ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

האירוע שיכול להחריף את התנודתיות בשווקים

וול סטריט, צילום: Gety mages Israel
דריכות בקרב המשקיעים לקראת האירוע המאקרו הגדול של השבוע, החלטת הפד' בנוגע למדיניותו המוניטארית. היום צפויה להיפתח ועדת השוק הפתוח של הפד' שתמשך יומיים, את מסקנותיה תפרסם הועדה מחר בשעה 21:00, שעון ישראל. 2 סוגיות מרכזיות יעניינו את המשקיעים: האם הפד יעלה את הריבית, ואילו פרטים יו"ר הפד', ג'נט יילן, תספק בנוגע לתוכניותיו של הבנק לצמצם את מאזנו, שתפח בשנים האחרונות לרמה של 4.5 טריליון דולר. נציין כי החלטות משעותיות אלו נערכות ברקע לימי מסחר תנודתיים במיוחד, וההחלטה נושאת בחובה פוטנציאל להגביר את התנודתיות.
בנוגע לשאלת הריבית, נראה כי במצב הנוכחי השוק מעריך בשיעורים גבוהים כי הפגישה אכן תסתיים בהעלאה. על פי שוק הנגזרים בשיקגו, הערכת השוק בנוגע להעלאת הריבית עומדת כעת על כ-96% ובכך האחרונה תנוע בין 1% ל-1.25%. נציין כי על פי מקרי עבר, השוק ידע לחזות בצורה נאמנה את פעולות הפד' בנוגע לשינויים בריבית, במיוחד כאשר נרשמה הסכמה גורפת בקרב המשקיעים. "אני חושב שהם עומדים להעלות את הריבית ולהישאר על במתווה הנוכחי", אומר ריאן סוויט, כלכלן בחברת מודיס בראיון לרויטרס.
במידה ותחזיות השוק יתגשמו, תהיה זו העלאת הריבית הרביעית במספר מאז הפד' הצהיר כי הוא שואף לנרמל את השוק המוניטארי בארה"ב בשנת 2015. אם כי זו תהיה הפעם הראשונה שבה הפד' בוחר להעלות באותה השנה בפעם השנייה את הריבית. ברקע להאצת קצב העלאות הריבית הוא החשש מפני עליית מחירים (אינפלציה) בארה"ב בעקבות תוכניותיו של הנשיא דונלד טראמפ להשקעה בתשתיות והורדת הרגולציה. נציין כי גם נתוני שוק העבודה האמריקנים מצביעים על שיפור מתמשך.
הנושא הנוסף שצפוי לתפוס את הכותרות הוא האם יו"ר הפד' תספק פרטים בנוגע לתוכניות הבנק הפדראלי להקטין את המאזן שלו, שעומד כרגע על 4.2 טריליון דולר שכולל אג"חים ממשלתיות ואג"חים מגובות משכנתאות. ב-2 הפגישות הקודמות נושא זה היה במוקד העניינים וגרר תנודתיות חזק במדדים, שכן השוק חושש שמכירה בסדר גודל מאסיבי כזה אג"חים יגרור עלייה דרמטית בריביות.
כזכור, הבנק הגדיל את מאזנו במשך השנים שלאחר המשבר הכלכלי באמצעות מספר תוכניות רכישות של אג"חים, זאת במטרה לשמור על שיעורי ריביות נמוכות. פרטים אודות תוכנית זו של הבנק יכולה לבוא במסגרת מסיבת העיתונאים של הנגידה שתתרחש מיד בסיום הצהרת הריבית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מגולם
  מני 14/06/2017 00:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השוק כבר גלם את העלאת הריבית
  סגור