תנועות קיצוניות: הרשת החברתית שנסקה 27% בניו יורק

 | 
הערב בוול סטריט
עונת הדו"חות הנוכחית בוול סטריט ממשיכה לספק דרמות בניו יורק. מניית יילפ (סימול: YELP) שניקה היום מעל ל -27% במסחר, לאחר שהודיעה כי תמכור את אחד מעסקיה לחברת GrubHub (סימול: GRUB). בנוסף הנלהלת הרשת החברתית תרכוש מניות במסגרת מהלך של באיבק בשווי 200 מיליון דולר.
בשורה התחתונה, Yelp הציגה רווח נקי של 9 סנט למניה, לעומת רווח של 3 סנט ברבעון המקביל אשתקד. בשורה העליונה הכנסות יילפ הגיעו ל-209 מיליון דולר לעומת 173 מיליון דולר אשתקד. בעקבות העליות בשווי המניה, החברה שווי השוק של החברה אמור להגיע לכמעט 3 מיליארד דולר בוול סטריט. 
הרווחים וההכנסות של יילפ היו גבוהים מהתחזיות. צפי השוק היה להפסד בסך של 3 סנט למניה והכנסות בסך של 205 מיליון דולר. 
כאמור, הנהלת יילפ הסכימה למכור את חברת Eat24, עסק מקוון להזמנת מזון. העסקה בסך 287.5 מיליון דולר במזומנים. כמו כן Yelp תאחד את פעילותה עם GrubHub בשותפות המאפשרת למשתמשי Yelp להזמין באינטרנט ישירות מ- GrubHub. נצין כי יילפ רכשה את Eat24 עבור 134 מיליון דולר לפני שנתיים בלבד. 
Yelp הציגה גידול דו-ספרתי בהכנסות מפרסום ועסקאות וגם הפעילות של משתמשי הרשת צמחה כאשר מספר הביקורות גדל ל-135 מיליון במהלך הרבעון. מנכ"ל החברה, ג'רמי שטופלמן, ציין כי הורדות האפליקציה של החברה, עלתה ב-22%  מאשר לפני שנה, כחלק מהנהגת הצמיחה של יילפ.
ומה הצפי של החברה? ההנהלה אופטימית ומעריכה כי ההכנסות שלה ינועו בין 855 מיליו דולר ל-865 מיליון. זאת בעוד צפי השוק עומד על 856 מיליון בלבד.
יילפ פרצה לתודעה בעיקר בתחילת העשור הנוכחי והייתה חלק מתור הזהב של הרשתות החברתיות. הרשת החברתית מאפשרת לחבריה לדרג בעיקר מסעדות, ולקבל הנחות דרך הדירוג. בשנים האחרונות, חלק מהמסעדנים יצאו נגד הרשת החברתית. מהלך שהביא את התוכנית south park לצאת בסאטירה על הרשת. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה