מהלך דרמטי: סיכוי גבוה לביטול חלקי של תוכנית האובמהקר בסנאט

הלילה יגיע ככל הנראה האישור על שינוי תוכנית הבריאות והשוק חוגג. מניות הבנקים מזנקות, הנפט טס
 | 
דונלד טראמפ, צילום: Gage Skidmore
לקראת נצחון רפובליקני. הלילה נערכת ההצבעה על ביטול חלקי של תוכנית הבריאות הכללית ה"אובמהקר". הרפורמה בתוכנית בעלת סיכויים גבוהים לעבור בסנאט, לאור התמיכה הגבוהה שהיא מקבלת מנציגי המפלגה השלטת. מדובר בהישג נאה של המפלגה הרפובליקנית לאחר מאמצים רבים להגיע לעמק השווה. כמו כן הישג זה נחשב כמועיל לשווקים מאחר אישור הרפורמה מצביע על כך שלמפלגה מאוחדת מספיק בכדי להעביר את רפורמת המיסוי וההקלה ברגולציה אותם מבקש טראמפ לאשר במהלך החודשים הקרובים.
מתווה הרפורמה של האובמהקר יעבור שינוי דרמטי במרחב הכיסוי הביטוחי שלו בהיבט האזרחי. הרפובליקנים קוראים לשינוי "skinny bill" וכשמו כן הוא - הצעת חוק שתגרום לצמצום (להרזיה - Skinny) התוכנית הקיימת. על פי הדיווחים נוספים, הצעת החוק תבטל את המנדט האישי של העובד או המעסיק בקרב התוכנית ואת המס הרפואי. 
נציין כי בתחילת הדרך, נציגי המפלגה בחרו ברפורמה משמעותית הרבה יותר אשר ביקשה כמעט ולבטל את האובמהקר, בעיקר על ידי ביטול המימון הממשלתי - מה שלא מופיע ברפורמה הערב. לכן ניתן לומר שאמנם מדובר כאן בניצחון רפובליקני - אך אין זה נצחון סוחף. 
 
כך או כך, אישורה המתקרב של הרפורמה מתקבל בשמחה בשוק ברקע לעליית מדדי המניות בוול סטריט והעלייה בתשואת האג"ח האמריקני. נציין כי הרפורמה מביאה גם לעלייה חדה במניות הבנקים. מבין הבנקים הגדולים נזכיר את מניות בנק אוף אמריקה (BAC) שהוסיפה 2.4% וסיטיבנק (C) שטיפס קרוב ל-3%. ג'י.פי.מורגן (JPM) ומורגן סטנלי (MS) עלו קרוב ל-2%. 

כמו כן, שיעור ריביות על האג"ח בארה"ב עולה ברקע לאופטימיות בשווקים וגם היין אשר נחשב כמקום מפלט להשקעות נופל היום מול הדולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה