אופטימיות חדה בארה"ב: מדד מנהלי הרכש של שיקגו עלה לשיא של 3 שנים

 | 
תוצאה מפתיעה
מה קורה בזירה הכלכלית של שיקגו והאם הם יודעים משהו ששאר ארה"ב אינה מודעת אליו? מדד מנהלי הרכש של שיקגו עלה הערב לכדי 65.7 נקודות. מדובר בתוצאה גבוהה משמעותית מצפי השוק (58) וברמה הגבוהה ביותר בה שהה המדד מזה שלוש שנים.
בעוד שיעורי האבטלה ממשיכים לרדת בארה"ב, נשאלי הסקר היו מודאגים לגבי מציאת עובדים מהימנים ובעלי הכשרה טובה. בתוך כך,  נרשמה החודש בחברות הנבדקות עלייה במספר בעלי המשרה הזמנית, מגמת גידול בשוק העבודה בחודשים האחרונים. בתוך כך, מדד התעסוקה ירד מעט לרמה של 56.6 לעומת 57.1 בחודש מאי. 
בנוגע לשינויים במחירים, הנשאלים דיווחו על המשך עליית מחיר של מוצרי פלדה ופלסטיק, למרות שהם ציינו כי הספקים גמישים בנוגע למחירים. על פי המדד, ההזמנות החדשות עלו גם הן לכדי 71.9 נקודות - שיא של שלוש שנים. 
נציין כי העלייה החדה באופטימיות בחודש האחרון בשיקגו, מגיעה דווקא ברקע לאי וודאות במישור הפוליטי, בעוד המפלגה הרפובליקנית מתקשה להעביר את רפורמת הבריאות בסנאט. דעה מקובלת היא כי המפלגה השולטת בארה"ב, לא תקדם את רפורמת המס, כל עוד רפורמת הבריאות תקועה. נציין כי רפורמת המס, הייתה  מלכתחילה הגורם המשמעותי ביותר לעלייה באופטימיות של מגזר העסקים בארה"ב - עם בחירתו של טראמפ.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה