מרכזת עניין - מניית אמריקן איירליינס עולה כ-1%

 | 
הצעה לא צפויה
מניית אמריקן ארליינס (סימול: ALL)  מזנקת עם פתיחת המסחר בכ-1%. ברקע לזינוק, דיווח מפתיע של החברה כי קיבלה הודעה מחברת התעופה הקטארית, קטאר איירווייס, המעידה על עניין ברכישת 10% ממניותיה. הודעה זו מפתיעה בעיקר כיוון שהיא מגיעה כאשר קטאר סובלת מניתוק כלכלי וגיאוגרפי מתחילת החודש, כאשר רוב מדינות המפרץ ניתקו עימה קשרים.
בהודעת אמריקן ארליינס ישנה גם התייחסות של החברה לתחרות הרבה עם חברות התעופה מאזור המפרץ, ובינהן קטאר איירווייז. נזכיר כי קטאר איירווייז, אחת מ-3 חברות התעופה הגדולות במפרץ הפרסי, ספגה ביקורת רבה בשנים האחרונות מהמתחרות האמריקניות בטענה לתחרות לא הוגנת עקב סבסוד גדול מצד הממשלה הקטארית. אמריקן ארליינס מציינת בהודעה, כי הצעת קטאר לא תשנה את דעתה של החברה על הצורך לאכוף את הסכמי השמיים הפתוחים עם איחוד האמירויות הערביות וקטאר ולהבטיח תחרות הוגנת עם חברות המפרץ, כולל קטאר איירווייס. כמו כן, שלחה החברה רמז עבה לנשיא טראמפ בנושא זה: "אנו ממשיכים להאמין בנשיא ובממשל של ארה"ב שיעמדו מנגד לממשלות זרות שמסבסדות את חברות התעופה שלהן , סבסוד המאיים על תעשיית התעופה של ארה"ב".
נציין כי כל השקעה של הקטארים בחברה מחייבת בדיקה של מחלקת ההגבלים העסקיים של משרד המשפטים של ארצות הברית .מניית החברה סגרה אתמול בשער של 48.4  דולר למניה, המקנה לה שווי שוק של 23.4 מילארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה