ממשל טראמפ שוקל להטיל סנקציות נוספות על חברות סיניות

 | 
ממשיך להתחמם

ברקע לפתיחת פסגת ה-G20, וכאשר המתיחות בין מדינות אירופה וארה"ב לנוכח הצווים הפרוטקציוניסטים שהממשל בארה"ב מתכנן ליישם בקרוב, המתיחות בין ארה"ב לסין סביב צפון קוריאה ותוכנית הגרעין שלה עולה לשיא חדש. דיווחים ברשתות התקשורת השונות מראים כי טראמפ שוקל להטיל סנקציות נוספות על חברות סיניות העוזרות לצפון קוריאה .

כזכור, לפני כיומיים צפון קוריאה שיגרה בהצלחה טיל בליסטי ראשון המסוגל לפגוע בארה"ב. טראמפ מיהר להאשים את מדיניותה של סין, העוזרת לטענתו לטיפוח תוכנית הגרעין של צפון קוריאה, וקראה לה לנקוט יד חזקה נגד המדינה המבודדת. בציוץ ברשת הטויטר אתמול הזכיר טראמפ את מאזן הסחר הגדול שיש לארצות הברית  עם סין, כרמז לסין להתערב בנעשה. נראה כי, לאחר שסין מסרבת לשתף פעולה עם גישתו של טראמפ בנושא, מגיע האיום בסנקציות נגד חברות סיניות.
ניקי היילי, שגרירת ארה"ב באומות המאוחדת, אמרה הבוקר (יום ה') במושב החירום של מועצת הביטחון, כי על העולם לעשות יותר על מנת לנתק את המקורות העיקריים של המשטר הצפון קוריאני. "אנחנו נסתכל על כל מדינה שבוחרת לעשות עסקים עם משטר זה מחוץ לחוק", אמרה היילי.
נציין כי, רק בשבוע שעבר הטיל הממשל בארצות הברית סנקציות על 2 אנשי עסקים סינים וחברת ספנות, בטענה כי הם משתפים פעולה עם המשטר בצפון קוריאה (לכתבה המלאה). אך נמנעה עד כה לבצע סנקציות חריפות יותר מחשש למשבר ביחסים בין ארה"ב לסין. הממשל בסין הביעה כבר את התנגדותו הנמרץ לסנקציות אלו, וטוען  כי סנקציות אלו יפגעו באינטרס הסיני.

נזכיר כי סין מחזיקה בכ-1.09 טריליון דולר באג"ח אמריקני, שסובל בימים האחרונים ממכירות שיא.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה