עוד יתרון לירידה בדולר: הגרעון המסחרי של ארה"ב מצטמצם

 | 
מאקרו אמריקני
הגירעון המסחרי האמריקני, אחד מהאתגרים של מממשלת טראמפ, הצטמצם בחודש יוני בשיעור של 6% וירד לשפל של 8 חודשים. נציין כי הירידה החדה במאזן ככל הנראה לא תמנע מהגרעון לשנת 2017 להיות נמוך יותר מזה שנרשם בשנת 2016. 
הגרעון האמריקני ירד לכדי 43.6 מיליארד דולר, לעומת גרעון חודש יוני שהסתכם ב-46.4 מיליארד. מדובר בגרעון נמוך צפי השוק וככזה שיכול לנבוע מהירידה של הדולר אל מול שאר מטבעות העולם אשר מוזיל את המוצרים האמריקנים ותומך בייבוא. 
למרות שהגרעון החודשי האחרון הינו הנמוך ביותר מאז אוקטובר האחרון, הגירעון המסחרי בארה"ב עדיין גבוה ב -11% במחצית הראשונה של 2017 לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016.
נזכיר כי הנשיא טראמפ הבטיח להקשיח את תנאי הסחר עם מדינות בולטות בתחום זה עם ארה"ב דוגמאת סין, מקסיקו וגרמניה בכדי להפחית את הגירעון, אך עד כה הוא לא רשם  שום התקדמות. הגירעונות המסחריים בארה"ב הן עניין אשר מעסיק את האמריקנים, מאז הכלכלה הפכה למוטת יבוא, בערך מאז שלטונו של רונלד רייגן.  
בחודש יוני עלה הייצוא ב- 1.2% ל- 194.4 מיליארד דולר והגיע לרמה הגבוהה ביותר מאז חודש דצמבר 2014. היבוא לעומת זאת ירד ב-0.2% לכדי 238 מיליארד דולר, בעקבות הירידה במחיר הנפט הגולמי וטלפונים סלולריים שנשלחו לארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה