בזמן שמחיר הנפט ממשיך לרדת - סקטור האנרגיה רושם סטטיסטיקה עגומה

 | 
צרות בצרורות
הסקטור שממשיך לשלם את מחיר הירידה במחיר הנפט. שלושה ימי מסחר בטרם יסתיים הרבעון השני של שנת 2017, סקטור מניות האנרגיה ברקך לרשום את החודש השישי ברציפות בו השיא תשואה שלילית. מדובר בהישג שלילי שלא נרשם כמותו מזה 18 שנים וניתן למצוא דעות בשוק על כך שהיד עוד נטויה. 
מחיר הנפט ירד השנה בשיעור של כמעט 19%. בתקופה זו, ענקיות חיפוש נפט כמו אקסון מובייל ושברון עסקו בעיקר בקיצוץ הוצאות והורדת צפיות לפעילותן העתידית. בתוך כך, מניות אקסון (סימול: XOM) ושברון (סימול: CVX) השילו כ-10% ו-11% בהתאמה. 
הירידות במחיר הנפט, גם הורידו את הצפי לרווחים שנתיים בסקטור, זאת לאחר שבתחילת השנה השוק חזה כי שנת 2017 תהיה השנה בה רווחי חברות הנפט ישתקמו באופן ניכר. על פי חברת S&P GLOBAL מאז תחילת השנה, תחזית הרווח בסקטור קוצצה ב-16%. 
ביום שישי האחרון, פורסם דו"ח בייקר יוז שהצביע על המשך עלייה של כמות האסדות הפעילות בשוק האמריקני. מספר כעת כמעט 760 אסדות. מדובר במספר הגבוה ביותר שנרשם במדינה מאז אמצע שנת 2015 ולבטח פריחה מחודשת זו תוכל להגדיל מחדש את הרווחים של החברות בתחום. אם כי ניתן למצוא אנליסטים בשוק שטוענים כי הירידה הקיימת בהשקעות מצד החברות, גורמת לפריחה בשוק פצלי השמן להיות בעלת זמן קצר בלבד. על פי הערכות מקנזי, בחצי העשור הנוכחי, ההשקעה של חברות הנפט קטנה בשיעור של יותר מ-20% אל מול חצי העשור הקודם. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה