רמז שסיפק טראמפ הצית ראלי גדול בסקטור ספציפי בוול סטריט

הנשיא עשה זאת שוב, במהלך תדריך בפני עיתונאים דיבר על אפשרות של הגבלת יבוא והביא לטיסה בסקטור ספציפי.
 | 
אין רגע דל
טראמפ עשה זאת שוב. לאחר שציינו מוקדם יותר במסחר כי הסוחרים מסתערים על מניות הפלדה בארה"ב בימים האחרונים, אמירה של הנשיא טראמפ הערב  הציתה זינוק  חד במניות הפלדה האמריקניות. מניית US Steel (סימול: X) זינקה ב-3.8%. מניית AK Steel (סימול: AKS)  טסה 7.1% והשלימה מהלך מדהים.
בשיחה עם כתבים טען טראמפ כי "יש 2 אופציות להטלת מכסים, אולי אבצע את שתיהן", "לא רק סין אלא עוד מדינות, הן הורסות את תעשיית הפלדה שלנו במשך עשורים, ואני הולך לעצור את זה"
נזכיר כי, בחודש אפריל האחרון ייסד טראמפ ועדה מיוחדת החוקרת את נושא יבוא הפלדה לארה"ב, תחת חוק 1962 הנותן סמכויות רחבות לנשיא בנושא יבוא מוצרים לארה"ב. ועדת החקירה הייתה אמורה להכריז כבר על תוצאותיה בנוגע לשאלה האם יבוא פלדה מהווה סכנה לביטחון הלאומי של ארה"ב, אך הדבר נדחה מחשש שהדבר יביא לפגיעה ביחסים עם מדינות העולם. הנשיא ומנהלי הממשל לא השאירו ספק  בעבר לגבי מה המסקנה הצפויה של הועדה. כמו כן, הנשיא טראמפ התבטא בעבר כי הוא מבטיח פעולה "נועזת" להגן על תעשיית הפלדה של ארה"ב במידת הצורך.
במקרה ואכן טראמפ יממש את הצהרותיו, יוטלו מיסים רבים על יבוא הפלדה לארצות הברית, תהיינה הגבלות על כמות היבוא, וכן ייתכן כי ייאסר על יבוא פלדה ממדינות מסוימות. הכוונת של הממשל גרמו למתיחות חריפה בין קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל, לנשיא טראמפ במהלך פסגת הg20  בשבוע שעבר.
לאחרונה קיבלו 2 המניות הנ"ל המלצות קניה בבנק דויטשה בנק, כאשר הוא חוזה אפסייד של קרוב ל-40%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה