שוק התרופות: ביוג'ן במסחר תנודתי במיוחד, אלי לילי נופלת 3%

 | 
תרופות, צילום: VIKTOR HANACEK
חברת התרופות ביוג'ן (סימול: BIIB) פרסמה את הדו"ח הרבעוני היום בניו יורק והציגה רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי. מניית החברה רשמה עליות חדות של יותר מ-5% בשלב הטרום אך עם פתיחת המסחר, המניות איבדו גובה במהירות ועתה הן נסחרות בטריטוריה שלילית. 
מבחינת הדו"ח עצמו, בשורה העליונה, ביוג'ן הציגה הכנסות ל 3.08 מיליאר דולר, לעומת צפי של 2.81 מיליארד (כמו כן, ההכנסות היו גבוהות מהכנסות הרבעון המקביל אשתקד). בשורה התחתונה, החברה הציגה רווח של 4.79 דולר למניה, לעומת צפי של 4.37 דולר (רווחי החברה היו נמוכים מהרווחים ברבעון המקביל אשתקד). נציין כי בעקבות ספין אוף של החברה, היא לא כללה את הכנסות תרופות ההמופיליה לרבעון השני. כך שהעליה בהכנסות הגיעה בעיקר לאור הריבוי בשימוש התרופה נגד טרשת נפוצה בארה"ב. 
ביוג'ן העלתה גם תחזית ההכנסות והרווחים שלה לשנה הקרובה. ההכנסות ינועו בין 11.5 מיליארד דולר ל-11.8 מיליארד. רווחי החברה ינועו בין 20.8 דולר למניה ל-21.4 דולר, לעומת תחזית מוקדמת של בין 20.45 דולר למניה ל-21.25 דולר.
עוד חברת תרופות גדולה אשר סובלת הערב ממונטום שלילי היא מניית אלי לילי (סימול: LLY). הדו"ח הרבעוני של החברה הציג רווח של 1.11 דולר למניה והכנסות של 5.8 מיליארד דולר. מדובר בתוצאות טובות יותר מהרבעון המקביל אשתקד עם רווח של 86 סנט למניה והכנסות של 5.4 מיליארד דולר. אם כי ההכנסות היו נמוכות מתחזית השוק שצפה הכנסה של 5.89 מיליארד. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה