חולשה בארה"ב? מדד האמפייר סטייט מציג ירידה בקצב הייצור

 | 
מאקרו אמריקני
סימנים נוספים לירידה בקצב הצמיחה האמריקנית? מדד הייצור של האמפיירסטייט פורסם היום והציג ירידה לכדי 9.8 נקודות, מהקריאה הגבוהה שאפיינה אותו בחודש יוני. המדד הינו למעשה סקר של כ–200 מפעלים יצרניים במדינת ניו-יורק שהנהלתם מתבקשת להעריך את הרמה היחסית של מצב העסקים. 
בחודש שעבר, מדד האמפייר הציג סך של 19 נקודות ועלה לכדי שיא של שנתיים. נציין כי גם קריאה של 9.8 בחודש הנוכחי מצביעה על התחזקות הסקטור, אך הינה נמוכה לעומת תחזית השוק שחזתה תוצאה של 15 נקודות. 
לעומת הסקר ביוני, סעיפי ההזמנות החדשות, המשלוחים, המלאי, זמני אספקה ומספר העובדים כולם הציגו ירידה בקצב. אך עדיין, בשבעת החודשים האחרונים המדד הציג תוצאה חיובית של התרחבות הסקטור. 
נזכיר כי עד כה, הוצאות הצרכניות בארה"ב רשמו עלייה נאה ברבעון השני של השנה ואף האינפלציה התאוששה וחזרה לעלות. נתונים אלו, מעידים על עלייה בביקושים ברבעון הקודם, שאמורה להקרין על הצמיחה בתוצר האמריקני. נציין כי הוצאות הצרכנים והפעילות הכלכלית שלהם מהווה כשני שליש מתוך התוצר האמריקני. כך או כך, מדובר בעלייה החזקה ביותר מאז חודש דצמבר. זאת בניגוד לייצור, אשר מרכיב שיעורים נמוכים יותר מהתוצר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה