היפוך מתקרב באינדקס דולר? בנק אוף אמריקה חושבים כך

 | 
שוק המט"ח
התקופה האחרונה הייתה לא פשוטה לדולר בעולם (סימול:DXY), מחירו נחתך בכמעט 10.5% מול סל המטבעות העיקרי. הסיבה העיקרית לצניחה החדה היא שיתוק פוליטי של הממשל, שמתקשה להעביר כל רפורמה שהבטיח. כמו כן, הנשיא טראמפ לא מפסיק להסתבך בפרשיית הקשרים עם רוסיה, כאשר לאחרונה דווח כי החקירה נגד טראמפ מתרחבת גם לעסקיו האישיים.
במקביל להיחלשות של הדולר בעולם, נפתחו פוזציות לונג משמעותיות על מטבע היורו. בדיווח השבועי האחרון  של הסוכנות הממשלתית לחוזים ולסחורות (cftc), פוזציות הלונג על היורו זינקו לשיא של 6 שנים.
 
אך נראה שהסנטימנט משתנה ברגעים אלו ממש. בסיטי בנק ציינו בתחילת המסחר כי הם מזהים בשבוע האחרון שינוי מגמה כאשר קרנות גידור התחילו להמר על תיקון של הדולר. בנק אוף אמריקה מצטרף לפני רגעים ספורים למגמה כאשר טוען "אנחנו מזהים תנועות הון שונות מהשבועות האחרונים, ביחד עם התמיכה הטכנית של הדולר נראה כי זה הזמן לעבור לדולר". נזכיר כי כאשר פוזציות השורט על הדולר והלונג על היורו בשיאים של שנים, שינוי סנטימנט יכול להיות חד ומהיר.
בתוך כך, הפד' צפוי להתכנס בהמשך השבוע ולהחליט על מדיניותו המונטארית. רוב הכלכלנים מעריכים כי לא יהיה שינוי משמעותי בעמדת הפד' בפגישה הקרובה, ועיני המשקיעים יופנו לפירוט צעדי הפד' בנושא הפחתת היקף המאזן, דבר שצפוי להשפיע על המט"ח.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה