כך, שיעור האבטלה ירד לכדי שפל של 4.3%, האחוז הנמוך ביותר מאז שנת 2001. כמו כן נרשמה תוספת שכר של 0.3%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה