הפוזיציה החריגה שנפתחה בימים האחרונים בשוק האג"ח האמריקאי

 |  (1)
ברקע לזינוק בתשואות
שוק האג"ח סבל מתנודתיות חדה בשבועות האחרונים, כאשר החשש מסיום עידן הכסף הזול מצד הבנקים המרכזיים הזניק את הריביות לשיאים של כ-18 חודשים. בימים האחרונים מורגשת ירידה מסוימת בתנודתיות כאשר הריביות מתקנות למטה, במיוחד בגוש היורו. עם זאת, פוזיציה גדולה וחריגה מאוד הצופה זינוק בתנודתיות נפתחה בשלישי האחרון על אגרות החוב של ארצות הברית ל-10 שנים.
בשלישי האחרון נפתחה פוזיציה בכ-10 מיליון דולר על קנייה של אופציות PUT ואופציות CALL מחוץ לכסף על אגרות החוב של ארצות הברית לתקופה של 10 שנים. ע"פ סוחרים שהתראיינו לרשת בלומברג, "פוזיציות בסדר גודל כזה הן נדירות, ואולי אף חסרות תקדים".
אבל לא רק גודל הפוזיציה חריגה: פקיעה האופציות מתוכננות ל-21 לחודש, דבר שמשאיר 7 ימים לפקיעתן. התטא על האופציות הוא גבוהה כל כך שבשביל להחזיר את ההשקעה, התשואה על האג"ח ל-10 שנים תצטרף לעלות או לרדת ב-10 נק' בסיס בימים הקרובים, כלומר צפי לתנודה חדה בימים הקרובים.
מה יכול להוביל לשינוי חד כל כך בריביות?
הימים הקרובים מציגים הזדמנויות רבות כדי להצית מחדש את התנודתיות. בארצות הברית, בצד דרמה פוליטית, יתפרסמו נתוני ביום שישי מדד המחירים לצרכן, מה שיכול להשפיע על תזמון הפד על העלאות הריבית ועל הפחתת המאזן. נתוני המכירות הקמעונאיות יוצאים באותו יום. וכן, יום לפני פקיעת תוקף, הבנק המרכזי האירופי מכריז על החלטת מדיניות. כמו כן, התפתחויות מאירופה יכולות להביא לסחרור מחדש של השוק.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אל חשש זה לא הימור .
  סוחר 13/07/2017 20:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא זורקים כך סתם 10 מיליון דולר . הכל מבוסס על מידע פנים . חכו חכו , זה עוד ייבדק אם המשקיע או המשקיעים יגרפו קופה חריגה בעוד שבוע וקצת !
  סגור